آیا کربوهیدرات ها به خوبی با چربی های حیوانی یا چیزهای دیگر ترکیب نمی شوند؟ : تغذیه


در مطالعه من در مورد تغذیه مشخص شد که دو مکتب فکری برجسته وجود دارد که هر دو طرفدار کاهش یا کل غذاهای فرآوری شده هستند.

  1. مکتب فکری مبتنی بر گیاهان ، که بسیاری از بیماریها در اثر خوردن زیاد محصولات حیوانی ایجاد می شوند. و وقتی مردم محصولات حیوانی را به طور کامل قطع می کنند ، بیماری آنها برعکس می شود. (رادیکال ترین مثال کار کمپنر است که در آن مردم را مجبور کرد با خوردن فقط برنج سفید و میوه و شکر ، دیابت ، بیماری کلیوی ، فشار خون بالا و نارسایی قلبی را معکوس کنند)

  2. کتوز یا مکتب فکری به سبک دیرینه که در مورد مزایای چربی های با کیفیت بالا و چربی بالا از محصولات حیوانی هنگام پرورش در مرتع و شک در مورد خوردن غلات یا در برخی موارد همه کربوهیدرات ها بحث می کند. و من شنیده ام که بسیاری از افرادی که تا حد امکان کربوهیدرات ها را حذف می کنند و از کالری به طور عمده چربی های کره ، تخم مرغ و گوشت استفاده می کنند ، از مزایای رژیم کتو بهره مند می شوند (به نظر می رسد مطالعاتی در مورد معکوس کردن نارسایی قلبی وجود دارد) و دیابت).

تعجب من این است که از آنجا که به نظر می رسد حذف کامل کربوهیدرات یا حذف چربی های حیوانی مزایایی دارد ، آیا چیزی در مورد این دو مورد وجود دارد که در بدن ما به خوبی ترکیب نمی شوند؟ یا اینکه بیش از حد پردازش باعث می شود همه چیز ناسالم شود (مانند غلات / شیر ، همبرگر و پیتزا)؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *