ایران ۸ مقام و یک موسسه کانادایی را تحریم کرده است


وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ۸ مقام و یک موسسه کانادایی را تحریم کرد.

به گزارش فارس، وزارت امور خارجه با اطلاعیه خود، افراد و مؤسسات خاصی را در کانادا تحریم کرد.

در این اطلاعیه آمده است: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رعایت مصوبات مراجع ذیصلاح و در چارچوب قوانین و سازوکارهای تحریمی مربوطه، در اقدامی متقابل، افراد و نهادهای کانادایی ذیل حمایت از تروریسم و ​​گروهک تروریستی منافقین، تحریک و تشویق به اقدامات تروریستی و خشونت آمیز علیه مردم ایران، ترویج اطلاعات نادرست درباره ایران و مشارکت در اجرا و تشدید تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران مشمول تحریم است.

اشخاص حقیقی:

۱) مارکو مندیچینو: نماینده پارلمان و وزیر امنیت عمومی کانادا

۲) آنیتا آناند، وزیر دفاع ملی کانادا

۳) ریچارد واگنر، دادگاه عالی کانادا

۴) وین ایر، رئیس ستاد ارتش کانادا

۵) اریک کنی، فرمانده نیروی هوایی کانادا

۶) آنگوس تاپشی، فرمانده نیروی دریایی کانادا

۷) خانم برندا لوکی، کمیسر (رئیس) پلیس سوار کانادا

۸) دیوید براون (دیوید براون); قاضی که دستور توقیف دارایی ها و اموال جمهوری اسلامی ایران در کانادا را صادر کرد

اشخاص حقوقی:

۱- پست ملی؟ رسانه ها از تحریم ها حمایت می کنند و رویکردی ضد ایرانی دارند

در این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران تاکید می کند که تسهیل و حمایت از اقدامات تروریستی و گروهک تروریستی منافقین ناقض تعهدات بین المللی دولت کانادا در زمینه مبارزه با تروریسم و ​​اجرای اقدامات قهری یکجانبه (تحریم های سخت) است. دولت به وضوح اصول اساسی حقوق بین الملل و اصول مندرج در منشور ملل متحد را نقض می کند و مسئولیت بین المللی دولت کانادا را تحریک می کند.

این بیانیه می افزاید: کلیه نهادها و نهادهای جمهوری اسلامی ایران بر اساس مصوبات مراجع ذی صلاح، اقدامات لازم را برای اجرای تحریم ها از جمله ممنوعیت صدور روادید، عدم امکان ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران انجام می دهند. جمهوری اسلامی ایران، انسداد حساب های بانکی در نظام مالی و بانکی و مصادره دارایی ها و اموال در قلمرو تحت صلاحیت جمهوری اسلامی ایران یک امر عادی خواهد بود.

به این بیانیه اشاره دارد. بدیهی است این اقدام تحریمی نافی تعقیب افراد به دلیل مشارکت در فعالیت های مجرمانه در محاکم قضایی ذی صلاح نخواهد بود.