بارش شدید باران در هرمزگان برای زنان باردار در مناطق صعب العبور مشکلی ایجاد نکرد


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، عبدالجبار زکری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز اظهار داشت: پس از اخطار قرمز هوا و احتمال طغیان رودخانه ها و مسدود شدن راه های ارتباطی هرمزگان به دلیل در … بارش باران های موسمی، برای حفظ سلامت و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار برای زنان باردار ساکن در مناطق صعب العبور استان، هماهنگی های لازم توسط شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های تابعه برای اسکان موقت مادران باردار در مناطق مختلف استان انجام شد.

در این راستا و از زمان صدور اخطاریه سازمان هواشناسی استان هرمزگان، ۲۲ مادر باردار از مناطق صعب العبور و مناطقی که احتمال بسته شدن راه های ارتباطی آنها در زمان بحران سیل وجود داشت، از بهداشت و درمان شبکه های درمانی شهرستان های فرعی (بدرعباس ۴، میناب ۷) ۲ نفر، رودان ۲ نفر، جاسک ۳ نفر، بسگرد ۱ نفر، سیریک ۲ نفر و بستک ۳ نفر به صورت موقت با نظارت و هماهنگی به مکان های امن داده شدند تا از بروز حادثه جلوگیری شود. خطرات احتمالی که باعث بسته شدن راه های ارتباطی می شود در صورت نیاز به دسترسی آسان و به موقع به مراکز درمانی.

به گفته ذاکریس، در این مدت ۷۴ مادر باردار با توصیه کارشناسان بهداشتی و پس از پایش به منازل بستگان خود در مکان های امن هدایت شدند. همزمان چهار مادر باردار نیازمند خدمات درمانی از مناطق صعب العبور (۲ نفر از بشاگرد، یک نفر از جاسک و یک نفر از سیریک) با کمک نیروهای امدادی اورژانس به مراکز درمانی اعزام شدند.

انتهای پیام/ ۳۷۲۸
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید