به زودی مکان های زیادی در تهران برای برگزاری تجمعات تعیین می شودبه گزارش پایگاه خبری صراط به گزارش ایسنا، محسن منصوری درباره اقدامات دولت برای اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی در خصوص تجمعات آزاد، گفت: در اصل با برگزاری مجامع در چارچوب قانون کاملا موافقیم. گاهی به گونه ای تبلیغ می شود که کشور یا دولت تحت هیچ شرایطی نمی خواهند تجمع کنند که روایت و تفسیری کاملا اشتباه است.

استاندار تهران ادامه داد: قبل از این مسائل هرکس به استانداری مراجعه می کرد و در چارچوب قانون درخواستی می داد، به درخواست آنها رسیدگی قانونی می کردیم و پاسخ می دادیم. برخی از مسئولان از طریق رسانه ها می پرسند که این رویه درست نیست.

وی تصریح کرد: متقاضیان برگزاری تجمعات باید درخواست خود را به صورت کتبی ارائه کنند، این درخواست به کمیته ذی صلاح در حوزه معاونت سیاسی ارجاع، بررسی و تصمیم گیری خواهد شد. درخواست به معنای اخذ مجوز نیست. درخواست فقط در چارچوب قانون بررسی می شود. ما مشتاقانه منتظر برگزاری هر چه بیشتر تجمعات هستیم و این را فرصتی برای خود و کشورمان می دانیم.

منصوری همچنین یادآور شد: نکته دوم این است که پیرو دستورات و دستورات رئیس جمهور با شورای تامین استان تهران صحبت کردیم تا مناطقی که از نظر تامین مشکل خاصی ندارند و از نظر ترافیکی دسترسی مناسبی داشته باشند. و برای مردم چالش ایجاد نکنند به دو قسمت تقسیم می شوند یا سه مکان در تهران به عنوان محل تجمع تعیین می کنیم.

و ادامه داد: معاونت سیاسی وزارت کشور در حال تهیه و تدوین آیین نامه اجرایی است.

استاندار تهران با بیان اینکه این موضوع باید به تصویب شورای تامین استان و شورای امنیت ملی برسد، گفت: البته این یکی از مواردی است که هم رئیس جمهور در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده و هم به وزیر کشور دستور داده است. . نظر کارشناسی را هم ادامه می دهیم، امیدواریم تا دو سه ماه آینده تکمیل شود و اصل تعیین محل تجمعات به زودی مشخص شود.