بازیگران «پیتوک» کمکی به فروش فیلم نکردند/ فقط دستمزد می گیرند! – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


سیدمجد صالحی کارگردان فیلممشروب خواروی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط اکران این فیلم گفت: واقعیت این است که توزیع ناعادلانه اکران ها و سالن ها و عدم نظارت بر روند پخش فیلم مضر است. امروز برو، تعداد سالن ها و تماشاگران یک فیلم خاص ۶ میلیارد است در خیلی ببین منو خواهی دید اصلاح شد هر نمایش ۳۰ نفر از این فیلم را نشان می دهد! از این نظر بین این فیلم و فیلم دیگر تفاوت وجود دارد دهم فروخته شد، وجود ندارد

این فیلمسازی که فیلم اکران در ۸۸ سالن، ادامه: برو اکران فیلم های من را در این باره ببین اتاق ها این چطوره؟ در یک پردیس سینمایی، دو سانس در ساعت ۲۳:۵۰ و ۱۱:۰۰ صبح دارم! آخرین باری که ساعت ۱۱ صبح به سینما رفتید کی بود؟ وسط هفته یکی که کارمنده و باید صبح بره سرکار چرا ساعت ۲۳:۵۰ بیاد سینما و تا ساعت ۲:۳۰ فیلم من رو ببینه؟ متاسفانه شرایط سینمای مستقل در چرخه تیراژ همین است! ۷۰ درصد از بازدیدهایی که به فیلم ما داده می شود قبل از ساعت ۱۷ است و این برای یک فیلم واقعا خنده دار است!

صالحی با انتقاد از اکران همزمان ۱۱ فیلم، ادامه داد: برخی فیلم ها قبلا در جشنواره شرکت کرده اند یا تیم تبلیغاتی قوی تری دارند، اما فیلم ما از سینمای مستقل می آید و واقعیت این است که از نظر تبلیغات و تحویل نمی توانیم با فیلم های دیگر رقابت کنیم. . سرمایه گذار فیلم ما اساساً توانایی رقابت در این بازار را ندارد بد شانس تبلیغات نیز افزایش یافته است. شهرداری در حوزه بیلبورد و تلویزیون در حوزه پخش تیزر حمایت می کرد اما امروز اینطور نیست. در این شرایط که ۱۱ فیلم همزمان اکران می شود، برای فیلم ما سخت می شود.

بازیگران «پیتوک» کمکی به فروش فیلم نکردند/ فقط دستمزد می گیرند!

وی درباره وضعیت فروش فیلم نیز خاطرنشان کرد: وضعیت فروش فیلم ما اصلا خوب نیست. وقتی ۱۱ فیلم همزمان تبلیغ می شود، البته تبلیغات فیلم ما نمایش داده نمی شود. این شرایط اجازه نمی دهد فیلم ها به درستی اکران شوند و انتخاب برای مردم سخت تر می شود. در این شرایط، یک فیلم مانندمشروب خوار“آن چیزی که پشتیبانی ندارد، بیشتر شکسته می شود. سینمای مستقل نباید نابود شود.

کارگردان”مشروب خوار» با اشاره به اینکه پس از سال ها کار در بخش های مختلف سینما به دلیل اولین فیلمش، با شرایطی پیچیده فرافکنی در سینماها آشنا شده است، گفت: چرخه اکران گروه های مربوطه طوری است که انگار شرایط فیلم ها دست هیچکس نیست. بازی های متفاوت بازیگران اصلی فیلم من را می بینید اما حضور این بازیگران کمکی به فیلم نکرد. گله های زیادی در این زمینه و همه وجود دارد در باره ما تنها می مانیم.

اگر بازیگری بخشی از دستمزدش را نگیرد همه جا سر و صدا می کند و از ما جواب می خواهند، اما چرا یک بازیگر نباید از اکران حذف شود؟ فیلم پشتیبانی؟ بازیگر باید صاحب فیلم باشد. بازیگران از اکران این فیلم حمایت چندانی نکردند وی با اشاره به اینکه از این شرایط ناامید نیست و قصد ساخت فیلم بعدی خود را دارد، گفت: شرایط ناعادلانه است. فرافکنی آزاردهنده و ناراحت کننده است. “مشروب خواراین اولین فیلم من است، اما نابودی آن را می بینم. من به عنوان کارگردان از این وضعیت شاکی هستم. اگر بازیگری بخشی از دستمزدش را نگیرد همه جا سر و صدا می کند و از ما جواب می خواهند، اما چرا یک بازیگر نباید از اکران حذف شود؟ فیلم پشتیبانی؟ بازیگر باید صاحب فیلم باشد. بازیگران از اکران این فیلم حمایت چندانی نکردند. چرا ما برای فیلم خود بازیگر انتخاب می کنیم؟ در دو سال اخیر کدام یک از بازیگران فیلم من نامی از آن آورده اند؟

صالحی با اشاره به برخی مشکلات مالی در فرآیند تولید.مشروب خواروی تصریح کرد: من کارگردان هستم و تهیه کننده باید در این زمینه ها توضیح دهد اما در نهایت مشکلاتی در این زمینه به وجود آمد که شاید باعث ناراحتی برخی بازیگران شده باشد. از بین بازیگران، هادی حجازی فر در اکران فیلم حاضر شد که همزمان در سه پروژه دیگر حضور داشت اما کدام بازیگر سینما به ما فروش میلیاردی داده است؟

وی افزود: در حال فیلمبرداری هستم.مشروب خوارمن در ژانری کار کرده‌ام که سال‌هاست در سینمای ایران وجود ندارد، این فیلم قهرمانانه است و ای کاش منتقدان درباره ضعف‌های آن صحبت می‌کردند. من فیلم آپارتمانی نساخته ام. من جایی بوده ام که سال ها در سینمای ایران فراموش شده بود. طبق عادت های شکل گرفته در سینما، پیش بینی می کردیم که این فیلم چندان مورد استقبال قرار نگیرد و مدتی طول بکشد تا مخاطب با آن دوباره آشنا شود. فضا او را جذب کنیم و به او غذا بدهیم. با این حال، توزیع و کنترل ناعادلانه بیش از هر چیز دیگری فیلم آمار اگرچه بازخورد مخاطبان ما کم بود، اما بد نبود.

این کارگردان درباره آخرین حضور سینمایی اشکان منصوری در این پروژه سینمایی به عنوان بازیگر نیز گفت: این روزها جا نیست. اشکان بسیاری از ما جای خالی است. زمانی که با هم شروع به کار کردیم او همیشه حامی ما و یکی از دوستان صمیمی من بود. الان هم گاهی که دوست دارم پیام هایش را می خوانم و گوش می دهم. آن روزها بسیار مفید بود. او گفت دوست دارد در فیلم بعدی شما بازی کند، اما به چیزی که می خواست نرسید. این واقعیت ما را ناراحت می کند.

سیدمجد صالحی در پایان درباره شباهت نامش با یکی از بازیگران سینمای ایران و حواشی آن توضیح داد: ما در کنار شباهت اسم، رابطه خانوادگی هم بین خود داریم و همین موضوع باعث شده کار ما کمی بیشتر شود. مجید صالحی کار کرده بود و این مشکلات الان وجود دارد!