بیماران پرشین ویژه من برای تهیه دارو به داروخانه های دولتی مراجعه کنند


حامد رنجبر مدیر درمان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، در خصوص پیگیری موضوع فارس من با عنوان (برداشتن از کمبود) از داروها در داروخانه های اردبیل) گفت: تحریم ها و کمبود واردات دارو کمبود دارو برای برخی بیماری های خاص تشدید شده است.

وی افزود: کاهش تعداد داروهای خاص در داروخانه ها به دلیل عدم توزیع عمومی این داروها در کشور است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به تمرکز توزیع داروهای بیماران خاص در ۳ داروخانه اردبیل، تصریح کرد: داروهای بیماری های خاص در اردبیل در داروخانه های هلال احمر، ۲۲ باخمن و بخش خصوصی. . داروخانه ای که به صورت شبانه روزی فعال است. توزیع می شود

رنجبر ادامه داد: شهروندان می توانند با مراجعه به این داروخانه ها داروی مورد نیاز خود را تهیه کنند اما در خصوص تهیه داروهای تک نسخه ای که فقط در استان تهران توزیع می شود، بیماران می توانند به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کنند. تامین این داروها توسط این معاونت.

وی گفت: داروهای همودیالیز فقط در بیمارستان ها و بخش دیالیز ارائه می شود و توزیع محلول های همودیالیز به صورت مستمر در بیمارستان های منطقه انجام می شود و با محلول های همودیالیز در بیمارستان ها مشکلی نداریم.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به افزایش قیمت داروها افزود: قطعا نمی توان منکر افزایش قیمت دارو و فشاری که برخی از بیماران برای تهیه دارو با آن مواجه هستند، شد. . . این قیمت ها طبق مقررات به سازمان غذا و دارو اعلام می شود.

رنجبر با اشاره به برنامه ریزی برای نظارت و افزایش نظارت بر داروخانه ها گفت: فرآیند ساخت و توزیع و قطعه بندی داروها براساس شاخص ها انجام می شود و سعی می کنیم از بازخوردهایی که از بیمارستان ها و داروخانه های استان در مورد کمبود می گیریم استفاده کنیم. داروها معاونت غذا و داروی کشور را به نگرانی و پیگیری برای رفع مشکلات کمبود دارو در استان بسپارند.

انتهای پیام/۳۷۲۷/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید