این ۴ ترفند ساده در تابستان پوست شما را خنک نگه می داردبه گزارش شفاف، پاکسازی و نوسازی پوست در فصول گرم و مرطوب بسیار حائز اهمیت است، زیرا گرما باعث بروز مشکلاتی مانند جوش، آفتاب سوختگی و حساسیت های پوستی می شود.

یخ درمانی

کرایوتراپی بالینی یخ خشک توسط درمانگران حرفه ای برای از بین بردن جای زخم های پوست انجام می شود و می توان از ماده سردی مانند یخ در مراقبت های زیبایی استفاده کرد.

مالیدن یخ بر روی پوست می‌تواند مزایای خنک‌کنندگی و جوان‌سازی داشته باشد، اما یخ را مستقیماً روی پوست قرار ندهید زیرا می‌تواند رگ‌های خونی را منقبض کند و به مویرگ‌ها آسیب برساند، فقط تکه‌های یخ را در یک پارچه تمیز بپیچید و سپس به آرامی روی پوست صورت بمالید. این کار باید بعد از تمیز کردن هر بار چند ثانیه انجام شود.

گلاب سرد

یکی از بهترین تونیک های خنک کننده و قوی پوست است، می توانید گلاب را در ظرفی خنک کرده و یک گلوله پنبه ای در آن قرار دهید. صورت را با یک پد پنبه ای آغشته به گلاب سرد پاک کنید تا رنگ پوست یکدست شود و به خون کمک کند. این امر باعث گردش خون مناسب و شادابی پوست می شود. چندین بار در روز پوست خود را با این باندها پاک کنید تا احساس خنکی و طراوت داشته باشید.

می توانید تکه های یخ را با مواد طبیعی مانند چای سبز یا آب خیار درست کنید. این مکعب ها را می توان هر بار چند ثانیه دور چشم قرار داد تا پف و حتی سیاهی دور چشم کاهش یابد. می توانید همین کار را با آلوئه ورا نیز انجام دهید تا پوست پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب و آفتاب سوختگی تسکین یابد.

خیار و هندوانه برای صورت

آب خیار و هندوانه را می توان با دو قاشق چایخوری شیر خشک و یک عدد سفیده تخم مرغ مخلوط کرد و مواد را در مخلوط کن ریخت تا خمیر یکدستی به دست آید و روی صورت و گردن بمالیم و بعد با آب بشویید به مدت نیم ساعت.

پاپایای رسیده نیز خاصیت پاک کنندگی و خنک کنندگی دارد، جو و ماست را به پاپایا اضافه کنید و روی صورت و پوست بمالید و سپس با آب بشویید.

خیار و گلاب: برای یکدست شدن رنگ پوست، آب خیار را با گلاب به مقدار مساوی مخلوط کنید. روی صورت بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب معمولی بشویید.

شیر نارگیل برای صورت

آب نارگیل یا شیر نارگیل را برای نرم شدن و تسکین پوست در تابستان امتحان کنید زیرا به خنک شدن پوست کمک می کند. آن را روی پوست بمالید و بگذارید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند و سپس با آب معمولی بشویید.

منبع: همشهری آنلاین