با وضعیت فدراسیون، وضعیت تیم ملی بهتر از چیزی نیست که می‌توانستیم/ قضیه ویلموتس تلخ بود


به گزارش وانانیوز،

محمدرضا کربکندی درباره کناره گیری تیم ملی فوتبال امید از رویدادهای همبستگی کشورهای اسلامی گفت: بهتر است مهدی مهدوی کیا مشکلاتی را که مانع این سفر شد اعلام کند اما به این موضوع که باشگاه های ما توجه لازم را به تیم امید ندارند. تیم ملی و بازیکنان خود را در اختیار دارند و در این شکی نیست. این مشکل همیشه وجود داشته است. تیم امید یا باید بازیکنان را برای مدت کوتاهی در اختیار داشته باشد یا اصلا آنها را نگیرد. آیین نامه ای که اولویت را به تیم های ملی داده بود، الان اعمال نمی شود و این موضوع در تصمیم گیری ها نیز بسیار موثر است.

وی افزود: تیم ملی هر چه به بازی های بیشتری امیدوار باشد، آمادگی بیشتری خواهد داشت اما حضور در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی را به عنوان یک فرصت و فرصت خوب از دست دادیم. البته در این مورد نمی توان انتظار خاصی از فدراسیون فوتبال داشت چون آنقدر مشکلات دارد و آنقدر سردرگم است که حتی در آماده سازی تیم ملی هم با مشکل مواجه هستیم.

دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: انتخابات فدراسیون فوتبال و کاندیداتوری کاپیتان فعلی تیم ملی باعث کم اهمیت شدن تیم ملی امید شده است. مطمئناً با این شرایط تیم بزرگسالان ما وضعیتی بهتر از آنچه انتظار داشتیم نیست و برخلاف سایر کشورهای دنیا که بهترین برنامه ریزی و کارهای بلندمدت را برای تیم های خود انجام می دهند، برنامه ای نداریم. انتظار رسیدگی فدراسیون به این موارد غیر منطقی است وگرنه می توانست به باشگاه ها دستور بدهد تا بازیکنان خود را در اختیار تیم امید قرار دهند. البته باشگاه ها نیز به بازیکنان جوان خود نیاز دارند و نمی توان گفت که ۱۰۰ درصد آنها مقصر هستند. برنامه ریزی و زمان بندی به گونه ای بود که باعث شد باشگاه هایی با سطح مالی کمتر و بازیکنان جوان باکیفیت آنها را به تیم امید ندهند.

کربکندی با توجه به اینکه اکثر باشگاه های بزرگی مانند سپاهان، تراکتور، پرسپولیس و استقلال در موضوع اخیر با تیم امید همکاری نکردند، گفت: استقلال و پرسپولیس همیشه در هم تنیده هستند. آنها در تصمیم گیری های خود چندان به این اصول توجه ندارند اما با شرایط فعلی باید امیدوار بود که تیم ملی امید المپیاکوس شود. شاید این تیم به این دلایل صعود نکند. تیم های آسیایی از ما جلوتر هستند و همیشه کارهای بهتری برای تیم المپیک خود انجام می دهند. شاید جدای از همکاری نکردن باشگاه ها دلایل دیگری هم برای اعزام نشدن تیم امید وجود داشته باشد و مهدوی کیا باید پاسخگوی چنین تصمیمی باشد.

وی درباره وضعیت فعلی تیم ملی بزرگسالان کشورمان توضیح داد: وضعیت تیم ملی به شدت نگران کننده است. مشکلات فدراسیون، اختلافات به وجود آمده، تصمیم گیری در مورد سرمربی و تقسیم بندی در اردوی تیم ملی روز به روز باعث نگرانی هواداران و ملی پوشان شد. ما تاکنون فقط یک بازی تدارکاتی انجام داده ایم و شاید بتوانیم فقط یک بازی دیگر در فیفادی پیش رو داشته باشیم. با این شرایط نمی توان آینده خوبی را برای تیم ملی در جام جهانی پیش بینی کرد. اگر اتفاق خوبی بیفتد، استثناست چون هیچ عاملی وجود ندارد که بتواند در آستانه جام جهانی به تیم کمک کند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: ۳-۴ ماه بعد از قطعی شدن صعودمان به جام جهانی به دنبال تغییر سرمربی بودیم و اتفاقاتی افتاد که همه می دانند. تیم ما بازی ها و اردوهای آماده سازی خوبی نداشته است. با این وضعیت نمی توان به عملکرد فدراسیون فوتبال امتیاز مثبت داد. اختلافاتی که در زمان تعویض اسکوچیچ به وجود آمد زمان زیادی را از ما گرفت و باعث ایجاد اختلاف بین بازیکنان و کادر فنی شد. در این شرایط تصمیم کمیته فنی مبنی بر اخراج اسکوچیچ نباید علنی می شد. اولاً باید اجازه می دادند که یک مقام بالاتر نظر خود را در مورد این تصمیم بیان کند تا این همه بحث و جدل پیش نیاید.

کربکندی اضافه کرد: با این اتفاقات وضعیت تیم ملی بسیار سردرگم است. وضعیت سایر تیم های آسیایی در جام جهانی را ببینید و آمادگی آنها را با ما مقایسه کنید. تا الان فقط یک بازی دوستانه با نیمی از تیم الجزایر در گرمای وحشتناک قطر انجام دادیم. من نمی دانم چه کسی باید در این موارد مهم بررسی های لازم را انجام دهد زیرا توجه همه به انتخابات است.

تاج درباره حواشی پرونده مارک ویلموتس و ثبت نام مهدی تاج در انتخابات فدراسیون گفت: این پرونده یکی از اتفاقات تلخ فوتبال ما بود. قرارداد بد ویلموتس و مبلغی که باید به او بدهیم هیچ تناسبی با نتایج تیم ملی زیر نظر این مربی ندارد. ما باید تاوان سنگینی را بدون دریافت پاسخ قانع کننده بپردازیم. در نهایت مشخص نشد مقصر اصلی کیست، این قرارداد چگونه تنظیم شده و چه افرادی در آن نقش داشته اند. خوشبختانه در کشور ما هیچ درمانی برای علل بروز چنین حوادثی وجود ندارد!

سرمربی سابق ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: همیشه گفته ام که امیدوارم هرکس به فدراسیون می آید ذره ای دلش برای تیم ملی باشد. ما همیشه برای قدرت و رسیدن به مقام و مقام مبارزه داریم و در این شرایط فوتبال بیشترین ضرر را می بیند زیرا هیچکس به فکر فوتبال نیست و همه به دنبال جایگاه و منافع خود هستند. برای همین اتفاقاتی در فوتبال ما می افتد که در دنیا کم است، نمی دانم چه کسی باید پاسخگوی این مسائل باشد؟

انتهای پیام/