اجازه دهید از سنت یوسف در روند کلیسایی الهام بگیریم


کاردینال لوئیس آنتونیو تگل ، قائم مقام انجیل مردم در مصاحبه با رسانه های واتیکان ، از وقف خود به سنت یوسف در این سال ویژه اختصاص داده شده به شخصیت مقدس می گوید و می گوید که همه ما می توانیم از آن الهام بگیریم شایستگی ها

نویسنده: الساندرو گیسوتی

سنت یوسف نه تنها برای همه پدران ، بلکه برای همه تعمید دهندگان یک شخصیت به موقع و پربار است. کاردینال لوئیس آنتونیو تاگل در مصاحبه ای با رسانه های واتیکان در سال ویژه مورد نظر پاپ فرانسیس به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد حامی سنت جوزف کلیسای جهانی ، بر این امر تأکید می کند. فرماندار تبلیغات فید نیز بر نامه متکی است قلب پدر و او در سنت جوزف یاد می کند – او را به عنوان نگهبان عیسی و مریم انتخاب می کند ، حتی اگر این امر نیاز به “تغییر مسیر” داشته باشد – شخصیتی که می تواند کلیسا را ​​در روند کلیسایی آغاز شده توسط پاپ فرانسیس الهام بخشد.

به مصاحبه با کاردینال تگل گوش دهید

کاردینال تگل ، ما در سال خاصی زندگی می کنیم که پاپ فرانسیس برای سنت جوزف نامیده است. به نظر شما میوه هایی که همه تعمید دهندگان – همه ما – می توانند از این سال ویژه دریافت کنند ، چیست؟

شکل سنت یوسف به درستی با پدران مرتبط است. من فکر می کنم شما به درستی اشاره کردید که همه ما که تعمید می گیریم می توانیم از امسال سود ببریم. به ویژه در زمینه های زیر: مانند سنت یوسف ، امیدوارم همه افراد تعمید داده شده به صدا و رهبری خدا توجه کنند. به خصوص در لحظات گیج کننده زندگی. همچنین ، این که همه تعمید دهندگان به خدا اعتماد خواهند کرد تا پروژه خدا را دنبال کنند ، حتی زمانی که همه چیز همیشه روشن نیست. همچنین ، مباشرت خوب ، نگهبان ، سرپرست افرادی باشید که خدا به ما اعتماد دارد.

پاپ فرانسیس در نامه خود قلب پدر امروزه بر ارتباط سنت یوسف با پدران تأکید می کند. برای این سند بیشتر به چه چیزی اهمیت می دهید؟

موارد بسیار زیادی وجود دارد که این سند به ما ارائه می دهد ، به ویژه برای پدران. اما یکی از چیزهایی که من واقعاً از آن قدردانی می کنم این است که ، ابتدا ، سنت یوسف را به عنوان دریافت کننده واقعیت نشان می دهد. پذیرش واقعیت به معنای منفعل بودن یا فقط تحمل چیزی نیست. او واقعیت را همانطور که هست می پذیرد ، با آن واقعیت زندگی می کند و همانطور که آن را می پذیرد. او می بیند که خداوند از او چه می خواهد تا این واقعیت را تغییر دهد. گاهی وسوسه برای ما این است که واقعیت را قبول نداریم. ما در گذشته ايده آل شده زندگي مي كنيم ، يا در مدينه فاضله اي زندگي مي كنيم كه هنوز وجود ندارد. و بنابراین ، ما نمی دانیم چگونه حال را تغییر دهیم. اما سنت یوسف ، طبق سند ، واقعیت را پذیرفت و در آن پذیرش ، کلام خدا را شنید و شجاعانه به تغییر آن واقعیت پرداخت.

از نظر واقعیت ، امروز ما به این واقعیت عادت کرده ایم که اگر صحبت می کنیم ، اگر حرف آخر را می زنیم ، حق با ماست. اما سنت یوسف قدرت خود را نشان می دهد ، در سکوت – در سایه. این جنبه به ما چه می آموزد؟

این درست است. هنگامی که من در اوج کار بودم ، سمینارهای ما سمینار سن خوزه نامیده می شدند – سمینارهای سنت جوزف. این یکی از ویژگی های سنت یوسف است که بر ما تأکید شده است. در انجیل هیچ یک از کلمات او ثبت نشده است ، اما او کلمه خدا را در سکوت خود حفظ کرد. عیسی ، که می تواند در سکوت خود صحبت کند ، کلام خدا را از کسانی که می خواستند او را بکشند و کلام خدا را خاموش کند ، دور نگه داشت. و بنابراین ، این به ما درس می دهد. اول: تمایل ما برای صحبت کردن ، صحبت کردن ، صحبت کردن. “آیا این برای خودم است یا برای کلام خدا است؟” دوم: سکوت گاهی قوی ترین سخنرانی است. خود عیسی ، هنگامی که پیلاتس سعی می کرد ، در نقطه خاصی سکوت کند. اما در سکوت او ، چه کسی قضاوت شد؟ سیستم فاسد در سکوت عیسی آشکار شد. بنابراین ، من فکر می کنم عیسی سکوت را از سنت یوسف آموخت.

سنت یوسف همچنین پدر در حال خروج است و برای محافظت از خانواده خود از راه خارج می شود. ایمان او به کلیسا ، که اکنون بخشی از روند کلیسایی است ، چه می گوید؟

فرایند سینودال دعوت ماست تا با هم قدم بزنیم ، با هم سفر کنیم. پیاده روی ای وجود دارد که سنت یوسف به ما نشان می دهد. او با راهنمایی فرشته خدا با مریم و عیسی مسیرهای خطرناکی را طی کرد. این یک پیاده روی است که شامل محافظت می شود ، که به معنی مراقبت است. ما امیدواریم که در طول فرایند کلیسایی ، ما بتوانیم این توانایی را برای دوست داشتن عیسی و دوست داشتن کلیسا توسعه دهیم. و حتی اگر مشاهداتی داشته باشیم که همیشه مثبت نیستند ، باید این کار را با احتیاط ، از روی محبت انجام دهیم تا نام عیسی اعلام و حفظ شود.

سوال آخر ، شخصی تر از شماست. شما بسیار به سنت جوزف اختصاص داده اید. شما همچنین در موارد متعددی این ارادت را بیان کرده اید. چه چیزی در این قدیس بیشتر شما را تحت تأثیر قرار می دهد؟

این فداکاری به من اجازه می دهد در شرایط مختلف به آن روی آورم. به خصوص زمانی که لحظات سختی وجود دارد و من احساس خطر می کنم و می گویم “نمی دانم چه کار کنم”. سپس، [I ask for] حفاظت از سنت جوزف. اما به ویژه شجاعت قرار گرفتن در سایه. این نیاز به شجاعت دارد ، به ویژه هنگامی که احساس می کنید ایده درستی دارید و می خواهید آن را امتحان کنید. شما فکر می کنید که راه حل درستی پیدا کرده اید اما سپس نیت خود را خالص کرده و می گویید “یک لحظه صبر کنید ، آیا من خودم را ارتقا می دهم یا خوب کار می کنم؟”. اگر خیلی به نفع دیگران نیست ، خوب است که در سایه باشید و بگذارید خدا و فرشته خدا معجزه های او را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *