ایران در آتش سوزی غرب آسیا در قایق نجات، امن و آرام استبه گزارش پایگاه خبری صراط به گزارش فارس، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در همایش بزرگان دین و اندیشه که با حضور روحانیون شیعه و سنی استان کردستان در تالار شاهدان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب، دفاع مقدس و کردستان گفت: راهپیمایی شهدا در کردستان مصداق بارز اختلاط شیعه، سنی، کرد و غیره بود. خون ملی برای حفظ دین و کشور و سربلندی ملت و تصویر روشنی از آینده ما ترسیم کرده است.

وی با اشاره به اینکه جامعه روحانیت کردستان ۵۴ شهید گرانقدر تقدیم انقلاب کرده است، گفت: همه روحانیون استانی و انقلابی این استان به طور حتم در راه شهدا گام برمی دارند و منتظر گذراندن چنین راه روشنی هستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: راه شهادت کردستان نمونه بارز اختلاط خون شیعه و سنی، کرد و سایر اقوام کشور برای حفظ دین مبین اسلام، دین مبین اسلام است. و ما افتخار و سربلندی و برای آینده کشور برنامه ریزی کرده است.

باقری از برگزاری این مراسم قدردانی کرد و افزود: این اجتماع و مراسم نمونه بارز اتحاد، برادری، خواهری و هم افزایی و رفاقت همه اقشار از هر دین و قومی در این سرزمین گرانقدر است.

وی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران به رهبری امام راحیل پس از قرن ها ظلم و ستم به میدان آمد و سرنوشت خود را از رژیم ستمشاهی سیاه پهلوی پس گرفت و به آزادی دست یافت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: دشمنان این ملت آزادی را از او نگرفتند و بلافاصله به امنیت مردم در اقصی نقاط کشور به ویژه این سرزمین حمله کردند و مشکلات زیادی را در کشور ما ایجاد کردند. .

باقری اذعان داشت: در طول بیش از چهار دهه در ۴۰ سال گذشته بارها این تجربه را داشته ایم که در هر زمان با سرمایه گذاری های هنگفت، تحریک و توطئه به تفرقه و دشمنی برای رسیدن به وحدت، همدلی و برادری در این خطه مقدس تلاش کرده اند. و منافع خود را با استثمار و غارت دنبال کنند.

وی اعلام کرد: اما مردم کردستان و روحانیت رهبری آنها و مهاجران و یاورانی که برای کمک به امنیت کردستان آمده بودند توانستند امنیت پایداری را در این سرزمین ایجاد کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: در مرحله ابتدایی پیروزی انقلاب فرصت حضور در کردستان را نداشتم و در دوران دفاع مقدس هر از چند گاهی برای عملیات هایی از این قبیل به استان می آمدم. به عنوان والفجر ۴.

باقری یادآور شد: از بزرگان شما شنیدیم که در این شرایط حساس، مردم شیعه و سنی، کرد و فارس و از هر قوم و مذهب این منطقه جان خود را به جان خریده و از تمامیت ارضی ایران عزیز دفاع کردند. “

وی تاکید کرد: گروهک های ضدانقلاب با صدام ملعون همراهی کردند و تمام توان خود را برای ناامن کردن این سرزمین به کار گرفتند اما مردم ولایتمدار، انقلابی و شهیدپرور این استان با دفاع جانانه با دشمنان جنگیدند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: رزمندگان اسلام این نبرد بزرگ را با پیروزی به پایان رساندند و در دهه ۷۰ پس از کشتار و درگیری های بزرگ نیروهای اسلام، با حمله به مرکز ضد شورش، آنها را سرکوب کردند. تعهد کتبی برای حفظ امنیت در کشور ما دادند

باقری تصریح کرد: در دهه ۸۰ آن امنیت را به گونه ای دیگر خدشه دار کردند اما هر بار با تکیه بر همدلی و برادری، ایثار و عمل به فرمایشات رهبری این امنیت را حفظ کردند.

وی با یادآوری اینکه امنیت امروز کردستان نمونه نادری در کشور است و این امر به راحتی محقق نشد و برای این امنیت، دفاع مستحکم و بازدارندگی موثر، خون ریخته شد و جانبازان عزیز نثار شدند، گفت: ما در میانه آتش هستیم. در منطقه غرب آسیا در کشتی ای امن، آرام و نجات از ناامنی ها زندگی می کنیم و این نه تنها دستاورد کوچکی نیست، بلکه مقدمه و پیش نیاز هر فعالیت اقتصادی، پیشرفت و توسعه زیرساخت ها و فرهنگی، اجتماعی و غیره است. اقداماتی که نیروهای مسلح با همکاری مردم انجام داده اند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه باید برای این امنیت ارزش قائل شویم و از آن غافل نشویم، اظهار داشت: هر لحظه غفلت در برابر دشمنی که همیشه مکر و نظاره گر سرزمین عزیز ایران است شکست های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

باقری تصریح کرد: مرز ما با کشور همسایه باید منافع اقتصادی قابل توجهی برای مردم به همراه داشته باشد، اما این وضعیتی که در آنجا اتفاق افتاد مشکلاتی را در این مسیر ایجاد کرد و تلاش سنگین دستگاه سیاست خارجی و سپاه و سایر مسئولان برای ساماندهی این هرج و مرج امنیتی است. درجا.

وی افزود: در ماه های اخیر مرکز صهیونیست ها در شمال عراق هدف موشک های سپاه قرار گرفته و صهیونیست ها به خسارات خود در آنجا اعتراف کرده اند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه گفت: سفر مقام معظم رهبری به کردستان در سال ۱۳۸۷ را باید نقطه عطفی دانست.

باقری افزود: رهبری فرمودند کردستان سرزمین مبارزه خاموش، فداکاری های بزرگ، سرزمین فرهنگ و هنر، پاکی، صداقت و ایمان است و این مظهر افتخار مردم عزیز کردستان است و در راس آن عزتمند هستند. روحانیت

وی گفت: امروز افتخار می کنیم که هزاران نفر از مردم کردستان در کنار پاسداران و سایر نیروهای مسلح به خدمت و تامین امنیت می پردازند و از آنها حمایت می کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: عشایر عزیز و اقشار مختلف مردم مسئولیت امنیت خود را بر عهده دارند و امنیت پایدار مورد نظر رهبری اتفاق افتاد.

باقری ادامه داد: جوانان کردستان باید بدانند که این امنیت به راحتی به دست نمی آید و باید مانند یک چشم از آن مراقبت کنیم.

وی تاکید کرد: جوانان استان که در آن زمان ندیده اند باید با رهنمودهای رهبری از این دستاوردهای بزرگ پاسداری کنند.

به گفته رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، کردستان با داشتن معادن بزرگ، موقعیت جغرافیایی آن در غرب کشور و دروازه ورود و خروج کالاها و نیازهای ما و از نظر نیروی انسانی، برخوردار است. مملو از افراد با معرفتی است که در صورت مدیریت صحیح و اعتماد به حول و قوه الهی عزیزان می توانند استانی نمونه از کردستان ایجاد کنند.

باقری در پایان گفت: شاخص های امروز که حاصل تحریم ها و ناکارآمدی دوره های گذشته است، امیدواریم در دولت جدید با این منابع عظیم و انسانی و با تلاش و جهاد کردستان به جایگاهی که شایسته است برسد.