اخراج دو جلسه ای ساپینتو در آیندهریکاردو ساپیدو سرمربی تیم فوتبال استقلال امروز در جلسه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به تشریح اتفاقات رخ داده در دیدار آبی ها با گل گهر سیرجان پرداخت.

پس از حضور اعضای کمیته انضباطی رای خود را به ساپیدو اعلام کردند.

در تصمیم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آمده است: (کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص تخلف ریکاردو ساپیدو مربی تیم استقلال به دلیل رفتار غیرورزشی نسبت به داور و مربی تیم مقابل در مسابقه. بین دو تیم گل گهر سیرجان و استقلال تهران در ماجرای ۹ مهر لیگ برتر با توجه به تمامی مستندات و محتوای پرونده از جمله گزارش رسمی داور مسابقه، فیلم مربوط به صحنه های گزارش شده، دفاعیات نماینده باشگاه و اظهارات سرمربی استقلال به کمیته انضباطی و سایر ادله تخلفات منتسب به محرز و مسلم است با عنایت به رفتار تحریک آمیزی که در بروز تخلفات فوق پس از اعلام خبر پنالتی به سود استقلال که منجر به رفتار غیرورزشی پل از طرف مربی آن تیم و با رعایت بند پ ماده ۹۴ آیین نامه انضباطی مواد ۵۴ و ۵۵ این قانون به دلیل رفتار غیرورزشی با مربی تیم مقابل به پرداخت ۱۰۰ میلیون دلار جریمه نقدی و رفتار غیرورزشی با مقام رسمی محکوم می شود. ۳۰۰ میلیون جریمه نقدی و دو جلسه محرومیت از تیم (با احتساب محرومیتش) خواهد بود.

رأی صادره در خصوص مجازات قطعی ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض در کمیته استیناف بوده و از نظر رد صلاحیت قطعی است.

ضمناً پرونده تخلفات باشگاه گل گهر سیرجان و افراد مرتبط با این گروه مفتوح است.

تیم فوتبال استقلال در هفته هفتم لیگ برتر باشگاه های ایران موفق شد در ورزشگاه شهید سردار سلیمانی سیرجان را با نتیجه دو بر یک شکست دهد.

در جنجالی ترین اتفاق مسابقه که در دقایق پایانی رخ داد، ریکاردو ساپیدو با کارت قرمز داور روبرو شد و به تصمیم داور اعتراض کرد و حاضر به ترک زمین نشد. او در نهایت با وساطت بازیکنان استقلال زمین را ترک کرد.