آیا هارد سلتزرها واقعا به همان اندازه سالم هستند؟


آیا سیلتس های هاردکور برای شما مضر هستند یا در واقع کمی سالم هستند؟ ما از دو متخصص تغذیه ثبت شده در مورد متخصصان آنها سوال کردیم.

جابجایی ، شراب ، آبجو و مشروبات الکلی: مصرف کنندگان دائماً با نوع جدیدتر و تازه تری از الکل که روابط عمومی خوبی برای تقویت دارد دست و پنجه نرم می کنند.

بر اساس گزارش صنعت توسط Grand View Research ، انتظار می رود بازار هلد سلتزر با نرخ رشد مرکب سالانه رشد کند 16.2 درصد تا سال 2027. به دنبال سرمایه گذاری در این روند ، تیتان های صنعت نوشیدنی و مارک های نوظهور به طور یکسان در حال آماده سازی هستند تا پنجه سفید و حقیقتاً پول خود را اجرا کنند.

یکی از بزرگترین نقاط فروش این نوشیدنی های خنک ، مشخصات تغذیه ای بدون چربی آنها است. اما آیا آنها آنطور که بازاریان ادعا می کنند سالم هستند یا سلتزرهای سخت برای شما مضر هستند؟

در زیر ، دو متخصص تغذیه هر آنچه را که باید در مورد محتوای تغذیه ای سلتزر سخت (یا فقدان آن) بدانید ، به اشتراک می گذارند.

Hard Seltzer چیست؟

سلتزر سخت که به عنوان سلتزر الکلی و سولتر خاردار نیز شناخته می شود ، حاوی آب گازدار ، الکل و طعم میوه است.

محتوای الکل از یکی از موارد زیر مشتق شده است:

  • شکر نیشکر تخمیر شده
  • جو تخمیری یا دانه تخمیر شده بدون گلوتن

ویژگی های تغذیه ای

هارد سلتزر اغلب به عنوان یک نوع الکل سالم معرفی می شود. امی شاپیرو MS ، RD ، CDN ، بنیانگذار و مدیر Real Nutrition در نیویورک می گوید: “برخی از مارک های سخت سلتزر حتی افراد را مجبور به نوشیدن محصولات خود با لباس ورزشی می کنند.”

او اشاره می کند که اکثر سلتسورهای خاردار فاقد گلوتن هستند (به استثنای کسانی که جو بدون چربی دارند). به همین دلیل ، آنها هستند برای افرادی که دچار عدم تحمل یا حساسیت به گلوتن هستند جذاب است.

لورن اسلایتون ، MS ، RD ، بنیانگذار Foodtrainers در نیویورک ، می افزاید: “من متوجه مصرف کنندگان می شوم که به دنبال یک سلتزر سخت هستند ، زیرا قند و کربوهیدرات کمی در بازار عرضه می شود.”

با این حال ، این ویژگی ها لزوماً این نوشیدنی ها را با یک شیوه زندگی سالم سازگار نمی کند. از این گذشته ، هنوز الکل است.

محتوای سولتزر الکل سخت

میزان الکل توسط الکل برحسب حجم (ABV) اندازه گیری می شود. اسلیتون می گوید: “اکثر آبجوها در حدود پنج درصد ABV ، 12 درصد شراب و 40 درصد شراب معلق هستند.”

و با این حال ، وقتی صحبت از سلتزر سخت می شود ، او می گوید ABV در مارک های مختلف متفاوت است و تعمیم محتوای الکل آنها را دشوار می کند. برخی از آنها تا چهار درصد پایین هستند ، در حالی که برخی جدیدتر ممکن است 12 درصد یا بیشتر باشند. “

قدرت نوشیدنی های الکلی و میزان نوشیدن شما به طور طبیعی بر میزان سالم بودن مصرف شما تأثیر می گذارد.

دوستان در یک کباب سلتزر مشکی الکلی به اشتراک می گذارند

آیا هارد سلتزر سالم تر از انواع دیگر الکل است؟

تعجب می کنید که چگونه پنجه و سایر عیب های کنسروی شما در برابر انواع دیگر الکل قرار می گیرند؟

به عنوان یک یادآوری ، در اینجا یک اشاره سریع به اندازه استاندارد سرویس هر کدام وجود دارد:

  • سلتزر سخت = 12 اونس (یک قوطی)
  • شراب = پنج اونس
  • آبجو = 12oz (یک قوطی)
  • ارواح = 1.5 اونس (یک شات)

هارد سلتزر در مقابل شراب

شاپیرو می گوید قند سلتزرهای سخت اغلب کمتر از بسیاری از شراب ها هستند. او همچنین تأکید می کند که آنها معمولاً در ABV پایین تر هستند ، “معمولاً در حدود چهار تا شش درصد” ، به استثنای قسمت های فوقانی.

با این اوصاف ، اسلایتون به نکته ای در مورد قند اشاره می کند که شراب خواران از آن قدردانی می کنند.

او می گوید: “پنجه سفید کمتر از دو گرم قند دارد و در حقیقت کمی کمتر”. “اما آنچه اکثر مردم متوجه آن نیستند این است که شراب خشک – برای مثال یک پینوت گریجیو – تقریباً یک اندازه است.”

هارد سلتزر در مقابل آبجو

اسلیتون در همان یادداشت در مورد محتوای قند ، این واقعیت را نام می برد که آبجو معمولاً هیچ قندی ندارد. (این مگر اینکه آبجو ترش و انواع دیگر میوه ها با شکر اضافه شده را برای طعم انتخاب کنید.)

با این حال ، “آبجو دارای کربوهیدرات بیشتری با 13 گرم در قوطی است” ، او می افزاید. بنابراین اگر سعی می کنید میزان مصرف کربوهیدرات خود را رعایت کنید (یا از رژیم غذایی کم کربوهیدرات مانند کتو پیروی می کنید) ، یک سلتزر سخت می تواند بهترین انتخاب باشد.

