تقدیم مطالبات مردم لرستان به سران قوا – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در نماز جمعه این هفته خرم آباد با تاکید بر لزوم پرداخت زکات و خمس در کنار سایر واجبات، اظهار داشت: اگر می توانیم گشایشی برای کار مردم ایجاد کنیم، اجازه بدهیم. ما خادم مردم باشیم و برای محرومیت زدایی تلاش کنیم.

تقدیم نامه مطالبه مردم لرستان به سران قوا

وی با اشاره به برگزاری بیست و پنجمین اجلاس نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه سراسر کشور در تهران گفت: در این جلسه ۱۸ امام جمعه استان لرستان نیز حضور داشتند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه مطالبات مردم لرستان در این جلسه با حضور سران قوا مطرح شد، اظهار داشت: این دیدار با زیارت حرم امام راحل و توسل آغاز و به پایان رسید. با دیدار با مقام معظم رهبری .

حجت الاسلام شاهرخی گفت: در این سه روز هم مطالبات مردم مطرح شد و هم مطالبات نمایندگان ولی فقیه، جلسات خوبی برگزار شد و در فرصت های پیش بینی شده این سه نامه بنده در مورد وضعیت استان لرستان از نظر فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و پروژه عمرانی را به سران سه قوه تقدیم کردم و همچنین در برخی از مصوبات سفر دولت از جمله ساخت «معشورا» حضور یافتم و ارائه کردم. سد و راه آهن سراسری به مرکز استان و شهرستان بروجرد که به کندی پیش می رود در قالب این نامه ها.

لزوم تسریع در فرآوری کارخانه های تعطیل شده در لرستان

وی خاطرنشان کرد: مقرر شد ۹ نماینده ولی فقیه در این جلسه مطالبات مردمی، مطالبات عمومی و کل کشور را مطرح کنند و یکی از این ۹ نفر خدمتگزار شما در مطالبات بود. از مردم کشور و ۹۰۰ مرد پرورش دهنده امام جمعه اظهار داشت: البته قرار بر این شد که مطالباتی از قوه قضائیه مطرح شود. در ابتدا هم از قوه قضائیه تشکر کردیم و هم مطالبات عمومی مردم را مطرح کردیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان اجرای قاطع قانون مبتنی بر عدالت و بی طرفی در خصوص مجرمان و رها نکردن آنها در فضای عمومی پس از دستگیری را از جمله این خواسته ها دانست و گفت: همچنین اعمال قاطعانه قانون. در مورد سارقان مسلح به گونه ای که یکی دیگر از این درخواست ها را آموزش می دهد مطرح شد.

حجت الاسلام شاهرخی جلوگیری از طولانی شدن روندی که احکام را بی اثر و بی فایده می کند از دیگر مطالبات مطرح شده برشمرد و اظهار داشت: همچنین ایجاد این باور در افکار عمومی مبنی بر حمایت قوه قضاییه از نیازمندان و مخالفت با متخلفان است. یکی از آنها است. درخواست های دیگری نیز مطرح شد.

وی بیان کرد: همچنین برخی استان ها از توسعه نامتوازن رنج می برند، صنایع بزرگ به دلیل پرونده هایی که در قوه قضائیه دارند تعطیل شده اند، سرمایه این کارخانه ها بیش از ۲۰ هزار میلیارد دلار است، در این جلسه لزوم سرعت غیرمجاز تا پایان سال رسیدگی به پرونده ها بر ایجاد اشتغال و تولید تاکید شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه سال هاست برخی از کارخانه های تعطیل شده در لرستان منتظر روند نهایی هستند افزود: در این راستا از رئیس قوه قضائیه تقاضای تسریع در این امر را داریم.

تاکید مقام معظم رهبری بر ائمه جمعه

حجت الاسلام شاهرخی در بخشی دیگر از سخنان خود با استناد به بیانات مقام معظم رهبری در سه محور، بیان کرد: ایشان نماز جمعه را فرصتی مغتنم خواندند و فرمودند از حج هم بزرگتر است زیرا هر هفته اقامه می شود. ، هم یاد خداست و هم جماعت.

وی محور دوم بیانات مقام معظم رهبری را درباره منش و رفتار ائمه جمعه دانست و گفت: ایشان بر تقوا و رفتار پدرانه ائمه جمعه با عموم مردم و… تاکید کردند. ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه سیاست جذب حداکثری را اجرا کنند رهبر فرمودند با مردم ارتباط برقرار کنید، از مردم کنار نروید، در رسیدگی به نیازمندان کوشا باشید، بر دفاتر نماز جمعه مرکزی نظارت داشته باشید و دوری کنید. از فعالیت های مالی

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه در خصوص ویژگی های نماز جمعه نیز نکاتی را بیان کرد، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ائمه جمعه نمایندگان انقلاب هستند و نماینده انقلاب بودن حرکت است. در جهت عدالت، استقلال، حمایت از مستضعفان و وحدت جهان اسلام.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: در این نماز جمعه و در جلساتی که داشته ایم ۲۳۹ بار عدالت را بیان کرده ام، ۹۷ بار نفی تبعیض و ۲۳۲ بار از وحدت و وحدت صحبت کرده ام اما هر چه بگوییم. در این زمینه و در این بیایید حرکت کنیم، همه باید به این دلیل حرکت کنیم.

تاکید جمهوری اسلامی بر تامین توافقات

وی در نقطه دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم گفت: شهادت امام حسین (ع) در راه حفظ دین، نشان دهنده حفظ آرمان ها و ارزش های اسلامی و دینی یک عزیز است. شخصی مانند امام حسین (ع) حتی جان و فداکاری کرد، نهضت و قیام امام حسین (ع) برای برقراری احکام و حکومت دینی، برقراری عدالت و مقابله با ظلم بود، پس باید این آرمان ها را در خود ببینیم. زنده است با حرمت محرم و بزرگداشت سالار شهیدان و یاران و یارانش. .

سخنگوی مقام معظم رهبری در لرستان گفت: فعالیت هیئت های عزاداری، مسئولین هیئت ها، مداحان و شرکت کنندگان در عزاداری حسینی(ع) باید او را به اهداف قیام خود در مسیر احیاء نزدیک کند. عزاداری برای حسین (ع) امروز بشریت و جهان بیش از هر زمان دیگری است. دیگری نیاز به معرفی امام حسین (ع) دارد.

حجت الاسلام شاهروحی با اشاره به اینکه مذاکرات ایران با ۱+۴ همچنان ادامه دارد، گفت: اگرچه در برخی زمینه ها توافقاتی صورت گرفته است، اما جمهوری اسلامی بر تضمین این توافق اصرار دارد که توافق بدون ضمانت منجر به تحریم و بدون آن خواهد شد. عاقلانه نیست، باید با همدلی و همکاری و خرد جمعی به یاری خدا از این تقاطع های مختلف عبور کنیم.