استقبال از جو بایدن با نظرات ضدایرانی


خرداد: مقامات ارشد رژیم صهیونیستی که در مراسم استقبال بایدن در فرودگاه بن گوریون شرکت کردند، مواضع ضدایرانی را محور گفتگوهای خود قرار دادند.

آیزاک هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی در مراسم استقبال از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت: سفر بایدن یک سفر صلح از اسرائیل به عربستان است. این سفر عمق رابطه ما را نشان می دهد. ما چالش های امنیتی ناشی از ایران را که اسرائیل و همسایگانش را تهدید می کند، بررسی می کنیم.

همچنین یایر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه خود گفت: با رئیس جمهور آمریکا درباره مسائل امنیتی صحبت خواهیم کرد. همچنین درباره تشکیل یک ائتلاف جدید برای جلوگیری از حرکت ایران به سمت سلاح های هسته ای بحث خواهیم کرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در بدو ورود به سرزمین های اشغالی گفت: حضور در اینجا در میان دوستانم در اسرائیل باعث افتخار است. روابط ما با اسرائیل بسیار قوی تر و عمیق تر از گذشته است و برای تقویت سیستم های دفاعی از جمله سامانه گنبد آهنین تلاش خواهیم کرد.

اظهارات درباره دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای در حالی است که مقامات ایرانی تاکید کرده اند که تولید و استفاده از سلاح هسته ای در دکترین دفاعی ایران جایی ندارد. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر در آستانه سفر خود به منطقه گفته بود که دولتش به افزایش فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر ایران ادامه می‌دهد تا این کشور آماده بازگشت به توافق باشد. اخیراً آمریکا و ایران با تسهیل اتحادیه اروپا مذاکرات غیرمستقیم بر سر برجام را در قطر انجام دادند که نتیجه مشخصی برای طرفین در بر نداشت.