آینده بنتلی


بنتلی به جای یک کانسپت، مدل جدیدی ارائه کرد تا تغییرات ظاهری مدل های آینده خود را نشان دهد. بنتلی باتور دست ساز است و قرار است در…

next شرکت بنتلیnext شرکت بنتلی

بنتلی به جای یک کانسپت، مدل جدیدی ارائه کرد تا تغییرات ظاهری مدل های آینده خود را نشان دهد. بنتلی باتور دست ساز است و در تعداد کم توسط بخش خودروهای سفارشی کارخانه ساخته خواهد شد.

باتور که به نام دریاچه و آتشفشان در اندونزی نامگذاری شده است، اولین کار تیم طراحی جدید بنتلی است که سال گذشته توسط آندریاس مینت راه اندازی شد. آقای مینت که سال گذشته از آئودی به بنتلی پیوست، می‌گوید بارتور نقش کلیدی در شکل‌دهی مدل‌های برقی بنتلی داشت.

مهم ترین تغییر ظاهری نسبت به مدل های فعلی، چراغ های جلوی خودرو هستند که دیگر گرد نیستند. جلوپنجره خودرو برداشت جدیدی از جلوپنجره معمولی بنتلی است. قسمت موتور تفاوت چندانی با مدل های فعلی بنتلی ندارد. بنتلی برای خاص تر شدن این مدل قسمت هایی از اتاق را با قطعات طلا ساخته است.

از نظر فنی خودرو به مدل کارخانه ای کانتیننتال GT نزدیک است. بنتلی می گوید قوی ترین موتور دوازده سیلندر خود را در باتری نصب خواهد کرد. قدرت این موتور که هنوز در حال ساخت است بیش از ۷۴۰ اسب بخار است. بنتلی همچنین می گوید شاسی این خودرو پیشرفته ترین شاسی است که تا به حال ساخته است.

ظاهراً ۱۸ واحد باتری ساخته خواهد شد که همه پیش فروش شده اند. قیمت پایه این خودرو قبل از کسر مالیات ۱,۶۵۰,۰۰۰ پوند (۱,۹۵۰,۰۰۰ دلار) است، اما رسانه ها پیش بینی کرده اند که قیمت خودرو با اضافه شدن امکانات سفارشی به ۴ میلیون پوند برسد.

در شش ماه اول سال ۲۰۲۲، بنتلی ۷۳۹۸ خودرو در سراسر جهان فروخت. این شرکت می گوید سود هر خودروی فروخته شده آن از ۱۸۶,۰۰۰ یورو در سال ۲۰۲۱ به ۲۱۳,۰۰۰ یورو افزایش یافته و مجموعاً ۳۹۸ میلیون یورو سود داشته است.