به همین دلیل است که مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده باید در عمل شما باشد


مشکل پروبیوتیک ها برای پوست چیست؟ در اینجا ، ما مزایای مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده را در اشکال موضعی و مکمل آشکار می کنیم.

اگر پروبیوتیک ها شعاری داشتند ، می توانست “خوب با خوب ، هم بد” باشد. البته ، ما در مورد باکتری های خوب و بد صحبت می کنیم – و پروبیوتیک ها یکی از بهترین متحدان هستند که مزایای بزرگی را برای روده ، پوست و سلامت کلی شما به ارمغان می آورند.

ممکن است با پروبیوتیک های خوراکی آشنا باشید ، اما ترکیبات تخمیر شده و مراقبت از پوست پروبیوتیک نیز یک لحظه – و به درستی. اما این باکتری های خوب دقیقاً چگونه از بیرون به پوست شما کمک می کنند و آیا ارزش آن را دارد که نگرانی های منحصر به فرد خود را امتحان کنید؟

با نگاهی دقیق تر به مزایای پروبیوتیک ها برای پوست و نحوه یافتن بهترین راه حل برای نیازهای خود ، این موضوع را دریابید.

مراقبت از پوست پروبیوتیک چیست؟

مراقبت از پوست پروبیوتیک به چند شکل – از جمله محصولات موضعی و مکمل های خوراکی – وجود دارد تا برای پوست شما مفید باشد.

پروبیوتیک ها برای میکروبیوم پوست شما (هنگامی که به صورت موضعی استفاده می شود) و میکروبیوم روده (در صورت بلعیدن ، که یک اثر دومینو برای حفظ پوست ، ایمنی ، خلق و خوی شما ایجاد می کند) مفید است ، زیرا به تعادل باکتری ها کمک می کند. برای به روز رسانی سریع ، میکروبیوم مجموعه ای از همه میکروارگانیسم ها – باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و غیره – است که در یک محیط معین وجود دارد.

مردی که از کرم مرطوب کننده پروبیوتیک موضعی استفاده می کند

پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست

ترکیبات تخمیر شده به دلایل مختلفی برای پوست مفید هستند.

جنیفر مارتین بیگرز ، معاون امور علمی و آموزشی HUM گفت: “پروبیوتیک های موضعی به بازسازی میکرو فلور پوست شما کمک می کند ، که به تنظیم التهاب پوست شما نیز کمک می کند.” “به طور طبیعی پوست شما دارای تعداد زیادی باکتری مفید است. سطح pH مطلوب آنها حدود 5 است ، اما برخی از صابون ها یا محصولات مراقبت از پوست دارای قلیایی زیادی هستند که می توانند محیط طبیعی را برای ایجاد میکروبیوم خوب پوست مختل کنند. ”

برای شروع ، فرآیند تخمیر ترکیب مواد تشکیل دهنده (مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه) را به مولکول های کوچکتر تقسیم می کند ، که پوست شما به راحتی می تواند آنها را جذب کند. این فرایند همچنین غلظت مواد فعال را افزایش می دهد تا کارایی آنها بیشتر شود.

علاوه بر محصولات سویه پروبیوتیک زنده ، ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست شامل موارد زیر است:

  • اسید لاکتیک (شیر تخمیر شده)
  • کامبوچا (تخمیر چای سیاه)
  • اسیدهای آمینه و پپتیدها (عصاره مخمر تخمیر شده)
  • سنگ معدن (برنج تخمیر شده)

از آنجا می توانید در محصولات مراقبت از پوست مواد زیر را پیدا کنید:

  • پاک کننده ها
  • سایه ها
  • دستگاه های مرطوب کننده
  • ماسک ها

پروبیوتیک های رژیمی

در همین حال ، مکمل های غذایی حاوی سویه هایی وجود دارد که دارای مزایای بالینی برای پوست هستند ، که در زیر به طور دقیق تر به آنها می پردازیم.

همچنین می توانید باکتری های خوب را از طریق غذاها و نوشیدنی های تخمیر شده در رژیم غذایی خود وارد کنید ، مانند:

قبل از استفاده از پروبیوتیک ها پوست فرد را با خارش و التهاب می بندد

فواید پروبیوتیک ها برای پوست

پروبیوتیک ها می توانند به طرق مختلف به پوست شما کمک کنند تا طیف وسیعی از نگرانی ها را برطرف کند. در اینجا نگاهی دقیق تر به بزرگترین دستاوردهایی که می توانید با رعایت رژیم پروبیوتیک مراقبت از پوست داشته باشید ، می اندازیم.

