ترامپ و اسناد محرمانه نگرانی کاخ سفید از احتمال افشای روش های جاسوسی آمریکا


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مقامات کاخ سفید در محافل خصوصی از انتقال تعدادی از اسناد محرمانه و فوق محرمانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به محل اقامت خود در فلوریدا ابراز نگرانی کرده اند.

در گزارش پایگاه خبری CNN آمده است که یکی از نگرانی های مقامات دولتی جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا، احتمال افشای روش ها و منابع سازمان های اطلاعاتی آمریکا است.

این وب سایت در گزارشی گزارش داد که با فاش شدن جزئیات بیشتر در مورد حمله اف بی آی به اقامتگاه دونالد ترامپ، مقامات دولت فعلی آمریکا نگران هستند که رئیس جمهور سابق آمریکا چه اطلاعاتی را به محل اقامت خود آورده است و آیا این اطلاعات می تواند منابع باشد. و روش های جامعه اطلاعاتی ایالات متحده. سازش یا نه.

یک مقام ارشد آمریکایی که نخواست نامش فاش شود به سی ان ان گفت: نگرانی های جدی وجود دارد.

یک منبع آگاه از جزئیات این موضوع همچنین گفت: یکی دیگر از موضوعات مورد نگرانی مقامات جامعه اطلاعاتی آمریکا این است که ترامپ چه اطلاعاتی را حذف کرده است. در ماه‌های اخیر، نمایندگان جامعه اطلاعاتی ایالات متحده جلساتی را با وزارت دادگستری، کمیته‌های مربوطه کنگره و آرشیو ملی ایالات متحده در مورد اسناد حساسی که ممکن است گم شده باشند، برگزار کرده‌اند.

مقامات کاخ سفید از اظهار نظر علنی در مورد این موضوع خودداری کردند و گفتند که وزارت دادگستری باید در مورد تحقیقات در مورد این پرونده اظهار نظر کند. مقامات آمریکایی گفته اند که جو بایدن در جریان این پرونده قرار نگرفته و اطلاعات مربوط به آن تنها از طریق گزارش های رسانه ای به دفتر وی رسیده است.

چند روز پیش ماموران اف بی آی به عمارت ترامپ در فلوریدا یورش بردند و چندین جعبه اسناد را ضبط کردند. چند روز بعد، رسانه های آمریکایی گزارش دادند که رئیس جمهور سابق آمریکا پس از خروج از کاخ سفید، تعداد زیادی از اسناد محرمانه از جمله اسناد مربوط به سلاح های هسته ای را به خانه خود منتقل کرده است.

ترامپ با محکوم کردن این اقدام اف‌بی‌آی، از وزارت دادگستری آمریکا خواست تا حکم بازرسی خانه‌اش را منتشر کند. او همچنین خواستار بازگرداندن مدارک ضبط شده خود شد.

اقدام FBI همچنین با واکنش خشمگین حامیان ترامپ و انتقاد شدید آنها از FBI و وزارت دادگستری مواجه شد. حامیان ترامپ بر این باورند که این تحقیقات انگیزه سیاسی داشته است.

منابع خبری در روزهای اخیر از افزایش تهدیدات علیه ماموران اف بی آی خبر داده اند. چند روز پیش مردی هنگام تلاش برای ورود به یکی از ساختمان های FBI مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید