بیش از ۱۲ هزار نفر در ۶۸ کشور جهان به آبله میمون مبتلا شدند


بر اساس یک گزارش شفاف، فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی ایالات متحده اعلام کرد که موارد ابتلا به آبله میمون در ایالات متحده همچنان در حال افزایش است و باید اقدامات دقیق و دقیق برای مقابله با شیوع آن انجام شود. این بیماری.بیماری

وی در ادامه افزود: در اوایل ماه گذشته تلاش کردیم با استناد به عناوین گمراه‌کننده خاص در برخی رسانه‌ها درباره «مردان همجنس‌گرا»، این باور غلط را که آبله میمون یا MPV یک «بیماری همجنس‌باز» است، از بین ببریم و این ویروس فریاد زد.

ما نوشتیم که اوضاع با MPV به قدری بد شد که آژانس ایدز سازمان ملل برخی از پوشش‌های ویروس را «نژادپرستی و همجنس‌گرا هراسی» خواند و افزود که برخی گزارش‌ها «شیوع شیوع را تشدید کردند و پاسخ به توسعه رو به رشد را تضعیف کردند».

در پی شکایات در مورد واکنش کند دولت فدرال به شیوع آبله میمون (MPV)، وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده اعلام کرد که سفارش ۲.۵ میلیون دوز اضافی از این واکسن را داده است. علاوه بر این، همراه با سفارش اول ژوئیه با اندازه مشابه، دولت انتظار دارد تا اواسط سال ۲۰۲۳، ۷ میلیون بسته MPV بخشی از عرضه فعلی آن باشد.

“ویروس آبله میمون چیزی است که ما باید آن را جدی بگیریم، هنوز دامنه و پتانسیل آن را نمی دانیم، اما باید به گونه ای عمل کنیم که توانایی مقابله با روندی بسیار بزرگتر از آنچه اکنون در حال وقوع است را داشته باشیم. “.

اکنون طبق آمار رسمی، در مجموع ۱۲۵۵۶ مورد تایید شده آبله در ۶۸ کشور جهان گزارش شده است.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، ویروس آبله میمون در بسیاری از ایالت ها به جز تعداد انگشت شماری شناسایی شده است. تاکنون ایالت هایی که بیشترین موارد ابتلا را داشته اند شامل نیویورک، کالیفرنیا، ایلینویز و فلوریدا است. آخرین آمار نشان می دهد که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده تاکنون حداقل ۱۸۱۴ مورد احتمالی را در این کشور تایید کرده است.

منبع: اسپوتنیک