اسقف های ایالات متحده از قطعنامه جدید ریاست جمهوری درباره پذیرش پناهندگان استقبال می کنند


اسقف های ایالات متحده از دولت بایدن برای افزایش 125000 پناهنده ای که می توانند در سال مالی جدید وارد ایالات متحده شوند ، استقبال می کنند. در بیانیه ای که روز دوشنبه منتشر شد ، آنها همچنین از کنگره می خواهند که برنامه پذیرش پناهندگان را برای چهار دهه آینده و پس از آن حفظ کند.

نویسنده لیزا زنگرینی

رئیس جمهور جو بایدن هفته گذشته یک قطعنامه جدید ریاست جمهوری در مورد پذیرش پناهندگان اعلام کرد که میزان جذب پناهندگان را برای سال مالی 2022 به 125000 نفر افزایش می دهد. این بالاترین سقف سالانه پناهندگان ایالات متحده از سال 1993 است و بر تعهد بایدن برای لغو سیاست های مهاجرت پرزیدنت ترامپ تأکید می کند. جلوگیری از استقرار پناهندگان در آمریکا

هدف پذیرش پناهندگان تا 125000 نفر است

در طول سال مالی گذشته ، به پایان 30 سپتامبر ، ایالات متحده تنها 11،411 پناهجو را اسکان داد ، که کمترین تعداد در تاریخ برنامه پذیرش پناهندگان ایالات متحده (USRAP) است که در 1980 تأسیس شد.

کنفرانس اسقف های کاتولیک ایالات متحده (USCCB) ، که به طور مداوم از افزایش هدف پناهندگان حمایت کرده و در اسکان مجدد پناهندگان مشارکت فعال دارد ، از این تصمیم استقبال کرده است.

ضرورت بازسازی برنامه پذیرش پناهندگان ایالات متحده

بیانیه ای که روز دوشنبه توسط اسقف ماریو ای. دورسونویل ، رئیس کمیته مهاجرت USCCB منتشر شد ، می گوید: “ما از وزارت می ستاییم که به دنبال تأیید مجدد رهبری آمریکا در این زمینه است و منتظر ادامه اقدامات برای حمایت از این هدف هستیم.” “ما همچنین از کنگره می خواهیم که منابع لازم را نه تنها برای بازسازی برنامه پذیرش پناهندگان بلکه برای حفظ آن در چهار دهه آینده و پس از آن فراهم کند”.

افراد آسیب پذیر از یک خانواده انسانی

اسقف دورسونویل با اشاره به اینکه پناهجویانی که از جنگ ، بلایای طبیعی یا آزار و اذیت فرار می کنند “اعضای آسیب پذیر یک خانواده انسانی” هستند و می توانند “کمک های مثبتی” به کشورهای میزبان کنند ، یادآور شد که کاتولیک ها این وزارتخانه را “به شیوه ای خاص” از استقبال و برخورد می نامند. وی همچنین بر اسقف های ایالات متحده “تعهد مداوم به این کار” تاکید کرد و از بسیاری از سازمان ها ، جوامع و افراد کاتولیک که به آنچه پاپ فرانسیس به عنوان “مرز جدید” برای انجام یک ماموریت یاد کرده است ، تقدیر کرد.

بعید است تصمیم اخیر رئیس جمهور بایدن بر دهها هزار افغانستانی که از رژیم طالبان در کابل فرار کرده اند تأثیر بگذارد و مهاجران هائیتی همچنان در مرز آمریکا با مکزیک اردو زده اند ، زیرا افراد مسن رسماً به عنوان پناهندگان طبقه بندی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *