اینفوگرافیک تفاوت کدو تنبل و کدو تنبل


طبق مرجع روشن فصل کدو تنبل پاییز است. در این فصل غذاها، نوشیدنی ها، دسرها، سوپ ها و خیلی چیزهای دیگر با انواع کدو تنبل پخته می شود. طعم متمایز و سازگاری آن با انواع سبزی ها و ادویه ها، از سیر و دارچین گرفته تا مریم گلی، بر محبوبیت آن افزوده است. با این حال، سه گزینه اصلی برای اضافه کردن به رژیم غذایی کدو سبز، کدو حلوایی و کدو تنبل هستند که همه آنها از نظر مواد مغذی، طعم و بافت متفاوت هستند.

کدو تنبل

سرشار از آنتی اکسیدان های زیادی است و اگرچه حاوی چندین ماده مغذی مهم است، اما کالری، چربی و قند کمی دارد. طعم خنثی آن به راحتی با غذاهای مختلف مطابقت دارد. این کدو سبز که گاهی زرد رنگ است، اولین بار در اوایل دهه ۱۸۰۰ در ایتالیا کشت شد و در بین مردم یک داروی خانگی برای سرماخوردگی، درد و حتی کاهش سطح قند خون است.

کدو تنبل

کدو تنبل منبع عالی ویتامین A و C است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. همچنین سرشار از پتاسیم است که به عملکرد بهینه ماهیچه ها کمک می کند و گرفتگی های عضلانی را برطرف می کند.علاوه بر این، کدو تنبل حاوی ویتامین B6 است که نقش اساسی در متابولیسم مواد مغذی و ایجاد انتقال دهنده های عصبی دارد. منیزیم موجود در آن به عملکرد استخوان، ماهیچه و اعصاب کمک می کند و تیامین آن در رشد و تکامل سلولی نقش دارد.

اسکواش

کدو حلوایی در مقایسه با کدو تنبل حاوی ویتامین A و C کمتر، اما دو برابر آهن است. این کدو تنبل منبع خوبی از منیزیم، ویتامین E و پتاسیم است. در مقایسه با کدو تنبل، کالری بالاتر و کربوهیدرات های پیچیده و بیش از دو برابر فیبر رژیمی دارد. از آنجایی که فیبر می تواند به شما کمک کند برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید، این به کدو تنبل ارزش غذایی بیشتری می دهد. فیبر همچنین از سلامت روده و یک میکروبیوم متنوع و کنترل قند خون بعد از غذا پشتیبانی می کند.

اینفوگرافیک تفاوت کدو تنبل و کدو تنبل برای کاهش وزن این کدو تنبل را بخورید
تفاوت تغذیه ای انواع کدو تنبل در هر فنجان پخته شده

طعم، بافت و هزینه

کدو حلوایی وقتی پخته می شود شیرین تر از کدو تنبل است و وقتی با کره و دارچین ترکیب شود دسر دلچسب و خوش طعمی درست می شود. کدو تنبل طعم کمی خاکی دارد و بیشتر برای خوردن یا نوشیدن مناسب است. کدو سبز اما طعمی خنثی دارد که در سالاد یا خورش ها به خوبی می آید و با فلفل قرمز، سیر و کاری مخلوط می شود. کدو حلوایی از نظر بافت یکنواخت تر از کدو حلوایی است، اما کدو حلوایی ترد و خیار مانند است.

تخمه کدو خوراکی و خوشمزه است و اگر آن را در فر با کمی نمک تفت دهید، در شب های طولانی پاییز و زمستان به کارتان می آید. از نظر قیمت، انواع کدو تنبل در ایران تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

منبع: روزنامه همشهری