هل سلتزر علیه ارواح

اسلایتون معتقد است که مانند بسیاری از آبجوها ، اکثر مشروبات الکلی حاوی صفر گرم قند هستند – مگر اینکه حاوی قند اضافه شده برای تهیه مشروب طعم دار باشند. همچنین ، هنگامی که مشروب می نوشید ، ممکن است آن را با میکسر که ممکن است حاوی قند باشد دریافت کنید.

در مورد کربوهیدرات ها؟ او می گوید: “مطمئناً پنجه سفید کربن کمی دارد و در هر قوطی دو گرم دارد ، اما یک تکیلا صفر گرم کربوهیدرات دارد.” “ناگهان سلتزرهای سخت چندان خاص به نظر نمی رسند!”

آیا سلتزر سخت هیدراته کننده است؟

از آنجا که آب گازدار بدون الکل می تواند به میزان روزانه هیدراتاسیون شما کمک کند ، آیا این امر می تواند در مورد همسر شیک آن نیز صدق کند؟

متاسفانه شاپیرو با یک عدد سخت به این سال پاسخ می دهد. او می گوید: “الکل به هر حال برای شما مفید نیست ، زیرا به عنوان سم برای بدن در نظر گرفته می شود.” “همچنین باعث کم آبی شما می شود.”

به همین دلیل ، او توصیه می کند که بعد از هر وعده الکل یک لیوان آب بنوشید و همچنین “اگر آن روز چند نوشیدنی داشتید یک لیوان بزرگ قبل از خواب”.

شخصی که نی را در یک لیوان سلتزر سفت با میوه اضافی قرار می دهد تا برای سلامتی مفید باشد

چگونه سیلتزر سالم تر را انتخاب کنیم

هر دو متخصص تغذیه توصیه می کنند که برچسب ها را به طور کامل بررسی کرده و از ادعاهای بازاریابی فراتر رفته و بهترین سولتر سخت را که اهداف سلامتی شما را به خطر نمی اندازد ، پیدا کنید.

در اینجا برخی از نکات برتر آنها وجود دارد:

  • مصرف کننده آگاه باشید. شاپیرو خاطرنشان می کند که بسیاری از مارک ها می توانند با استفاده از اصطلاحات مختلف برای پنهان کردن استفاده از شیرین کننده های مصنوعی و سایر افزودنی های کمتر سالم “تمیز عمل کنند”. یادگیری نحوه پیمایش برچسب ها به شما در جستجوی سالم ترین سولتر سخت کمک می کند و می تواند شما را در حمل و نقل دیگر نیز تقویت کند.
  • دنبال چیزهای خوب باشید شاپیرو ادامه می دهد: “من می گویم” ارگانیک “یا” بدون قند اضافه “بهترین گزینه برای کلمات فراخواننده خواهد بود.” با مقابله با توده بالا ، ممکن است بخواهید بررسی کنید که ترشی دلخواه شما نشان می دهد که فاقد شیرین کننده ها و طعم دهنده های مصنوعی است. اسلایتون می افزاید که سالم ترین سلتزرهای سخت حاوی میوه های واقعی هستند که نباید بیش از حد شیرین باشند یا کربوهیدرات اضافی را در خود جای ندهند.
  • از قرار گرفتن در معرض BPA آگاه باشید. سلسترهای سخت اغلب در قوطی های آلومینیومی قرار دارند که اسلایتون می گوید که می توان آنها را با BPA پوشاند. او هشدار می دهد: “BPA ها اختلالات غدد درون ریز هستند و الکل می تواند شستشو این مواد شیمیایی را بیشتر کند.” اگرچه تنها 10 درصد از محصولات کنسرو شده دارای این ماده شیمیایی هستند ، اما منبع اصلی قرار گرفتن در معرض BPA باقی می مانند. اگر نگران عوارض جانبی احتمالی هستید ، ممکن است بخواهید مستقیماً با مارک های سخت سلتزر تماس بگیرید تا بسته بندی آنها را درخواست کنید یا به جای آن به نوشیدنی های در بطری های شیشه ای تغییر دهید.

خط پایانی

بنابراین آیا پاسخ روشنی برای این س ofال وجود دارد که آیا سیلتسورهای سخت برای شما مضر هستند؟ آیا آنها می توانند در رژیم غذایی سالم قرار بگیرند؟

اسلایتون در پایان می گوید: “ما در مورد سلتسترهای سخت موضع سختی نمی گیریم.” “آنها در مقایسه با انواع دیگر الکل انتخاب مناسبی هستند – اما با وجود بازاریابی از غذاهای سالم فاصله دارند. و در حالی که ممکن است موهای خود را با مقایسه شراب و آبجو با سولترز سخت تقسیم کنیم ، بهترین انتخاب شما این است که بر تعداد نوشیدنی های خود نظارت داشته باشید. “

این نکته برای سلامت کلی شما و همچنین اهداف خاص رفاه مفید است. به عنوان مثال ، اگر مدیریت وزن نگران کننده است ، او پیشنهاد می کند مصرف الکل خود را محدود کنید (چهار نوشیدنی در هفته برای زنان ، هفت نوشیدنی در هفته برای مردان) تا متوجه نتایج مثبت شوید.

شاپیرو می افزاید: “کالری الکل هیچ گونه تغذیه ای را ارائه نمی دهد ، بنابراین خالی است.”

در نكته پایانی ، هر دو RD می گویند مگر اینكه شما مشروبات الكلی معمولی هستید ، توجه به رفاه و احساس رفاه از طرفداران هالكدور نباید باعث شروع شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *