تشکیل کمیته ویژه تسریع در اجرای قانون رفع موانع تولید ریلی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جمهوری اسلامی ایران، سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن به همراه معاونان و مدیران ستادی راه آهن به همراه رؤسا و اعضای صنف کارفرمایان انجمن، سازندگان واگن، لوکوموتیو، تجهیزات و خدمات راه آهن در ساختمان راه آهن شهدا دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه تولیدکنندگان در جزئیات برای بیان نگرانی ها و مسائل اطراف منطقه حمل و نقل در خصوص راه آهن کشور بحث و تبادل نظر کردند و راهکارهای پیشنهادی خود را نیز با مدیرعامل راه آهن و سایر حاضران در میان گذاشتند.

صالحی در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات فعالان صنفی و صنعتی حمل و نقل ریلی کشور با بیان اینکه کار تولید بسیار پرخطر و طاقت فرسا بوده و نیاز به حمایت جدی دارد، افزود: ۱۶ مورد از موارد مطرح شده از سوی اعضای حاضر را از دغدغه های اصلی برشمرد. همه بررسی و با آنها برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: یکی از شیرین ترین دیدارهای تاریخ حضور من امروز در شرکت راه آهن تاسیس شد. زیرا در این ملاقات بازیگران صنعت ریلی که یکی از ارکان مهم این فضا محسوب می شود حضور دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی، عدم تزریق نقدینگی به بخش حمل و نقل وی ریل را یکی از معضلات بزرگ این صنعت دانست و خاطرنشان کرد: در این بخش زنجیره ارزش و نظام تامین صحیح است. پایه من نبوده ام

وی گفت: با وحدت و انسجام می توان به این صنعت دست یافت حمل و نقل کشور را توسعه داد، گفت: باید قدم به قدم و با سرعت و همکاری بین خود پیش برویم. متأسفانه سردرگمی زیادی وجود دارد. در چنین شرایطی باید دست بیایید با هم برای حل مشکلات کار کنیم.

صالحی تاکید کرد: نمی توان از توسعه صحبت کرد بلکه باید انجام شود. برای رسیدن به تعادل باید با هم کار کنیم. برای رسیدن به تعادل، منافع تولید کننده قطعات یدکی، سازنده ناوگان و غیره. گذشته از همه اینها آنچه مردم می خواهند و انتظار دارند را ارائه دهید.

مدیر عامل راه آهن تصریح کرد: معتقدم اگر دست به دست هم دهیم می توانیم یکی دو قدم برداریم. سپس از بازخورد خوب او می توانیم قدم های بعدی را یکی یکی برداریم.

وی تاکید کرد: برای این منظور در گام نخست کمیته ای ویژه برای تسریع در روند اجرای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تشکیل شد. تولید رقابتی در راه آهن شکل گرفت. در این کمیته تصمیماتی برای کاهش بوروکراسی و استفاده اتخاذ می شود همه مهارت های ماده ۱۲ تایید می شود.

صالحی خاطرنشان کرد: این کمیته همچنین ماهیت شرکت های دانش بنیان ریلی را رصد کرده و تلاش می کند فهرست کالاها و خدمات دانش بنیان توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بررسی و به روز شود. مدرن کردن بودن