تیم کشتی آزاد نوجوانان جهان با کسب ۱ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز کار خود را به پایان رساند.


به گزارش وانانیوز،

مسابقات جهانی کشتی فرنگی نوجوانان از ۱۶ تا ۹ مردادماه در رم ایتالیا برگزار شد و در پایان تیم ایران با برتری ابراهیم الهی در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمدرضا اسدی در وزن ۵۱ کیلوگرم و رضا سلیمیان در ۸۰ کیلوگرم قهرمان شد. عرشیا حدادی در وزن ۴۸ کیلوگرم مدال نقره و عرفان علیزاده در ۹۲ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند.

در رده بندی تیمی آمریکا با ۱۹۰ امتیاز اول، هند و آذربایجان با ۱۲۶ و ۱۲۲ امتیاز دوم و سوم شدند و تیم ایران با ۱۱۷ امتیاز چهارم شد.

در وزن ۴۵ کیلوگرم امیر محمد نوازی در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر ریکاردو بونانو از ایتالیا را شکست داد و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی عظیم آشیرگولف از ترکمنستان با نتیجه ۱۲ بر یک پیروز شد و به میدان رفت. به نیمه نهایی رسید. نوازی در مرحله نیمه نهایی مقابل دومینیک مونارتو از آمریکا با نتیجه ۸ بر ۲ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل آرمان هاروتووینان از ارمنستان با نتیجه دو بر صفر و ضربه فنی شکست خورد و در رده پنجم قرار گرفت.

در وزن ۴۸ کیلوگرم عرشیا حدادی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر عظیم عبدیکالیکوف از قرقیزستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کریستیان کاستیو از آمریکا با نتیجه ۸ بر ۶ شکست خورد و با توجه به حضور حریف خود در دیدار پایانی به گروه بازنده ها رفت. او در این گروه باید اوزگور چاغلیان از ترکیه را با نتیجه ۱۳ بر یک شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. حدادی در این دیدار ۱۱ بر صفر رسول گالبورایف از فرانسه را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، محمدرضا اسدی در دور دوم دانیل کارتیف از مولداوی را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وی در دور بعد و مرحله یک چهارم نهایی بایامان کریبکوف از قرقیزستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. اسدی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد المان آقایف از آذربایجان گذشت و راهی فینال شد. وی در فینال با نتیجه ۱۰ بر ۱ مغلوب لوک لیندال از آمریکا شد و مدال نقره را از آن خود کرد.

در وزن ۵۵ کیلوگرم امیرمهدی نجاتی زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب هوشان بای عثمان اف از ازبکستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در او در مرحله یک چهارم نهایی از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم ابراهیم الهی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر کایگه براون از نیوزلند را شکست داد. وی در دور بعد عبدالله توپراک از ترکیه را با نتیجه ۷ بر ۲ شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر آقا قاسیموف از آذربایجان را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیکیل پیلاناگویلا از هند را با نتیجه ۵ بر ۴ شکست داد و راهی فینال شد. الهی در دیدار پایانی بلال شریپ اولو از قرقیزستان را با نتیجه ۵ بر ۴ شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم محمدمهدی میمیوند در دور نخست مقابل الیاس ایسایف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه ۱۲ بر ۲ آلپ بگانژوف از ترکمنستان را شکست داد اما در دور بعد مقابل آیکین بولاتولی از قزاقستان با نتیجه ۹ بر ۸ شکست خورد و از دور مسابقات حذف شد.

در وزن ۷۱ کیلوگرم یونس شفیعی از ایران در دور نخست بارتولومیج نواکوفسکی از لهستان را با نتیجه ۴ بر ۴ پشت سر گذاشت. وی در دور بعد مقابل ناریندر از هند با نتیجه ۸ بر ۳ مغلوب شد و با شکست این کشتی گیر در دور بعد حذف شد.

در وزن ۸۰ رضا سلیمیان در دور نخست زاخاری دی رایدر از آمریکا را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وی در دور بعد اسلاوی استامنوف از بلغارستان را با نتیجه ۵ بر ۳ شکست داد. سلیمانیان در مرحله یک چهارم نهایی آسخاب خواجیف از قزاقستان را با نتیجه ۶ بر ۳ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله محمدامین عبدالعیف از تاجیکستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به فینال راه یافت. سلیمانیان در دیدار پایانی مقابل مور شاهین از هند با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم عرفان علیزاده در دور نخست کانازاوا از ژاپن را با نتیجه ۸ بر یک شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۲ بر روان موسایف از آذربایجان غلبه کرد و به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل موسی آرسونکایف از مجارستان با نتیجه ۷ بر ۴ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. علیزاده در دیدار رده بندی مقابل واروژان هوانسیان از ارمنستان با نتیجه ۹ بر صفر و شوت فنی پیروز شد و مدال برنز را از آن خود کرد.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، محمدرضا لطفی در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۲ علیخان کوساینوف از قزاقستان را شکست داد. او در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی رالفس لوکینز از لتونی را با نتیجه ۱۰ بر ۲ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. لطفی در این مرحله مقابل لوان لاگیلاوا از فرانسه با نتیجه ۹ بر ۱۱ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار مقابل سینگ جاسپوران از هند با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب شد و پنجم شد.

رتبه بندی انفرادی:

۴۵ کیلوگرم: ۱- دومنیک مونارتو (آمریکا) ۲- بشیر وردیف (آذربایجان) ۳- نیکولوز بوچوریسویلی (گرجستان) و آرمان هاروتونیان (ارمنستان) ۵- امیرمحمد نوازی (ایران)

۴۸ کیلوگرم: ۱- واصیف باخیروف (آذربایجان) ۲- کریستین کاستیو (آمریکا) ۳- عرشیا حدادی (ایران) و کومار لالیت (هند)

۵۱ کیلوگرم: ۱- لوک لیلیدال (آمریکا) ۲- محمدرضا اسدی (ایران) ۳- المان آقایف (آذربایجان) و بن تاریک (مراکش)

۵۵ کیلوگرم: ۱- دارین عسکربک (قزاقستان) ۲- جکسون فارست (آمریکا) ۳- وایبهاو پاتیل (هند) و حسینبای عثمانوف (ازبکستان) … ۱۶- امیرمهدی نجاتی.

۶۰ کیلوگرم: ۱- ابراهیم الهی (ایران) ۲- بلال شریپ اولو (قرقیزستان) ۳- تایگا اوگینو (ژاپن) و نیکیل پینالاژیولا (هند)

۶۵ کیلوگرم: ۱- الیاس ایسایف (آذربایجان) ۲- تیلور کاساک (آمریکا) ۳- آنکیت (هند) و گوگا اوتیناشویلی (گرجستان) … ۱۰- محمدمهدی میمیوند (ایران)

۷۱ کیلوگرم: ۱- جوزف سیالی (آمریکا) ۲- رائول کاسو (ایتالیا) ۳- آقا نظر نوروزاف (آذربایجان) و رازمیک یپرمیان (ارمنستان) … ۱۳- یونس شفیعی (ایران)

۸۰ کیلوگرم: ۱- مور ساچین (هند) ۲- رضا سلیمیان (ایران) ۳- الکساندر بروس (مولداوی) و زاخاری ریدر (آمریکا)

۹۲ کیلوگرم: ۱- کامیل کوراگیلیف (قزاقستان) ۲- موسی آرسونکایف (مجارستان) ۳- عرفان علیزاده (ایران) و ماکسول مک نالی (ایالات متحده آمریکا)

۱۱۰ کیلوگرم: ۱- کوی هاپکی (آمریکا) ۲- لوان لاگیلاوا (فرانسه) ۳- سینگ جاسپوران (هند) و خیکماتولو کوربانوف (ازبکستان) ۵- محمدرضا لطفی (ایران)

رده بندی تیمی: ۱- آمریکا ۱۹۰ امتیاز ۲- هند ۱۲۶ امتیاز ۳- آذربایجان ۱۲۲ امتیاز ۴- ایران ۱۱۷ امتیاز ۵- قزاقستان ۱۱۰ امتیاز ۶- گرجستان ۶۲ امتیاز ۷- ارمنستان ۵۸ امتیاز ۸- قرقیزستان ۴۴ امتیاز

انتهای پیام/