بهره برداری از قطعه ای از خط ۱۰ مترو تا پایان فصل زاکانی


به گزارش شفاف، عصر امروز مراسم تکمیل تفاهم نامه واگذاری زمین دپوی خط ۱۰ مترو تهران در منطقه ۲۲ با حضور سیدم جتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران وحیدرضا انارکی برگزار شد. محمدی شهردار منطقه ۲۲ و مسعود درشتی مدیرعامل شرکت متروی تهران در این منطقه.

مسعود درشتی مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به تکمیل تفاهم نامه و عملکرد اجرایی خط ۱۰ گفت: این خط از منطقه ۲۲ شروع و انتهای آن به شمال منطقه ۴ می رسد که یکی از مهمترین موضوعاتی است که در خط ۱۰ داریم. ابتدا و انتهای خط این است که بتوانید یک کار را تعیین کنید.

وی گفت: خط ۱۰ مترو تهران طی چهار سال آینده به صورت فازبندی به بهره برداری می رسد. همچنین طول خط بر اساس بررسی های اولیه ۴۳ کیلومتر و با ۳۵ ایستگاه است که با انعقاد تفاهم نامه امروز طول خط به ۴۷ کیلومتر و تعداد ایستگاه ها به ۳۶ ایستگاه می رسد که از این تعداد ۱۲ ایستگاه مستقر است. در منطقه ۲۲

مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره تکمیل سایر خطوط مترو نیز گفت: در خط هفت ۳ ایستگاه داریم که هنوز تمام نشده است. یعنی وارد فاز بهره برداری نشده ایم. تلاش ما این است که تا پایان سال دو ایستگاه را تکمیل و در سال آینده ایستگاه دیگری را به بهره برداری برسانیم که عبارتند از میدان کتاب، دادمان و استادیوم خط تختی.

درشی افزود: اگر این سه ایستگاه را راه اندازی کنیم به این معنا نیست که خط هفت تمام شده است. ایستگاه های بهره برداری کاستی هایی دارند که باید به مرور زمان برطرف شوند. امسال قصد داریم ۸ ایستگاه را در خط ۶ با تمرکز بر بخش میانی آن (بین میدان امام حسین (ع) و دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی کنیم.

وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه ۲۲ در این مراسم گفت: کمبودهایی در ناوگان حمل و نقل عمومی در این منطقه از تهران وجود دارد و تلاش می کنیم با راه اندازی وسایل حمل و نقل از مشکلات این بخش بکاهیم. امروز واگذاری ۲۵.۸ هکتار زمین در نظر گرفته شد تا با امضای تفاهم نامه ای این قطعه به خط ۱۰ مترو تهران اضافه شود.

وی گفت: اجرای این طرح توسط دوستان مترو در حوزه ترافیک با ایستگاه خاتم اجرا می شود. علاوه بر این، این منطقه از نظر جغرافیایی یک منطقه خاص است. طول این منطقه نزدیک به ۲۰ کیلومتر است که بزرگراه های شهید همدانی، شهید خرازی و شهید فهمیده سه بزرگراهی هستند که مبادی ورودی غرب تهران در منطقه ۲۲ هستند.

محمدی تصریح کرد: پیش بینی می شود بخشی از خط ۱۰ تا پایان این دوره مدیریت شهری تا سال ۱۴۰۴ اجرایی شود.

شیفعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: زمین در دست بررسی امروز در قالب این تفاهم نامه برای تمدید طول خط ۱۰ بیش از ۲۸.۵ هکتار است که اقدامات لازم در حال انجام است. با همکاری قرارگاه خاتم، شهرداری منطقه ۲۲ و شرکت. مترو تهران انجام شد. این تفاهم نامه گامی بلند در جهت ایجاد زیرساخت های کارآمد برای حمل و نقل عمومی شهروندان تلقی می شود.

انتهای پیام/