تداوم افزایش ابتلا و بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان


به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سید محمد علوی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به روند شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۵۰۰ نفر به مراکز و بیمارستان های منتخب خوزستان معرفی شده اند.

وی افزود: در این مدت یک هزار و ۷۹۹ آزمایش از این افراد گرفته شد و تعداد آزمایشات انجام شده در این مدت بیش از روز گذشته بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در این مدت ۷۷۵ بیمار جدید شناسایی شده که نسبت به روز گذشته ۷۶۷ نفر افزایش داشته است و در این مدت ۵۷ بیمار در بیمارستان های خوزستان بستری شده اند. این تعداد نسبت به روز گذشته که ۵۲ بیمار بودند افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در این مدت یک مورد فوتی بر اثر کرونا داشتیم و تعداد فوتی ها نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است.

علوی گفت: در حال حاضر ۱۸۳ بیمار در بیمارستان های خوزستان تحت درمان هستند که از این تعداد ۷۱ نفر در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی درباره روند واکسیناسیون گفت: واکسیناسیون با سرعت کم و کمتر از حد انتظار در تمامی مراکز خدمات درمانی یکپارچه ادامه دارد.

علوی اذعان داشت: در یک روز گذشته ۴ هزار و ۶۳۱ دوز واکسن در خوزستان تزریق شده که بسیار کمتر از ۴۸ هزار دوز پیش بینی شده بود، بنابراین روزانه کمتر از ۱۰ درصد از تعداد مورد انتظار برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه می کنند.

وی افزود: در این مدت برای نوبت اول ۳۲۷ دز، نوبت دوم ۲۸۶ دز، نوبت سوم ۸۱۵ دز و نوبت چهارم ۳۲۰۳ دز تزریق شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید