ایران – انگلیس / هاللویا! | تحلیل فنی


تیم های ایران و انگلیس در مسابقات جام جهانی به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با نتیجه ۶ بر ۲ به سود انگلیس به پایان رسید.

به گزارش هوادار، ایران در اولین بازی خود در جام جهانی مقابل انگلیس شکست سنگین ۶ بر ۲ را متحمل شد تا به نوعی این تیم هم از نظر روحی و هم از نظر امتیازی در همین بازی اول در شرایط حساسی قرار دارد. بازی تیم ایران از ترکیب جدید این بازی رونمایی کرد و کارلوس کی روش بسیاری از بازیکنان تیم ایران را که در مقدماتی جام جهانی در ترکیب حضور داشتند روی نیمکت نشاند و ترکیب و ساختار دفاعی تیم را به کلی تغییر داد. و با عدد H مصرف این نتیجه و تماشای جریان بازی به نحوی ثابت کرد که هیچ یک از این تغییرات نمی تواند تاثیر مثبتی در بازی تیم ملی ایران داشته باشد.

پشت پرده شکست تاریخی

  • تصمیمات عجیب در مورد ترکیب اصلی تیم

در حالی که کی روش در بازی های دوستانه خود از سیستم دفاع ۴ استفاده کرده بود و از امثال حسین کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده که در مسابقات مقدماتی و دوستانه تکیه گاه خط دفاعی ایران بودند و از جهاتی در اقدامی شگفت انگیز به یاد خود استفاده نکرد. برانگیز در جام جهانی ۲۰۱۸ از روزبه چشمی، مجید حسینی و مرتضی پورعلی گنجی استفاده کرد. ترکیب ایران در نیمه اول ۵۴۱ نفر بود و تیم ملی با عرض پنج نفر در خط دفاعی تیم ملی ایران تشکیل شد و با توجه به تعداد زیاد مدافعان ایرانی و دوری از سیستم دفاع ۴، ایران تنها یک راه برای کسب امتیاز برای آن دارد. او بازی را به حال خودش واگذار کرد و به او بستگی داشت که دفاع کند و گل نزند، اما آیا این ریسک نتیجه داد و آیا ایران دفاع خوبی انجام داد؟ پاسخ به این سوال منفی است و ایران نتوانست حتی عادی ترین عملکرد خود را نشان دهد و شاید حرفی برای توصیف عملکرد تیم ملی ایران در این دیدار وجود نداشته باشد. در ابتدای بازی تیم کی راس حتی نتوانست یک نبرد هوایی موفقیت آمیز سانترها را در دروازه خود ثبت کند که بیرانود در یکی از پاس ها مصدوم شد و دیگری به تیرک دروازه برخورد کرد و سپس به تیر دروازه برخورد کرد. توپ ها به راحتی تبدیل به موقعیت شدند و وارد دروازه ایران شدند. در کل تیم ملی اریا ریسک برتری در خط دفاع را به جان خرید اما این تیم فقط در دفاع عالی بود و اساسا چیز دیگری نداشت و از آنجایی که حضور پرتعداد مردم در خط دفاع به تنهایی نمی تواند دروازه را بسته نگه دارد. ، تیم تمرکز و شرایط خاصی که شکست او را در جام جهانی شناخته بود.

تیم ایران در این بازی هوا به زمین خورد و به نوعی رد پای شکست بازیکنان ایران در نبردهای هوایی در تمام گل های انگلیس دیده می شود.

در این بازی روزبه چشمی به عنوان بلندقدترین بازیکن تیم ملی ایران در توپ های هوایی ضعیف به شدت ظاهر شد و در گل دوم وقتی مگوایر توپ را برای بازیکن خودش سوباند و ساکا باز کرد حتی نتوانست به مگوایر مداخله کند. . هوابرد
  • در افکار دفاعی زشت

معمولا تیم هایی که پاک و رادیکال دفاع می کنند باید از نظر روانی بپذیرند که در هر لحظه از بازی ممکن است دروازه خود را باز ببینند و وقتی این اتفاق می افتد تقریباً تمام پیش بینی ها و تخیل بازیکنان در بازی و استراتژی اصلی آنها برای گل نخوردن گیج می شود. از ابتدا گلزنی می کنند، آنها شکست می خورند و در شرایط سختی قرار می گیرند، زیرا معمولا برنامه ای برای بازگشت به بازی در آینده ندارند و باید به دنبال گل نخوردن باشند و به دنبال موقعیت هایی باشند که با کمترین گل به ثمر برسند. مردم. و این در شرایطی که منجر به فروپاشی روانی می شود. در چنین شرایطی هر چه سیستم تیم شما دفاعی تر باشد بیشتر خراب می شود و تیم شما تک قطبی می شود و امروز شاهد زشت ترین تفکرات دفاعی بودیم. زَهَت هم در نظر گرفت و از آن غافل نبود. در خیلی از بازی هایی که ایران به دنبال دفاع بود زیر نظر کارلوس کی روش با سیستم دفاع ۴ بازی می کرد و شاید اگر در این بازی می توانست یک کمک اضافی از خط مقدم خود بگیرد.او می توانست بهتر مدیریت کند. بازی

سگ‌بازی‌هایی که به نفع انگلیس تمام می‌شود…
  • تصمیمات عجیب در ترکیب اولیه تیم ملی (قسمت دوم)

در حالی که ایران با ترکیبی عجیب در خط دفاعی وارد زمین شد، در خط حمله نیز شاهد انتخاب های دور از ذهنی بودیم. قبل از هر چیز یکی از اولین و مهم ترین فرصت های ایران برای زدن توپ های بلند و استفاده از توپ های سوم و حضور موفق در نبردهای هوایی بود و قطعا ماهرترین مهاجم ایران در نبردهای هوایی و استفاده از سانترهای بلند سردار آزمون بود. او روی نیمکت نشست و نتوانست به طور کامل بازی کند و از طرفی در چنین بازی ای تیم ملی ایران برای پیشبرد توپ به مهارت های فردی بازیکنان هجومی نیاز دارد و علی کولی زاده یکی از بهترین بازیکنان سطح کنترل و دریبل تیم ملی اما در این بازی بازی به محض ورود روی نیمکت نشست و پاس گل داد و از طرفی بازی به علیرضا جهانبخشی رسید که حتی یک توپ ساده هم نتوانست مهار کند. و گویی تنها دلیل او برای حضور در جام جهانی، شرکت در عکاسی و جلسات فیفا بوده است. ترکیب خط حمله و تدافعی ایران اصلا منطقی نبود و حتی اگر آن را ریسک بنامیم با شکست بدی مواجه شد.

  • مصدومیت علیرضا بیرانوند

در میان همه این تصمیمات عجیب، مصدومیت علیرضا بیرانوند به اندازه کافی و در نوع خود ضربه ای به ایران زد و حسین حسینی به هیچ وجه در بازی و جام جهانی حل نشد. حسین حسینی قطعا می توانست در برخی از گل های ایران بهتر عمل کند اما این دروازه بان حتی از نظر روحی در شرایطی قرار داشت که بازیکنانش در میانه بازی با او صحبت می کردند تا او را تشویق کنند و در کل این دروازه بان حتی چشمگیر هم نبود. سیو و یه جورایی به هیچ توپی نه نگفت…

  • طرز فکری که هرگز برنگشت

از طرفی با توجه به شرایط و فشارهای موجود، تیم نتوانست از شرایط خارج شود و ذهنیت بازیکنان مروری بر شرایط فعلی و برخی رفتارهای بازیکنان قبل از شروع است. جام جهانی نیز کاتالیزور است و شرایط را بهم ریخته و به نظر می رسد این شرایط و تصمیمات عجیب کی راس دست به دست هم داده تا چنین شکست بزرگی را رقم بزند. تیم از نظر شخصیتی ضربه بزرگی خورد و بعید به نظر می رسد که بتوانند شخصیت گمشده خود را در آینده پیدا کنند مگر اینکه معجزه ای اتفاق بیفتد.

پست اسکریپت; بعد از قرعه کشی رقابت های جام جهانی که ایران با انگلیس همگروه شد، یکی از روزنامه های انگلیسی به طعنه این موضوع را با تیتر “ایرانی است هاللویا” منتشر کرد و صعود آسان انگلیس را پیش بینی کرد.