تاکنون گزارش کمیسیون اصل ۹۰ فولاد مبارکه نهایی نشده است


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رسانه ها و ابلاغیه وزارت دادگستری استان تهران، در راستای پیگیری دستور رئیس کل دادگستری در خصوص گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس از فولاد مبارکه، علی آل قاسی رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: حجت‌الاسلام محسنی آژه‌ای در جلسه روز گذشته شورا در خصوص اخبار اعلام شده در خصوص گزارش‌های فساد مالی ذکر شده در فولاد مبارکه دستور پیگیری دقیق موضوع را صادر کرد. به سرعت و در چارچوب قانون و شعب ویژه رسیدگی به این موضوع در دادگاه و دادگستری تهران تعیین خواهد شد.

نخست وزیر استان تهران خاطرنشان کرد: بنا به دستور رئیس قوه قضائیه بلافاصله با رئیس کمیته اصل ۹۰ شورای اسلامی تلفنی تماس گرفته شد که آیا گزارش تحقیق و تفحص در این پرونده تهیه و نهایی شده است یا خیر. فولاد مبارکه اصل ۹۰ مجلس و کارشناسان مربوطه اعلام کردند که گزارش نهایی در مورد فولاد مبارکه تهیه و تنظیم نشده است.

وی بیان کرد: بر اساس پیگیری های انجام شده از سوی رئیس کمیته اصل ۹۰ شورای اسلامی، این کمیته بر این اساس است که در صورت نهایی شدن گزارش تحقیق و تفحص، این گزارش را به دفتر ارجاع دهند. و در صورت لزوم توسط هیئت رئیسه شورا ارسال شود.

القاصی گفت: آخرین تحولات کمیته ۹۰ شورای اسلامی نشان می دهد که هنوز گزارش تحقیق و تفحص در مورد فولاد مبارکه تنظیم و نهایی نشده و یا حداقل برای ارسال به رئیس شورا اعلام نشده است. به عدالت

رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: در تماس با رئیس کمیته اصل ۹۰ شورای اسلامی، تاکید شد که اگر گزارشی از فولاد مبارکه تنظیم و نهایی شود و این گزارش نیاز به بررسی در دستگاه قضایی داشته باشد، باید گزارشی در مورد فولاد مبارکه تنظیم و نهایی شود. به مراجع قضایی اعلام شود تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

وی در پایان گفت: همچنین مقرر شد در صورت نهایی شدن گزارش تحقیق و تفحص و نیاز به مراجعه به دستگاه قضایی، این گزارش مستقیماً به دادگستری کل استان تهران ارجاع شود تا پیگیری قضایی لازم را می توان انجام داد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید