بذری: وزنم را بر اساس حریفم تغییر نمی دهم/برای شادی دل و مردم می جنگم نه برای پاداش


احمد بازیری گفتبیا بریم با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، وی درباره رقابت های انتخابی وزن ۹۲ کیلوگرم برای حضور در بازی های کشورهای اسلامی گفت: این دیدار قرار بود ۶ تیرماه بین من و خجیلویان برگزار شود که حریفم در وزنه برداری شرکت نکرد. . دلیلش را نمی دانم اما همین غیبت باعث شد که نماینده کشورم در بازی های کشورهای اسلامی باشم.

دارنده مدال نقره آسیا در مورد دور انتخابی تیم ملی سبک آزاد گفت: دور خوب و کاملی بود و همه خودشان را محک زدند. این چرخه با قهرمانی کشور شروع شد و من از آنجا شروع کردم، به جام تختی آمدم و برای شرکت در انتخابی نهایی بازی های آیکون انتخاب شدم.

آزادکار وزن ۹۲ کیلوگرم کشورمان درباره حریفان خود در این وزن گزارش داد: حریفان داخلی در این وزن بسیار خوب و حتی از شلوغی ها هستند.بیشتر وزن ۹۲ کیلوگرم است. کشتی گیران خوبی داریم که در پیست حضور داشتند و در نهایت کامران قاسم پور توانست دونده ملی پوش مسابقات جهانی را به تن کند. من فعلا در این وزن خواهم ماند زیرا ۹۲-۹۳ کیلوگرم وزن طبیعی من است، بنابراین خواهیم دید در آینده چه اتفاقی می افتد.

با توجه به اینکه در وزن ۸۶ کیلوگرم می جنگیدید و امسال در ۹۲ کیلوگرم مسابقه می دادید، این اوزان بسیاری از ورزشکاران است که از آنها عقب هستند و با وجود استعداد خوبشان به تیم ملی راه پیدا نکردند، آیا برنامه ریزی دارید؟ برای تغییر وزن در آینده گفت: ذهنیت من این است که در رابطه با حریفانم بالا و پایین نروم. زمانی که در سال ۲۰۲۰ در وزن ۸۶ کیلوگرم شرکت کردم، خیلی ها می گفتند وزن خود را تغییر دهید و چرا در آن وزن ماندید، اما وزن من در مسابقات قهرمانی آسیا در دهلی ۸۶ کیلوگرم بود.

وی افزود: تمام تلاشم را می کنم و وزنم را بر اساس حریف تغییر نمی دهم. هر کس بیشتر تلاش کند قطعا برنده خواهد شد. بعد از مسابقه دهلی وزنم افزایش یافت چون مسابقات وزنه برداری صبح برگزار شد و باید وزنم را کاهش می دادم به ۹۲ کیلوگرم رسیدم. تا زمانی که وزنم مناسب باشد و نگران آن نباشم مبارزه خواهم کرد.

ملی پوش کشتی گیر کشورمان در پاسخ به این سوال که چرا نتوانست عنوان قهرمانی جام تختی را کسب کند، گفت: برای این مبارزه تمرینات زیادی انجام داده بودم و برنامه هایم همان طور که پیش بینی کرده بودم پیش می رفت. من به فینال راه پیدا کردم اما یک لحظه اشتباه کردم که حریفم از آن اشتباه استفاده کرد. بعد از آن تمریناتم را ادامه دادم و روی نقاط ضعفم کار کردم. چند روز پیش فدراسیون در خبری اعلام کرد که قرار است مسابقه انتخابی برگزار شود که من در آن شرکت کردم.

وی درباره حریفان خود در بازی های کشورهای اسلامی گفت: ۴ سال پیش که بازی در باکو برگزار شد در سطح خوبی بود و قهرمانان جهان و المپیک حضور داشتند. اگر مثل قبل باشد حریفان خوبی از ترکیه، آذربایجان و غیره خواهند داشت. اطلاعات دقیقی در مورد اینکه چه کسانی در وزن من مبارزه خواهند کرد، ندارم، اما برای آمادگی و پیروزی در مبارزات به تمرینات ادامه می دهیم.

بازیری هدفش را به دست آوردن دل مردم دانست نه پاداش دادن تحت بررسی وی با توجه به مدال آوران یادآور شد: پاداش برای من اصلا مهم نیست و برای شادی دلم و دنیا می جنگم تا در این شرایط با مدال لبخند بر لبانشان بیاورم. من روی پاداش حساب نمی کنم و تمام تلاشم این است که بهترین نتیجه را بگیرم.

پایان آن پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید