تفکر توسعه ای باید در سیستان و بلوچستان حاکم شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دولت، حسین منترس کامپانی در نشست تسهیل و رفع موانع تولید خاص در شهرستان کاس اظهار داشت: امیدواریم با ایجاد کارخانه بتوانیم سالامبر در عید قربان سال آینده می توانیم از پوست حیوانات قربانی به نحو احسن استفاده کنیم.

وی به مزیت اقتصادی این کارخانه اشاره کرد سالامبر و ادامه داد: مجوز تاسیس کارخانه می تواند در استان ایجاد شود سالامبر ضمنا زمین و امکانات مورد نیاز باید سریع تامین شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: علاوه بر راه اندازی کارخانه سالامبر با تکمیل صنعت چرم می توان قدم خوبی در زمینه اشتغال و توسعه این حوزه برداشت.

گفت: تصمیم داریم کارخانه راه اندازی کنیم سالامبر سیستان و بلوچستان به غیر از استفاده از پوست حیوانات باید وارد صنعت چرم نیز شود.

وی افزود: راه اندازی کارخانه قند و روغن در استان باید در دستور کار قرار گیرد زیرا باید سبد کالاهای ضروری خود را از محصولات داخل سیستان و بلوچستان تامین کنیم.

فرماندار خاش نیز در ادامه این جلسه افزود: خط انتقال گاز طبیعی به خاش تا ۱۹ مردادماه سال جاری تزریق می شود و از ۱۱ ایستگاه آزمایشی ۸ ایستگاه تکمیل شده است.