اسقف اعظم دو مولینس بوفورت با وزیر کشور در گزارش CIASE دیدار می کند


رئیس اسقف های فرانسوی گزارش اخیر CIASE در مورد سوء استفاده جنسی در کلیسا را ​​با وزیر کشور جرالد دارمانین در میان گذاشته و اظهارات اخیر خود را در مورد مهر اعتراف در موارد سوء استفاده توضیح داده است.

نویسنده لیزا زنگرینی

رئیس کنفرانس اسقف های فرانسه (CEF) ، اسقف اعظم اریک دو مولینس-بوفور رن ، روز سه شنبه با آقای ژرالد دارمانین ، وزیر کشور فرانسه دیدار کرد تا در مورد نتیجه گزارش کمیسیون مستقل در مورد سوء استفاده جنسی در کلیسا (CIASE).

این گزارش در پی اکتبر 5 و نیم ساله که توسط اسقف های فرانسوی و مقامات ارشد مذهبی در سال 2018 در پاسخ به تعداد فزاینده ادعاهای سوءاستفاده جنسی انجام شده بود ، در 5 اکتبر منتشر شد. بر اساس یافته های کمیسیون ، در مجموع 216000 نفر که در حال حاضر در فرانسه بین 1950 تا 2020 زندگی می کنند تخمین زده می شود که توسط کشیشان کاتولیک و مذهبی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند.

نگاهی به شیوه های کلیسا

در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده پس از جلسه دیروز آمده است که اسقف اعظم دو مولینس بوفورت و آقای دارمانین توافق کردند که این گزارش “گامی به سوی حقیقت” و عدالت برای قربانیان است و CIASE را برای کارهای شگفت انگیز وی ستود.

در طول بحثها ، مقدمه همچنین به اظهارات اخیر خود در مورد مهر اعتراف اشاره کرد ، که آقای Sauvé ، رئیس CIASE ، گفت که باید در موارد سوء استفاده حذف شود. این مقدمه در اوایل هفته گذشته با گفتن این مطلب که محرمانه بودن یک اعتراف “بالاتر از قانون جمهوری فرانسه” است ، جنجال برانگیخت. او بعداً از این کلمات نامناسب عذرخواهی کرد. وی در صحبت با وزیر کشور توضیح داد که دین مسیحی مسیحیان را به دنبال خیر و شهروندان مطیع قانون می داند و اذعان داشت که مقیاس سوء استفاده جنسی از خردسالان توسط گزارش CIASE نشان می دهد که کلیسا باید با دقت به آن نگاه کند. تمرینات به بنابراین لازم است – او می گوید – باید با ماهیت صمیمی اعتراف اعتراف و نیاز بی چون و چرا به حفاظت از کودکان آشتی داد.

حمایت از کودکان “اولویت اصلی”

رئیس CEF متعاقباً تصمیم اسقفان را برای حمایت از کودکان به عنوان “اولویت مطلق” و همکاری با مقامات فرانسوی تأیید کرد. در این رابطه ، وی یادآور شد که 17 اسقف در سراسر فرانسه پیش از این پروتکل هایی را با مقامات تعقیب کننده برای تسهیل و تسریع در رسیدگی به پرونده های سوء استفاده ایجاد کرده بودند.

مقدمه تأیید کرد که اسقف های فرانسه در مجمع عمومی خود در ماه نوامبر گزارش CIASE و 45 توصیه آن را به طور کامل بررسی خواهند کرد. در میان چیزهای دیگر ، توصیه ها به مکانیزم های کنترل داخلی قوی تر ، تعریف واضح تر از نقش اسقف در اطمینان از بررسی بی طرفانه پرونده ها و بهبود مشارکت مردم عادی در اداره کلیسا اشاره دارد.

با هم در برابر مکروهات سوء استفاده جنسی در کلیسا و جامعه

وی “شرمندگی و ناامیدی” خود را نسبت به این گزارش ، اما عزم خود برای انجام اصلاحات لازم را تکرار کرد تا کلیسا در فرانسه بتواند اعتماد همه شهروندان را به دست آورد. برای این منظور ، از محله ها ، جنبش ها و جوامع دعوت کرده است تا یافته های CIASE را بخوانند و به اشتراک بگذارند و بر روی توصیه های خود کار کنند.

اسقف اعظم دو مولینس-بوفورت همچنین از همه زنان و مردان خوش نیت خواسته است تا در برابر آفت سوء استفاده جنسی در کلیسا و جامعه به طور مشترک با هم کار کنند.

رسوایی شخصی پاپ فرانسیس در گزارش CIASE

روز چهارشنبه هفته گذشته ، پاپ فرانسیس شرمساری شخصی و کلیسای خود را نسبت به گزارش CIASE ابراز کرد: “من می خواهم غم و اندوه خود را برای قربانیان به خاطر ضربه ای که متحمل شده اند و همچنین شرم ما ، کلیسای کلیسای من ، ابراز کنم. در جریان تماشای عمومی هفتگی خود ، از اسقف های فرانسه و مقامات ارشد مذهبی خواست “تمام تلاش خود را بکنند تا فجایع مشابه دیگر تکرار نشوند” و از کاتولیک ها خواست “مسئولیت خود را بر عهده بگیرند تا کلیسا به خانه ای امن برای همه تبدیل شود. . “

CEF و کنفرانس مردان و زنان مذهبی در فرانسه (CORREF) از پاپ فرانسیس خواستند با رئیس CIASE و 21 عضو آن ملاقات کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *