این سه درجه واجب تر از نان شب بود/ شهباززاده باید تنبیه می شد نه اینکه دوباره اصلاح شود


به گزارش وانانیوز،

افشین حاجی پور بازیکن سابق استقلال درباره دیدار استقلال با ملوان گفت: اول از همه باید به ملوان تبریک بگویم. تیمی متحد که مازیار زارع برای آن زحمت کشیده است. تیمی جوان و آبرومند که توانست قهرمان فصل گذشته را به خوبی پیش ببرد. البته این مشکل استقلال هم بود.

و افزود: وینگرهای چپ و راست ملوان استقلال را بدبخت کردند. مثالی می زنم: وقتی درس می خواندیم، وقتی سوالی نمی دانستیم در امتحانات تقلب می کردیم. یا موفق می شدیم یا گیر می کردیم. چرا آقای ساپیدو در اتفاقات فصل آخر استقلال تقلب نمی کند؟ او که سال گذشته استقلالی ها را گول زد، حداقل می تواند به این موضوع پی ببرد و ساختار دفاعی استقلال را تقویت کند.

بازیکن دیروز استقلال اضافه کرد: تیمی که در فصل قبل رکورد شکست ناپذیری، باخت و … را داشت نباید با این شیوه دفاع متزلزل شود. تیمی که ۹۰ درصد بازیکنان خود را نگه می دارد و بهترین بازیکنان را به تیم قبلی اضافه می کند باید خیلی بهتر از این کار کند. چرا ساپینتو به دست مجیدی تقلب نمی کند؟

حاجی پور خاطرنشان کرد: بعد از بازی قبلی مقابل سپاهان هم گفتم روزبه چسمی مدافع آخر نیست چون کند است و در کنار سیلوا بازیکن برزیلی را مضطرب کرده بود. وقتی چسمی جلو رفت، سیلوا در دفاع پیش افتاد و تیم از نظر دفاعی آرام شد. معتقدم بازگشت یزدانی را نباید در کنار سیلوا قرار داد. یکی از این دو نفر باید رهبر خط دفاعی باشد.

پیشکسوت استقلال ادامه داد: عارف غلامی چه زمانی در دفاع چپ بازی کرد و در آن پست او را به زمین فرستادیم؟ کاظمین وینگر راست ملوان حدود ۷۰ دقیقه از سمت راست استقلال را بدبخت کرد. از همان نقطه ضربه زدیم و توپ از پای سعید مهری گذشت و ملوان یک گل زد.

وی افزود: سعید مهری بازیکنی بود که گفته می شد تا بعدازظهر بازی در لیست خروج بود، بعد یک بار فیکس می شود! در باشگاه استقلال چه خبر است؟ باز هم دیدیم که سجاد شهبازادا که مقابل سپاهان اصلا خوب نبود از صفر ساخته شده است. بعد می شنویم که به نام ارسلان مطهری قلم قرمز کشیده اند. چرا می خواهید یکی از متعصب ترین استقلالی های سال های اخیر را کنار بگذارید وقتی می توانید شهباززاده را از تیم بیرون کنید. سجاد در سال های گذشته بازیکن خوبی بود اما در این دو بازی نشان داد که با روزهای خوبش فاصله زیادی دارد.

حاجی پور یادآور شد: بازیکنی که هفته گذشته خوب نبود باید مجازات شود. آخرین دفاع بهترین نبود. سعید مهری نباید در چنین شرایطی به میدان می رفت. سجاد شهبازادا نباید در ترکیب اصلی قرار می گرفت. آن مسائل باعث شد در نیمه اول کاری نکنیم و گلزنی نکنیم.

هافبک هجومی سال های گذشته استقلال درباره آمدن مهدی قیدی گفت: وقتی نیمه دوم شروع شد دعا می کردم مهدی قیدی به زمین بیاید و عارف غلامی آن گل را زد و روحیه تیم زنده شد. درجه مشخص. خب قائدی به استقلال برگشت. این بازیکن برای استقلال خوب است. دیدیم که سریع گل زد و پنالتی گرفت. ساپینتو می داند از کجا آمده است! او باید زودتر تیمش را بشناسد. متاسفانه اطرافیانش بازیکنان را به درستی به او معرفی نکردند.

حاجی پور در پایان افزود: این سه امتیاز برای استقلال واجبتر از نان شب بود. چون حتی اگر بازی با تساوی تمام می شد، حواشی استقلال را رها نمی کرد. اما صادقانه بگویم که تیم در ۲۰ دقیقه آخر فوق العاده بود. امیدوارم حداقل اشتباهات این بازی در ترکیب هفته سوم تیم تکرار نشود.