1. پروبیوتیک ها به کاهش آکنه و التهاب کمک می کند

وقتی صحبت از رنگ پوست شما می شود ، پروبیوتیک ها بیشتر به دلیل توانایی آنها در تمیز کردن پوست شفاف شناخته می شوند.

آکنه می تواند توسط طیف وسیعی از عوامل ایجاد یا تشدید شود ، که می تواند منجر به تکثیر شود P. acnes باکتری های موجود در میکروبیوم پوست تحقیقات نشان می دهد که به موقع استرس پروبیوتیک اعمال می شود ترموفیل های استرپتوکوکوس می تواند تولید و عملکرد سرامید را افزایش دهد اثرات ضد باکتریایی که مانع تولید می شوند P. acnes، در نتیجه شکستگی های کمتری ایجاد می شود.

مکمل های پروبیوتیک خوراکی نیز با داشتن تأثیر مثبت بر فلور روده ، پوست شفافی را حفظ می کنند. هنگامی که انسداد روده مختل می شود ، باکتری های بد می توانند وارد جریان خون شوند و هموستاز پوست را مختل می کنند ، که می تواند به شکل شکستگی و تغییر در بافت و رنگ پوست ظاهر شود.

خوشبختانه ، پروبیوتیک های دوستدار روده از آلوستاز پوست (فرایندی که در آن هموستاز بازیابی می شود) برای تسکین شرایط التهابی مانند آکنه و به طور کلی از یک چهره سالم حمایت می کند.

2. پروبیوتیک ها از عملکرد مانع پوست جلوگیری می کنند

پروبیوتیک ها تأثیر مثبتی بر سد پوستی دارند ، لایه محافظ بیرونی اپیدرم که آب و مواد معدنی را در خود نگه می دارد در حالی که از باکتری های بد و سایر سموم جلوگیری می کند.

باز هم ، عملکرد سد پوستی با استفاده از محصولات قلیایی خشن – از جمله محصولاتی که برای کاهش آکنه فرموله شده اند – به خطر می افتد. (میکروبیوم سالم پوست دارای سطح pH متوسط ​​4.5 تا 5.0 است که کمی اسیدی است ، در حالی که درمان موضعی آکنه اغلب به میزان قابل توجهی بیشتر می شود.) کم آبی شدید و برخی داروها همچنین می توانند عملکرد سد پوستی را تضعیف کنند. مارتین بیگرز می افزاید که استرس ، رژیم غذایی و سایر عوامل شیوه زندگی در تعادل میکروبیوم پوست شما نیز موثر است.

باز هم ، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک های موضعی می توانند عملکرد سد پوستی را از طریق خواص ضد میکروبی و افزایش بهره وری سرامید بهبود بخشند. سرامیدها بخش مهمی از سد پوستی هستند و به عنوان نوعی چسب برای نگه داشتن سلول های سالم پوست در کنار هم عمل می کنند. آنها چربی های سالم پوست را برای بازگرداندن عملکرد سد پوستی فراهم می کنند ، که به نوبه خود باعث ایجاد یک ظاهر روشن و پر شده می شود.

3. پروبیوتیک ها از پوست در برابر پیری و آسیب زودرس محافظت می کند

همانطور که در بالا دیدیم ، میکروبیوم پوست برای رشد نیاز به pH اسیدی (در مقابل قلیایی) دارد. در حقیقت ، pH پوست با افزایش سن با تحریک فعالیت پروتئاز افزایش می یابد. مارتین بیگرز توضیح می دهد: “پروتئین ها پروتئین ها را تجزیه می کنند.” یک پروتئاز به نام الاستاز در واقع الاستین را در پوست شما تجزیه می کند که به همراه کلاژن به تشکیل ساختار پوست شما کمک می کند. با تجزیه آنها ، پوست سفت تر ، کشسانتر و مستعد چین و چروک می شود. “از آنجا که پروبیوتیک ها بهترین محیط اسیدی ممکن را ترویج می کنند ، به طور طبیعی pH پوست را متعادل می کنند و برای عادی سازی فعالیت پروتئاز مشابه فعالیت برگشتی و سالم عمل می کنند.

علاوه بر این ، رادیکال های آزاد اضافی باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می شوند که باعث تسریع پیری و سایر آسیب ها در پوست و بدن شما می شود. خوشبختانه ، مطالعات نشان می دهد که برخی از آنها به صورت شفاهی اضافه می شوند لاکتوباسیلوس استرس می تواند با افزایش اثربخشی عوامل ضدعفونی کننده رادیکال های آزاد و محدود کردن تولید رادیکال های آزاد ، به کاهش پیری پوست کمک کند.

این ویژگی نه تنها از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش و چین و چروک محافظت می کند ، بلکه از عوارض جانبی فیزیکی استرس و آلودگی های محیطی مانند آب بدن نیز جلوگیری می کند.

آیا باید از مراقبت های پوستی موضعی یا خوراکی پروبیوتیک استفاده کنید؟

اگر می خواهید جوش ها را کاهش دهید ، رنگ چهره خود را تقویت کنید و یا علائم پیری زودرس را کاهش دهید ، مراقبت از پوست پروبیوتیک می تواند ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

در مورد اینکه آیا باید در مسیر پروبیوتیک موضعی حرکت کرد یا موضعی؟ اگر دستگاه گوارش شما متوقف شده است و با انواع ناراحتی های دستگاه گوارش مواجه هستید ، مکمل پروبیوتیک خوراکی می تواند دو وظیفه داشته باشد تا همزمان روده و پوست شما را متعادل کند.

با این حال ، این موضوع تکرار می شود که تنوع نام بازی در مورد پروبیوتیک ها است ، بنابراین شما می توانید هر دو شکل را در نظر بگیرید. از این گذشته ، همانطور که در بالا دیدیم ، مزایای پروبیوتیک ها برای پوست محدود به یک روش نسبت به روش دیگر نیست. و با این وجود ، مانند هرگونه افزودنی به روال مراقبت از پوست ، بهتر است یک محصول جدید را در یک زمان ادغام کنید – در حالت ایده آل امکان یکپارچه سازی ماهانه – برای ارزیابی دقیق نتایج.

زن تونر پروبیوتیک موضعی با ترکیبات تخمیر شده برای پوست شفاف می دهد

بهترین پروبیوتیک ها برای پوست کدامند؟

لاکتوباسیلوس آ بیفیدوباکتریوم دو مورد از رایج ترین گونه های پروبیوتیک برای سلامت پوست هستند “، مارتین بیگر می گوید. “به نظر می رسد آنها با واسطه شدن التهاب پوست ، تأثیر خود را بر جای می گذارند و مزایای خود را ارائه می دهند.”

چندین مطالعه نشان می دهد که این نوع پروبیوتیک ها برای مکمل های خوراکی به ویژه برای شرایط التهابی روده و / یا پوست مفید هستند. (نکته: برای حرکت بیشتر ، به دنبال فرمولاسیون هایی باشید که حاوی پروبیوتیک ها نیز باشند ، که قدرت پروبیوتیک ها را افزایش می دهند.)

خوشبختانه اکثر پروبیوتیک های با کیفیت بالا برای پوست و سلامت عمومی شامل انواع گونه ها و گونه ها برای ارتقای تنوع میکروبیوم و رشد باکتری های خوب خواهد بود.

بهترین محصولات به موقع مراقبت و تخمیر پوست بیضه ای

در نهایت ، اگر می خواهید پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده را به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید ، طیف وسیعی از انتخاب ها را دارید.

برای پوست مستعد آکنه ، پاک کننده پروبیوتیک شفاف پوست ارگانیک Eminence (42 دلار) را توصیه می کنم. این شامل دو جایگزین گیاهی برای خاموش کننده های رایج بدون رایحه است – عصاره پوست بید (شبیه به BHA سالیسیلیک اسید) و روغن درخت چای (یک ماده شگفت انگیز ضد باکتری برای بنزیل پراکسید) – و همچنین تخمیر شیر آسیاب شده به شکل اسید لاکتیک ، لایه بردار شیمیایی مغذی

برای تقویت عملکرد سد پوستی ، یک درمان آرامبخش اما قوی مانند سرم پروبیوتیک We Come in Peace from Good Light (24 دلار) را انتخاب کنید. حاوی Lactococcus Ferment Lysate برای تنظیم میکروبیوم پوست شما و همچنین تعدادی آنتی اکسیدان و عوامل ضد التهابی است.

در نهایت ، برای پاکسازی منافذ ، کاهش لکه های تیره و احیای رنگ پوست خود ، Youth to the People Kombucha + 11٪ Toner Exfoliation AHA (38 دلار) را امتحان کنید. کامبوچا توانایی پری بیوتیک تقویت کننده پوست را ارائه می دهد ، تخمیر لیزات پیچی از پوست شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و اسید لاکتیک به آرامی با خشکی مبارزه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *