ایران ۸ مقام و یک موسسه کانادایی را تحریم کرده استبه گزارش پایگاه خبری صراط به گزارش فارس، وزارت امور خارجه با اطلاعیه خود، افراد و مؤسسات خاصی را در کانادا تحریم کرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه چندی پیش اعلام کرد که به زودی تحریم هایی علیه مقامات و نهادهای کانادایی اعمال خواهد شد.

لازم به ذکر است که از زمان شروع ناآرامی ها در ایران، مقامات کانادایی ضمن حمایت از اغتشاش گران، در مراحل مختلف تحریم هایی را علیه مقامات و نهادهای ایرانی اعمال کرده اند.

در این اطلاعیه آمده است: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رعایت مصوبات مراجع ذیصلاح و در چارچوب قوانین و سازوکارهای تحریمی مربوطه، به عنوان اقدام متقابل، افراد کانادایی و نهادهای حمایت از تروریسم و ​​گروهک تروریستی منافقین، تحریک و تشویق به اقدامات تروریستی و خشونت آمیز علیه مردم ایران، ترویج اطلاعات نادرست درباره ایران و مشارکت در اعمال و تشدید تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران مشمول تحریم هستند.

اشخاص حقیقی:

۱) مارکو مندیچینو: نماینده پارلمان و وزیر امنیت عمومی کانادا

۲) آنیتا آناند، وزیر دفاع ملی کانادا

۳) ریچارد واگنر، رئیس دیوان عالی کانادا

۴) وین ایر، رئیس ستاد ارتش کانادا

۵) اریک کنی، فرمانده نیروی هوایی کانادا

۶) آنگوس تاپشی، فرمانده نیروی دریایی کانادا

۷) خانم برندا لوکی، کمیسر (رئیس) پلیس سوار کانادا

۸) دیوید براون (دیوید براون); قاضی که دستور توقیف دارایی ها و اموال جمهوری اسلامی ایران در کانادا را صادر کرد

اشخاص حقوقی:

۱- پست ملی؟ رسانه ها از تحریم ها حمایت می کنند و رویکردی ضد ایرانی دارند

در این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران تاکید می کند که تسهیل و حمایت از اقدامات تروریستی و گروهک تروریستی منافقین ناقض تعهدات بین المللی دولت کانادا در زمینه مبارزه با تروریسم و ​​اعمال اقدامات قهری یکجانبه (تحریم های سخت) است. افشای اصول اساسی حقوق بین الملل و اصول مندرج در منشور ملل متحد و تحریک مسئولیت بین المللی دولت کانادا.

این بیانیه می‌افزاید: کلیه نهادها و نهادهای جمهوری اسلامی ایران بر اساس مصوبات مراجع ذی‌صلاح، اقدامات لازم را برای اجرای تحریم‌ها از جمله ممنوعیت صدور روادید، عدم امکان ورود به خاک کشور انجام خواهند داد. جمهوری اسلامی ایران، مسدود شدن حساب های بانکی در نظام مالی و بانکی و همچنین مصادره دارایی ها و اموال در قلمرو تحت صلاحیت جمهوری اسلامی ایران.

در این اطلاعیه آمده است: بدیهی است این اقدام تحریمی نافی پیگرد قانونی افراد به دلیل مشارکت در فعالیت های مجرمانه در محاکم قضایی ذی صلاح نخواهد بود.

وزارت خارجه ایران پیش از این تحریم هایی را علیه انگلیس، اتحادیه اروپا و آمریکا اعمال کرده بود.