اسقف های میزوری: مجازات اعدام جامعه را تحقیر می کند


اسقف های میزوری خواستار جایگزینی برای مجازات اعدام هستند و تاکید می کنند که مجازات اعدام ایالت را امن تر یا مدنی نمی کند.

توسط نویسنده کارکنان اخبار واتیکان

اسقف های کاتولیک میسوری از تصمیم به مجازات اعدام ارنست لی جانسون 61 ساله در روز سه شنبه ابراز ناامیدی و ناراحتی کردند.

جانسون ، آمریکایی آفریقایی تبار ، به دلیل قتل سه نفر در جریان سرقت از مغازه های رفاهی که در سال 1994 رخ داد ، به اعدام محکوم شد. او پس از گذراندن بیش از 25 سال در محکومیت اعدام پس از محکومیت ، روز سه شنبه توسط ایالت میسوری اعدام شد. وکلای جانسون برای تعویق یا لغو اعدام وی بیهوده مبارزه کردند.

اسقف ها در بیانیه ای در 6 اکتبر گفتند اگرچه جنایات جانسون “شنیع و مستحق مجازات است” ، اما ما باید از مجازات اعدام به عنوان راهی برای مقابله با جنایات خشونت آمیز دست بکشیم.

این بیانیه توسط اسقف اعظم میچل روزانزکی سنت لوئیس ، اسقف جیمز جانستون از کانزاس سیتی-سنت امضا شد. جوزف ، اسقف شاون مک نایت از شهر جفرسون و اسقف ادوارد رایس از اسپرینگفیلد-کیپ ژیراردو.

مجازات اعدام وضعیت امن تری را تضمین نمی کند

اسقف ها می گویند: “وقتی جنایات وحشتناکی انجام می شود ، انتقام و انتقام به راحتی قابل استناد است.” “ممکن است به نظر برسد که تنها کاری که باید انجام شود این است که زندگی را مادام العمر بگیرد ، اما مجازات اعدام میسوری را به یک ایالت امن تر یا متمدن تبدیل نمی کند.”

اسقفان سخنان خود را در تمیزکاری خود در ماه گذشته به یاد آوردند و تأکید کردند که مجازات اعدام “ما را به عنوان یک جامعه تحقیر می کند و به فرزندان ما می آموزد که خشونت پاسخ صحیح به خشونت است.”

هنگامی که کسی اعدام می شود ، آنها اصرار می ورزند ، “فرصتی که قبل از قضاوت نهایی خود از بین برود و توبه کنند”. “این زمان مهم برای از دست دادن فیض در قلب کسی از بین می رود.”

تسلیت به قربانیان

اسقف ها در ادامه تسلیت خود را به خانواده قربانیان قتلهای جانسون اعلام کردند. آنها خاطرنشان کردند که زندگی مری برچر ، مابل اسکرابز و فرد جونز “شایسته افتخار و یادآوری است.” آنها همچنین برای آسایش عزیزان خود دعا کردند زیرا مجبور شدند از طریق این اعدام آسیب و درد این جنایات را دوباره زنده کنند.

اسقف ها می گویند دعای آنها این است که مردم میسوری “به دنبال راهی برای مقابله با این جنایات بدون توسل به مجازات اعدام باشند”. آنها پیشنهاد کردند که زندگی بدون آزادی مشروط ، به عنوان یک مجازات شدید است که افراد مجرم را از جامعه جدا می کند.

آنها همچنین از کاتولیک ها و افراد خوش نیت خواستند تا به دنبال جایگزینی برای مجازات اعدام برای خشن ترین جنایتکاران میسوری باشند ، زیرا “حتی کسانی که مرتکب توهین آمیزترین اعمال می شوند ، کرامت خود را در پیشگاه خدا از دست نمی دهند.”

درخواست نظافت

در اول اکتبر ، اسقف اعظم رسول در ایالات متحده ، اسقف اعظم کریستف پیر ، نامه ای به نمایندگی از پاپ فرانسیس به فرماندار میسوری ، مایکل پارسون ارسال کرد و از وی خواست تا اعدام را متوقف کند. سپس این نامه توسط خواهر هلن پرجین ، مذهبی ایالات متحده در مجمع خواهران سنت جوزف در توییتر منتشر شد که نزدیک به سه دهه است برای پایان مجازات اعدام مبارزه می کند. در این نامه ، اسقف اعظم خواستار تمرکز بر “انسانیت جانسون و قداست تمام زندگی بشر” شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *