بایدن در جنگ با نوار غزه به ما کمک کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاعات فلسطین، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه شب با بنیامین نتانیاهو رهبر مخالفان رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

گفته می شود پس از آن دیدار کوتاه، نتانیاهو دیدار خود با بایدن را گرم و صمیمی توصیف کرده و از او به خاطر دوستی عمیق و تعهد استوارش برای حفظ امنیت تل آویو تشکر کرده است.

نتانیاهو در این خصوص به کمک های آمریکا در بمباران غزه اشاره کرد و گفت: در جنگ اخیر علیه غزه از بایدن برای شارژ و تقویت هر چه بیشتر سامانه گنبد آهنین به رژیم صهیونیستی کمک کند و این کار را انجام داد. . .

نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی که پرونده فساد مالی در دادگاه نیز دارد، در دیدار با بایدن بر تشدید فشار اقتصادی بر ایران و لزوم گزینه نظامی تهاجمی علیه این کشور تاکید کرد.

لازم به ذکر است که جو بایدن چندی پیش برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به تل آویو سفر کرد.

جو بایدن طی سخنرانی در تل آویو گفت: این اولین سفر من به اسرائیل در دوران ریاست جمهوری ام است. روابط ما با اسرائیل بسیار قوی تر و عمیق تر از گذشته است. ما با اسرائیل برای تقویت سیستم های دفاعی از جمله سیستم گنبد آهنین و سیستم لیزری کار خواهیم کرد. در این سفر درباره ادامه حمایت خود از راه حل دو کشور بحث و تبادل نظر خواهیم کرد. ما به دنبال صلح هستیم و اجازه نمی دهیم اشتباهات گذشته تکرار شود! روابط عمیقی بین آمریکا و اسرائیل وجود دارد. ما برای صلح و ثبات در منطقه می جنگیم!