ائتلاف سعودی و مزدورانش ۱۶۶ بار آتش بس در یمن را نقض کردند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، منابع یمنی از ادامه نقض آتش بس در آن کشور توسط ائتلاف سعودی و مزدورانش خبر دادند.

بر اساس این گزارش، ائتلاف سعودی و مزدورانش در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۶ بار آتش بس نظامی – انسانی در یمن را نقض کرده اند.

یک منبع نظامی از پرواز ۴۶ پهپاد مسلح و جاسوسی بر فراز استان های مأرب، تعز، حجه، الجوف، صعده، الدلا، حدیده، البیضاء و جبهه های مرزی به عنوان بخشی از این نقض آتش بس خبر داد.

وی همچنین افزود: پهپادهای شناسایی مسلح ۴ بار به منازل و مواضع غیرنظامیان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در منطقه حیس در استان حدیده و راتب‌المحمدین در منطقه الصومه در استان بیضه حمله کردند.

این منبع سه مورد دیگر از نقض آتش بس را ایجاد استحکامات رزمی روزانه در جنوب هراز در استان حجه، جنوب تب اداف در جیزان و اطراف شهر مارب عنوان کرد.

وی همچنین افزود: گروهی از مزدوران سعودی در یکی دیگر از موارد نقض آتش بس، قصد نفوذ به مواضع ارتش و کمیته های مردمی یمن در حراد در استان حجه را داشتند.

همچنین ۸۹ مورد تیراندازی به منازل و مواضع غیرنظامیان ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان های مأرب، تعز، حجه، صعده، الدلیه، الحدیده و جبهه های مرزی گزارش شده است.

مزدوران سعودی همچنین استان های مأرب، تعز، حجه، صعده، حدیده و جبهه های مرزی را در ۲۳ نوبت بمباران کردند. مواضع نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در البلک الشرقی و الروضه در استان مأرب نیز هدف گلوله باران سنگین مزدوران سعودی قرار گرفت.

مزدوران سعودی همچنین مواضع نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن را در حراد استان حجه و المریاش و المسینه در رزاح و المدافان و الملاحید در استان صعده را هدف قرار دادند.

بمباران مواضع نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در منطقه الجبلیه در التحیتا و شرق حیس در استان الحدیده، جبل قمبوره و علی العمود در وادی جیزان و الشبکه و جبل العمده. در نجران موارد دیگر نقض آتش بس توسط ائتلاف سعودی و مزدوران آن است.