از شرایط تیم ملی امید راضی نیستم/با این شرایط به پاریس نمی رویم


به گزارش شفاف، مهدی مهدوی کیا سرمربی تیم ملی امید پس از باخت ۴ بر ۲ تیمش مقابل پرسپولیس در دیدار تدارکاتی گفت: چند روز تمرین کرده بودیم و با یک تیم نیمه و نیمه رفتیم. . ما یک بازی مقابل پرسپولیس انجام دادیم و به نظر من بازی خوبی نبود. ما قبلا با پرسپولیس بازی کرده بودیم و شرایط ما خیلی بهتر بود، تیم ما کاملتر و شرایط بدنی تیم بهتر بود. اکثر بازیکنان در تمرینات پیش فصل هستند و دیدیم که بدن بازیکنان سنگین است و دیدیم که اشتباهات فردی زیاد بود و ۳ گلی که خوردیم اشتباهات فردی بود. نتیجه مهم نبود اما از فوتبالی که بازی کردیم راضی نبودم. چند بازیکن اخیرا به ما پیوسته اند اما من از شرایط راضی نیستم.

وی درباره شرایط تیم ملی امید گفت: بعد از آمدن از ازبکستان گفتم اگر قرار است اینطور برنامه ریزی کنیم و جلو برویم حتی به فرودگاه مهرآباد هم نمی رویم چه برسد به پاریس. من از شرایط راضی نیستم. با نصف تیم کاری نمی توان کرد. طبق شرایط ما ۱۵-۱۶ بازیکن در تیم حضور ندارند و پیشنهاد داده بودیم با پیکان هم بازی کنیم. اگر بخواهیم همینطور ادامه دهیم همه بازیکنان مصدوم می شوند و اگر بخواهیم با این وضعیت به مسابقات کشورهای اسلامی برویم فکر نمی کنم بتوانیم به این راه ادامه دهیم. با این شرایط نمی‌توانیم تجربه خوبی از این دیدارها به دست بیاوریم زیرا بازیکنان کلیدی ما در تیم حضور ندارند.

سرمربی تیم ملی امید درباره حمایت هایی که قرار بود از تیمش بکند، گفت: آنها دوستانی دارند که کارشان را انجام می دهند. ما بازیکنان را از قبل اعلام کرده ایم و نمی توانیم کادرفنی را تغییر دهیم. مشکلات ما عمدتاً مربوط به مسائل خارج از گروه است. فکر می کنم مربی باید روی مسائل فنی تمرکز کند، اما ما مدام درگیر این هستیم که چه بازیکنی بیاید و چه کسی نیاید. جلسات تمرینی نصف و نیمه می باشد. با این شرایط راه به جایی نمی بریم. به نظر من بهتر است در این بازی ها شرکت نکنم. با توجه به فشار بازی ها و کادر کمی که داریم قطعا خیلی از بازیکنان ما مصدوم خواهند شد.

وی افزود: ما با سازمان لیگ صحبت کردیم و لیست خود را ۲۰ روز پیش دادیم اما بازیکنان در لحظه آخر نیامدند. شما برای یک چیز برنامه ریزی می کنید اما در نهایت همه چیز برعکس است.

مهدوی کیا در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری بازی دوستانه با تیم های لیگ برتری سودی دارد؟ وی گفت: دفعه قبل با پرسپولیس و نساجی بازی کردیم و نتایج خوبی گرفتیم و آنجا گفتم شرایط در این بازی ها متفاوت است. هدف ما بازی های ملی هم رده است و وقتی می خواهیم با نیم تیم به مسابقات کشورهای اسلامی برویم مصدومیت های زیادی خواهیم داشت و برای هیچکس خوب نیست.

سرمربی تیم ملی امید درباره شکایت دستیارش از کادر فنی گفت: طبق قراردادی که داشت باید در تاریخ های مشخص شده حقوق او پرداخت می شد اما این کار انجام نشد و او قراردادش را فسخ کرد و قرار است با او موافق باشید الان تقریبا تنهام و بهتره چیزی نگم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: من در مورد جوانگرایی زیاد می شنوم اما در عمل هیچکس با آن برخورد نمی کند. عواقب این موضوع را پذیرفتم و با تیمی جوان به مسابقات ازبکستان رفتم و تمام حملاتی را که به سمتم می زد، انجام دادم. من صحبت کردم و روی حرفم ایستادم که این تیم نیاز به کسب تجربه دارد. من این بازی های کشورهای اسلامی را بیشتر فرصتی برای کسب تجربه می دیدم. می دانستم که تیم در طول سال بازی های کمی خواهد داشت. من کاری به نتایج این مسابقات نداشتم. در این مسابقات می توانید بازیکنان بزرگسال بیاورید اما دیدم این امید ملی به بازی های بیشتری نیاز دارد اما اگر بخواهیم با این شرایط به این مسابقات برویم اصلا عادلانه نیست. اگر زمینه خاصی داشتیم می توانستیم کاری انجام دهیم. اگر قرار باشد با تیم ملی جوانان به این بازی ها برویم مشکلی ندارم. من هرگز عقب نمی نشینم و به عنوان یک بازیکن جدید معتقدم، اما این بازیکنان آسیب می بینند. فشار بازی پرسپولیس را دیدید. یک بازی را نمی توان برای ۲ روز انجام داد. ما می خواهیم با پیکان بازی کنیم اما ۵ بازیکن روی نیمکت و نحوه بازی ۹۰ دقیقه دیگر حضور دارند و فکر می کنم در آن بازی هم مصدوم خواهیم داشت. امیدوارم راه حلی برای این موضوع وجود داشته باشد.

وی درباره صحبت هایی که با تیم های لیگ برتری برای دعوت از بازیکنان داشت، گفت: من نه ارتباطی با مدیران داشتم و نه وظیفه ام بود، چون به من قول دادند که کارها پیش برود اما در عمل همه چیز برعکس شد. در باره.