برونو فرناندز: زیر نظر تن هاچ راه گریزی نیست. آمدن کریستیانو رونالدو لطمه ای به بازی من وارد نکرد


برونو فرناندز او با تمجید از رویکرد سختگیرانه اریک تن هاگ، گفت که معتقد است منچستریونایتد تحت فلسفه “خالص” این مربی موفق خواهد بود.

طرفداری | گزارش کردن بهشتتن هاگ شروع خوبی در باشگاه جدید خود داشت و در بازی های دوستانه مقابل لیورپول، ملبورن ویکتوری و کریستال پالاس پیروز شد. فرناندز که در آن بازی ها درخشید، اصول مربی ۵۲ ساله را تحسین می کند.

او قوانین خودش را دارد، از ما توقعات زیادی دارد و می‌خواهد همه همفکر باشند. همه می دانند که باید به همین ترتیب کار کنند و اگر این کار را نکنند از تیم کنار گذاشته می شوند. این خوب است زیرا برای موفقیت یک تیم، همه باید در یک جهت کار کنند. نظم و انضباط را به تیم اضافه می کند اما به بازیکنان نیز آزادی می دهد. او قوانین خاصی دارد که ما باید آنها را رعایت کنیم، اما او می خواهد مسئولیت هایی را به اعضای ارشد تیم نیز بدهد. مربی سختگیر است، اما در عین حال صحبت کردن با او آسان و دلپذیر است.

فرناندز همچنین گفت:

مهم این است که خواسته‌های او را دنبال کنیم زیرا فکر می‌کنم او انتظارات خاصی از تیم دارد و می‌خواهم بر همین اساس پیش بروم زیرا فکر می‌کنم این کار باعث موفقیت ما خواهد شد. اگر همه بفهمند که ما باید قوانین را رعایت کنیم و خواسته های مربی و تیم را اجرا کنیم، همه ما همسو می شویم و این باعث موفقیت تیم می شود. فکر می کنم اگر بتوانیم تمام آرزوهای او را برآورده کنیم، همه در پایان فصل خوشحال خواهند شد.

اما تغییر سبک تیم تحت هدایت تن هاچ نیز یک مسئله اساسی است. فرناندز در پاسخ به این سوال که آیا در این مدت تغییر را احساس کرده است یا خیر، پاسخ داد:

فکر کنم واضحه خواسته اش را خیلی خوب توضیح می دهد و هرکس به خواسته اش عمل نکند می داند که جریمه می شود. خلاصه به نظر من این یعنی کلاس. او آنقدر واضح است که راه گریزی نیست. حتی اگر انگلیسی را نمی فهمید، می توانید سبک بازی او را درک کنید، بنابراین فکر می کنم این برای ما بسیار مهم است. تحت نظارت او هیچ کس نمی تواند از هیچ چیزی فرار کند و بازیکنان بزرگسال نیز باید نقش خود را ایفا کنند و مطمئن شوند که همه در صف هستند.

هافبک ملی پوش پرتغالی فصل گذشته تنها ۱۰ گل برای تیمش به ثمر رساند که نسبت به ۲۸ گل او در فصل قبل کاهش قابل توجهی داشت، اما او امیدوار است بتواند اعتماد باشگاه را جبران کند.

وقتی به اینجا آمدم باشگاه به خاطر نتایجش مورد انتقاد قرار گرفت و ما در بهترین وضعیت نبودیم، اما با آمدن من، هرچند نه به خاطر من، تیم نتایج بهتری گرفت. فصل گذشته ما به عنوان تیم موفق نبودیم و به همین دلیل موفقیت فردی آسان نبود. مثل قبل سعی می کردم تیم را بهتر کنم اما مشخص است که فصل سختی برای همه ما بود و موفقیت در سطح انفرادی آسان نبود زیرا نتایج لازم حاصل نشد. وقتی تیم خوب کار کند و نتایج خوبی بگیرد، خوشحال می شوم و بازی ام خیلی بهتر می شود. می دانم که انتظارات زیاد است زیرا فصل اول من شگفت انگیز بود و فصل گذشته فقط ۱۰ گل زدم و ۱۴ پاس گل دادم. من می دانم که ما می توانیم خیلی بهتر از این باشیم.

فرناندز ادامه داد:

من آدم عاطفی و گیمری هستم. من به شدت از خودم انتقاد می کنم و گاهی اوقات نیاز دارم کمی خونسرد باشم، اما همچنان هستم. من دوست ندارم ببازم، اما سعی نمی کنم همه را سرزنش کنم. سعی می کنم ببینم چگونه می توانم تیم را بهبود ببخشم. من با سرمربی صحبت می کنم و او از من می پرسد که در مورد برنامه و برنامه تیم چه فکر می کنم و به او گفتم که در اسپورتینگ لیسبون مدیری داشتم که از آژاکس آمده بود (مارسل قیصر) و اصول کاری او کاملاً شبیه من بود. . با او بود بهترین فصلم را سپری کردم. به طور خلاصه، برای من همه چیز به قوانین مربی و پیروی از خواسته های او خلاصه می شود و پس از آن طبیعتاً بازی من بهتر خواهد شد. مهمترین چیز برای من موفقیت تیم است.

فرناندز همچنین درباره تاثیر کریستیانو رونالدو روی منچستریونایتد صحبت کرد. او در پاسخ به این سوال که آیا یکی از مشکلات فصل گذشته این بود که تیم تلاش می‌کرد تا سبک خود را برای سازگاری با رونالدو تغییر دهد، گفت:

نه من فکر نمی کنم. وظیفه من تغذیه مهاجمان تیم است و به نظر من شروع شگفت انگیزی داشته ایم. پس از پیوستن به تیم، کریستیانو در اولین بازی خود دو گل به ثمر رساند و من یک گل بعد از آن زدم. من با کریستیانو گل های زیادی زدم. فکر می‌کنم همه گل‌هایم زمانی به دست آمد که در کنار او بازی می‌کردم، بنابراین فکر نمی‌کنم مشکل این باشد. من در پرتغال نیز با او بازی می کنم و این هرگز مشکلی نخواهد بود زیرا بازیکنان خوب می توانند در هر زمان و در هر مکان با یکدیگر برابری کنند.