تامین بیش از ۶ میلیون بطری آب معدنی برای زائران کرمانشاه – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمحمد پور هاشمی با اشاره به تامین آب زائران در ایام اربعین از مرز خسروی گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده از تردد زائران به میزان کافی آب آشامیدنی ذخیره و آماده شده است.

وی افزود: آب شرب در شهرستان های قصرشیرین و مرزی خسروی ذخیره شده و تلاش می شود تا آب به صورت بطری های خنک و حتی یخ زده به زائران برسد.

سرپرست سیاست، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به همکاری با نیروهای عراقی در مرز عراق، تصریح کرد: دسترسی زائران پس از خروج از مرز خسروی تا زمان حرکت به آب آشامیدنی خنک. مقصد بعدی، آبی که به ما توزیع می شود، خاک عراق را برای آنها خواهیم داشت.

پورهاشمی بیشتر آبرسانی را به صورت سیار برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به آبرسانی سیار در نقاطی که پیک جمعیتی بیشتری دارند، حدود ۱۲ کولر آبی در مسیر بازدیدکنندگان راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: حداقل بیش از ۶ میلیون بطری آب معدنی در استان کرمانشاه برای زائران اربعین موجود است که مورد استفاده قرار می گیرد اما در صورت افزایش جمعیت، آب آشامیدنی بر اساس نیاز آنها تامین می شود.