تیم فوتبال امید برای آزمایش کرونا به ما مراجعه نکرد


به گزارش وانانیوز،

غلامرضا نوروزی پس از ثبت نام در انتخابات کمیته ملی المپیک برای تصدی پست نایب رئیسی، در مورد موضوعات مختلفی از جمله آیفمارک، حضور تماشاگران در ورزشگاه، بازی های کشورهای اسلامی و … صحبت کرد.

وی درباره انتقادات اخیر به فرآیند اختصاصی آیفمارک گفت: پس از مصاحبه اخیری که در مورد عملکرد آیفمارک داشتم، با مدیران این مرکز صحبت کردم. هیات مدیره لیگ فوتبال تایید کرد که تمامی تست های آمادگی بازیکنان لیگ برتر، دسته اول و دسته دوم در ایفمارک انجام می شود. طبق مشاهدات من، این یک تصمیم داخلی بوده و نه توسط فیفا و نه مقامات خارجی تایید شده است.

رئیس فدراسیون ورزش های پزشکی با اشاره به اینکه این تصمیم از سوی سازمان قهرمانی گرفته شده و برخی از تیم ها مدعی شده اند که آیفمارک جواب آزمایش را نمی دهد، تصریح کرد: وقتی سوال کردم مطلع شدم که نتیجه آزمون به اطلاع می رسد. تیم ها بعد از دو هفته ایفمارک در پاسخ به انتقادات این تیم ها که گفته بودند هزینه تست را دریافت می کنند، تاکید کرد که میزبانی لیگ هزینه های درآمدزایی و پس انداز تیم را کاهش می دهد و هیچ نقدی از تیم ها گرفته نمی شود.

وی افزود: در گفت وگویی که با دوستان داشتیم بر لزوم حضور تیم ها برای تست ها به تهران تاکید کردیم به همین دلیل برای استان هایی که دو تا سه نماینده در لیگ های فوتبال دارند ترتیبی اتخاذ شد. این آزمایش ها را می توان در استان خود انجام داد. . در این راستا مقرر شد تفاهم نامه ای بین فدراسیون پزشکی ورزشی و ایفمارک امضا شود تا این مجوز به تیم های پزشکی کشورمان در سراسر کشور داده شود و تیم ها با هماهنگی ایفمارک در استان های خود معاینه را انجام دهند.

نوروزی در خصوص اعزام کاروان ایران به مسابقات کشورهای اسلامی با موج هفتم تاج پادشاهی و پروتکل های بهداشتی در دستور کار است، گفت: همیشه به دنبال اعزام کاروان سالم به بازی ها چه از نظر سلامت جسمانی و چه از نظر ضد دوپینگ بوده ایم. البته زمان کمی برای انجام تست‌ها داشتیم و از این نظر دیر مطلع شدیم، بنابراین در نهایت از رشته‌های اصلی تست دوپینگ انجام دادیم. گروه پزشکی ما در کاروان حضور دارند، ۱۰ نفر هستند، اولین گروه روز چهارشنبه به ایکنیوم اعزام شدند، ضمن اینکه با توجه به گسترش پیک هفتم به همه اعضا تاکید کردیم. تاج پادشاهیپروتکل های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در بین افراد اعزامی به ایکونیوم، ورزشکاران مصدوم یا مبتلا وجود دارند؟ تاج پادشاهی آیا تا به حال بوده یا نه، خاطرنشان کرد: چند تیم بازیکن جایگزین مصدوم داشتند و چند تیم پرونده داشتند. تاج پادشاهی در آنجا هم سعی کردند بازیکن را تعویض کنند، البته بهتر است نام تیم ها ذکر نشود تا برای نمایندگان ما در مسابقات مشکل ایجاد نشود. بازیکنان را تست کنید تاج آنها مثبت هستند، در صورت عدم تعویض، منتظر می مانند و با تست منفی به مسابقات می روند.

واکنش رئیس فدراسیون پزشکی به انصراف تیم فوتبال امید از حضور در مسابقات کشورهای اسلامی و اینکه گفته می شود دلیل این خروج یک آزمایش مثبت است تاج پادشاهی بازیکنان زیادی در این تیم حضور داشتند، گفت: این تیم اصلا برای آزمایش کرونا به ما نیامد.

نوروزی در پاسخ به صدور مجوز ۳۰ درصدی تماشاگران در استادیوم های ورزشی و اینکه آیا با گسترش موج هفتم این تعداد کاهش نمی یابد، گفت: خیر. در حال حاضر تصمیم گرفته شده است که دیگر مانعی برای ورزش در کشور وجود نداشته باشد تا چرخ ورزش را بچرخاند. ما باید پروتکل های بهداشتی بیشتری را رعایت کنیم و مسیری را طی کنیم که به تعطیلی اماکن ورزشی منجر نشود. حضور ۳۰ ​​درصد تماشاگران مورد تایید ستاد نبرد کشوری تاج است و تصمیم می گیریم بعد از فروکش شدن راس هفتم مکاتبه کنیم تا تماشاگران بیشتری در اماکن ورزشی حضور پیدا کنند.

پایان آن پیام/