تامین اجتماعی افزایش حقوق بازنشستگان را پرداخت نکرده است


تامین اجتماعی افزایش حقوق بازنشستگان را پرداخت نکرده است

بر اساس گزارش ها، افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان که قرار بود از شهریورماه اجرایی شود، محقق نشده و اکثریت این افراد به همان میزان ماه گذشته دریافت کرده اند. موضوعی که یکی از نمایندگان مجلس نیز در گفتگو با دیده بان ایران به آن اشاره کرد و از عدم رعایت تعهدات سازمان تامین اجتماعی انتقاد کرد.

سازمان تامین اجتماعی ۳.۶ میلیون بازنشسته دارد. با مصوبه جدید حقوق مستمری بگیران غیرحداقلی از ۱۰ درصد به ۳۸ درصد افزایش یافت. در نتیجه ۱.۶ میلیون مستمری بگیر دیگر سازمان تامین اجتماعی ۵ ماه مابه التفاوت بدهکار هستند.

این سازمان ها قبلاً افزایش دستمزد ۱۰٪ به اضافه ۶۵۰ هزار تومان را اجرا کردند. بر اساس آنچه دولت اعلام کرد، اما پس از آن مقرر شد از شهریورماه برای تمامی بازنشستگان سایر رده های تامین اجتماعی ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار دلار افزایش یابد.

۲ مردادماه اعلام شد که سازمان های اداری و کار و برنامه و بودجه پیشنهادی مشترک برای افزایش حقوق و مستمری کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری ​​برای بررسی و تصمیم گیری به دولت ارائه کردند. در توجیه این پیشنهاد گفته شد که هدف بهبود و کمک به معیشت کارکنان کشوری و لشکری ​​و مستمری بگیران و ارتقای قدرت خرید آنان است. قرار است دوباره دستمزد مشمولان افزایش یابد.

قرار بود افزایش حقوق بازنشستگان از شهریور ماه اجرایی شود

در همین راستا ولی اسماعیلی نایب رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی در گفتگو با دیده بان ایران گفت: تصمیمات لازم در این خصوص در شورای مربوطه اتخاذ شده و دستور افزایش حقوق مستمری بگیران سایر نقاط کشور صادر شده است. رتبه ها توسط سازمان تامین اجتماعی صادر شده است.

وی افزود: قرار بود افزایش حقوق از شهریور ماه اجرایی شود اما به نظر می رسد خلف قول داده افزایش حقوق بازنشستگان از مهرماه اجرایی شود و معوقات آنها نیز به حسابشان واریز شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: حقوق بازنشستگان سایر رده‌ها (غیرحداقل دریافتی) طبق مصوبات ماه آینده با افزایش ۳۸ درصدی به اضافه ۵۱۵ هزار یورو بر اساس قانون پرداخت خواهد شد. شورای عالی کار

قبلا میرهاشم موسوی؟ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: احکام جدید مستمری بگیران سایر رده های تامین اجتماعی صادر شده و از ۳۰ شهریورماه حقوق این افراد براساس ۳۸ درصد افزایش به اضافه ۵۱۵ هزار یورو پرداخت می شود.

وی درباره پرداخت معوقات مستمری بگیران گفت: برای معوقات از فروردین تا اول شهریور یعنی پنج ماه برنامه ریزی شده و نحوه پرداخت معوقات در اسرع وقت اعلام می شود.

بر اساس این گزارش؛ این احتمال وجود دارد که سازمان تامین اجتماعی مابه التفاوت بهمن ماه را همزمان با پرداخت مستمری ماهانه پرداخت کند. به نظر می رسد در ماه های آبان، آذر، دی و بهمن نیز تکرار شود و به این ترتیب مابه التفاوت افزایش مستمری ماه های اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد نیز قبل از فرا رسیدن اسفند و پایان ماه پرداخت خواهد شد. مهلت پرداخت عیدی سال.