ارتش روسیه از خرسون عقب نشینی کردوب سایت شبکه خبری «راشاتودی» اعلام کرد که روسیه تصمیم گرفته است نیروهای خود را از سمت راست رودخانه دنیپر از جمله خرسون خارج کند. وزارت دفاع روسیه توضیح داد که می خواهد از تلفات غیرضروری در میان نیروهای خود جلوگیری کند و جان غیرنظامیان را نجات دهد.

به گزارش فارس، ژنرال سرگئی سوروویکین، فرمانده عملیات نظامی روسیه در اوکراین روز چهارشنبه به سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه با اشاره به حملات اوکراین به غیرنظامیان در خرسون گفت: «اگر رژیم کی یف. اگر حمله ویرانگرتری به سد کاخوفسکایا انجام شود، جریان آب ممکن است سرریز شود و مناطق وسیعی را سیل کرده و تلفات غیرنظامی قابل توجهی را به همراه داشته باشد.»

سوروویکین گفت که این عقب نشینی به جلوگیری از بدترین سناریو و همچنین حفظ نیروها در منطقه کمک می کند.

شویگو همچنین به این ژنرال روسی دستور داد که تردد امن سربازان و غیرنظامیان را ترتیب دهد.

روسیه ماه گذشته منطقه خرسون را پس از آن که ساکنان در یک همه پرسی به جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه رای دادند، ضمیمه خاک خود کرد.

شبکه خبری «ان بی سی» نیز اعلام کرد که کرملین از تصمیم خود برای خروج نیروهای روسیه از شهر «خرسون» در جنوب اوکراین خبر داد.

به گفته این منبع خبری، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه دستور خروج نیروها از رودخانه دنیپر را صادر کرد. گفته می شود که ژنرال سرگئی سوروویکین، فرمانده کل نیروهای روسیه در اوکراین، پیشنهاد توسعه خطوط دفاعی در ساحل شرقی این رودخانه را داده است.