توانمندسازی اقشار ضعیف جامعه مهمترین هدف قرارگاه اجتماعی البرز است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی عبداللهی افزود: البرز با حضور رئیس سازمان امور اجتماعی کشور و مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور به بسیاری از مسائل حوزه اجتماعی رسیدگی می کند. در سالن شاهدان فرمانداری برگزار شد. همچنین در صورت عدم مدیریت صحیح با چالش های زیادی در این زمینه مواجه خواهد شد.

و ادامه داد: بر این اساس ۶۶ محله کمتر برخوردار استان که در معرض آسیب های اجتماعی هستند شناسایی شد.

عبدالهی گفت: ستاد اجتماعی استان با کمیته های تخصصی و با مشارکت مدیران کل نهادهای اجرایی و خدماتی نوار نقاله و مؤسسات حمایتی تأسیس شد.

وی افزود: ایجاد ۴ زندان بزرگ که مشکلاتی مانند سکونتگاه های غیررسمی را حل می کند من دارم نگاه میکنم او داشت است و باعث مهاجرت اقشار آسیب پذیر جامعه به این استان شد است.

استاندار البرز گفت: اردوی اجتماعی هر هفته پنجشنبه ها و به دنبال آن چهارشنبه های جهاد با هدف استقرار دفاتر خدمات رسان در محلات هدف برگزار می شود که نتایج ارزنده ای به همراه داشته است.

وی افزود: از اقدامات مهم این قرارگاه راه اندازی ماده ۱۶ و اردوهای دسته جمعی است آوردن بیش از ۱۳۰۰ معتاد متجاهر و رسیدگی به درخواست های مردم برای اشتغال و حمایت های ویژه منجر به کاهش ۲۰ درصدی جرایم کلی در استان شد.

عبداللهی بیان کرد: این امر در شرایطی محقق شد که میانگین جرم و جنایت در کشور رو به افزایش است بنابراین عملکرد و اهتمام البرز می تواند الگو و شاخص باشد.

وی افزود: افزایش رضایتمندی شهروندان به ویژه در محلات محروم و رفع مشکلات دیرینه با توجه به حضور و پویایی مدیران در مناطق مختلف استان، موفقیتی ارزشمند تلقی می شود.

استاندار البرز توانمندسازی اقشار ضعیف جامعه را مهمترین هدف کانون اجتماعی استان البرز عنوان کرد و گفت: با توجه به رویکرد دولت سیزدهم مردم برای محرومیت زدایی از محله های کم برخوردار و افزایش رضایتمندی مردم. ، من معتقدم که شاهد تحولات بیشتری خواهیم بود.