با کوچکترین زائر ایرانی در خانه خدا آشنا شوید


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، خانواده کاردان یکی از زائران شهرستان مرند در استان آذربایجان شرقی هستند که کل خانواده شامل پدر و مادر، سه پسر و یک پدربزرگ ۶۴ ساله با حضور در منزل این شهید بزرگوار مشرف شدند. خدایا .

ویژگی منحصر به فرد این خانواده وجود کوچکترین زائر ایرانی بیت الله الحرام به نام سید احمدرضا با ۳ سال و ۶ ماه سن است.

سیدهادی کاردان، پدر خانواده می گوید که برای هر سه فرزند ۳.۵، ۱۱ و ۱۴ ساله خود مانند سایر زائران فیش حج را با قیمت رایگان تهیه کرده است. البته برای ۲ کودک زیر ۱۲ سال ارزی در نظر گرفته نشد و هزینه این ۲ کودک بیشتر از بقیه بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا فرزندان خردسال و نوجوان خود را به حج آورده است، گفت: در جامعه امروزی با وجود تغییر سبک زندگی غربی و انواع دخل و تصرفات فرهنگی در خانواده ها، والدین بیشتر به فکر دنیا و آخرت فرزندان و معنویات آنها هستند. .
کاردان اضافه کرد: اکنون هر خانواده ای به فرزندش کمک می کند که ازدواج کند، خانه، ماشین و چیزهای دیگر در دنیا بخرد که البته در جای خودش خوب است، اما دیدیم که یا برای دین کودک هزینه نمی کنند و در یا کمترین پولی را سرمایه گذاری نمی کنند.باور کنید ترجیح دادم برای آینده فرزندانم به جای سرمایه گذاری در دنیای آنها کار کنم.

وی با بیان اینکه با توجه به مشغله کاری در ایران، این بهترین فرصت برای من است تا در زمینه تربیت و ایمان فرزندانم تلاش کنم، تصریح کرد: فضای معنوی اینجا نیز بهترین مکان برای کسب معنویت و فیض الهی است که بر آنها تأثیر می گذارد. تربیت و خلق

این حاجی کشورمان در پاسخ به این سوال که برخی خودآگاهی و پذیرش فرزندان را موثر نمی دانند و به برکت این سن کسب درآمد می کنند و آنها را سرمایه گذاری نمی دانند، گفت: بخشی از تاثیرگذاری در این سعادتمندان است. مکان ها به دلیل فضای سلطنتی و عظمت معنوی این جاذبه ارجمند است. همان طفل کوچکی که حتی یک دقیقه از مادرش جدا نشد، در نیم روز و شب مشتاق مناسک حج است. من دست خدا را اینجا می بینم. وقتی فرزندم جمعیت زیادی از عاشقان و ارادتمندان و توجه مردم به مناسک حج را می بیند، قطعا روح و روان او را تحت تأثیر قرار می دهد.

به گزارش فارس، امسال ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر از کشورمان به حج گوجه رفته اند و با توجه به محدودیت های عربستان، امسال تنها افراد زیر ۶۵ سال در مراسم حج گوجه به سرزمین آخرالزمان رفتند.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید