آیا نوشیدن آب شیر بی خطر است؟ در اینجا آنچه شما باید بدانید آمده است


آیا نوشیدن آب لوله کشی شما بی خطر است؟ آیا باید از فیلتر آب شیر استفاده کنید؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، در حال تحقیق است.

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای سلامتی ضروری است. بسیاری از مردم برای تامین نیازهای آب رسانی خود به آب لوله کشی متکی هستند – و به دلایل زیست محیطی ، این راه بهتری برای مقابله با بطری های پلاستیکی یکبار مصرف است. اما به راستی آب لوله کشی شما چقدر ایمن است؟

قبل از اینکه حقیقت آب شیر را فاش کنیم ، مهم است که برخی موارد را در نظر داشته باشیم. در حالی که اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی تمیز دسترسی دارند ، بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون دسترسی اولیه به آب آشامیدنی سالم و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی تحت سیستم های آبی هستند که قانون آب آشامیدنی ایمن را نقض می کنند. در حالی که کارهای زیادی باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که همه به آب آشامیدنی پاک دسترسی دارند ، اما مرکز کنترل بیماری (CDC) معتقد است که ایالات متحده هنوز یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

متأسفانه بسیاری از نقاط جهان از اقبال کمتری برخوردارند. بیش از 884 میلیون نفر در سال 2019 از آب آشامیدنی سالم برخوردار نبودند. بنابراین در حالی که مهم است بدانیم چگونه آب تصفیه شده جمع می شود ، بسیاری از آمریکایی ها بسیار خوش شانس هستند که آب لوله کشی مجدداً به جریان افتاده است.

با این اوصاف ، اجازه دهید به بحث برگردیم: آیا آب لوله کشی شما سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب لوله کشی (معروف به آب شهری) از شیر توزیع کننده آب به نام شیر خارج می شود. این آب به طور معمول از تعدادی سیستم آب عمومی شامل چاه ها ، دریاچه ها ، قنات ها و مخازن تامین می شود.

منبع آن تا حد زیادی به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، شهرهایی مانند شیکاگو منبع آب خود را از دریاچه میشیگان دریافت می کنند. از سوی دیگر ، مناطقی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از مخازن تأمین می کنند.

تصویری از آب چشمه که سرانجام مانند آب لوله کشی در خانه ها می شود

آیا نوشیدن آب شیر بی خطر است؟

قبل از اینکه آب لوله کشی به شیر آب شما برسد ، از منبع خود به یک مرکز تصفیه برای پردازش و سرویس بهداشتی می رود.

تصفیه آب یک فرایند چهار مرحله ای است:

 1. انعقاد و لخته شدن: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن های فعال به آب اضافه می شوند تا باعث تجزیه ذرات ناخواسته شوند.
 2. رسوب گذاری: رسوب زمانی اتفاق می افتد که ذرات ناخواسته ، شناور نامیده می شوند ، در نهایت بسته می شوند و در نهایت در ته مخزن ته نشین می شوند.
 3. فیلتر: پس از حل شدن ، بلوک از منبع آب فیلتر می شود. یک توده به طور کلی حاوی ذرات نامطلوب مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها است.
 4. نظافت: سرانجام ، منبع آب بدون گلوله با مواد شیمیایی مانند کلر ضد عفونی می شود. این فرآیند به جلوگیری از بروز عفونت های منتقله از راه آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید ، ماده معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را نیز اضافه می کنند.

کل فرآیند تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) از EPA می خواهد مسئولیت شناسایی و محدود کردن آلاینده های احتمالی در آب آشامیدنی را بر عهده بگیرد. بیش از 90 آلاینده از جمله سرب و سایر فلزات سنگین در آب آشامیدنی عمومی اندازه گیری می شود.

احتمال آلودگی

با وجود درمان ، آب لوله کشی به طور کامل عاری از آلودگی نیست. روشهای مختلفی برای نفوذ آلاینده ها به آب آشامیدنی وجود دارد ، از جمله:

 • نشت فاضلاب
 • رواناب شیمیایی و طبیعی معدنی
 • روشهای کشاورزی (دام ، سم ، کود)
 • روشهای تولید (فلزات سنگین ، سیانور)
 • اختلال در تصفیه فاضلاب (سیستم های سپتیک)
 • ضعف دارویی (ضایعات پزشکی ، داروها)

قرار گرفتن در معرض آب آلوده می تواند منجر به مشکلات مختلف سلامتی شود ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد از منابع آب جمعیت ایالات متحده از سیستم های آب جامعه تامین می شود که از تمام استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA برخوردار است. بنابراین برای اکثر آمریکایی ها بسیار بعید است که سطوح خطرناک آلاینده ها روی آب لوله کشی آنها تأثیر بگذارد.

با این حال ، ممکن است همچنان از اقدامات بیشتری برای تصفیه آب آشامیدنی خود استفاده کنید.

آب لوله کشی فیلتر شده را در لیوان بریزید

آیا به فیلتر آب شیر نیاز دارید؟

فیلترهای تصفیه آب خانگی می توانند بیمه بیشتری در برابر آلودگی های احتمالی ارائه دهند. اگرچه فیلتر آب ممکن است برای اکثر مردم یک ضرورت مطلق نباشد ، اما حفاظت اضافی می تواند مزایای بیشتری را به ارمغان آورد و آرامش خاطر را به همراه داشته باشد.

برای تعیین نیاز به فیلتر آب لوله کشی ، نکات زیر را در نظر داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی

برخی از مناطق جغرافیایی – مانند جوامع وابسته به آب زیرزمینی – در برابر آلودگی ها آسیب پذیرتر هستند.

آبهای زیرزمینی به راحتی توسط ناخالصی های طبیعی و انسانی آلوده می شوند. شورای حفاظت از منابع ملی (NRDC) خاطرنشان می کند که وقتی آبخوان آلوده شود ، می تواند برای چند دهه غیرقابل استفاده شود و حتی به سایر منابع آب مجاور مانند نهرها ، دریاچه ها و اقیانوس ها سرایت کند. متأسفانه ، بسیاری از مناطق روستایی برای نوشیدن کاملاً به آبهای زیرزمینی متکی هستند.

علاوه بر این ، SDWA فقط سیستم های آب عمومی را که به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند ، تنظیم می کند. سیستم های آبی که کمتر از آن سرویس می دهند فقط هر پنج سال یک بار تنظیم می شوند – و بیشتر ، آنها فقط 30 آلاینده را تجربه می کنند. در نتیجه ، سیستم های آب در جوامع کوچک روستایی می توانند در معرض خطر بیشتری از آلودگی باشند.

البته ، این بدان معنا نیست که هر جامعه کوچکی که به آب های زیرزمینی متکی است ، آب لوله کشی را آلوده کرده است. اگر در مورد کیفیت آب خود شک دارید ، با بخش بهداشت شهرستان تماس بگیرید که می تواند به شما کمک کند آب لوله کشی خود را برای رایج ترین آلودگی ها آزمایش کنید. از طرف دیگر ، می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید.

غواصی قدیمی

سیستم لوله کشی منزل یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت آب لوله کشی شما تأثیر بگذارد.

لوله ها زیستگاه های خوبی برای رشد میکروب های منتقله از آب در اثر رطوبت هستند. شایع ترین میکروب یک ماده لزج به نام بیوفیلم است ، مخلوطی چسبناک از باکتری ها ، قارچ ها و آمیب ها. یک بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند و از انجام مواد شیمیایی تصفیه آب جلوگیری می کند. علاوه بر این ، اجازه می دهد تا میکروب تکثیر شده و مستقیماً به آب آشامیدنی متصل شود. در مقادیر زیاد ، میکروب های منتقله از آب می توانند منجر به بیماری های زیادی شوند.

علیرغم عملکرد سیستم آب عمومی ، میکروب های منتقله از آب می توانند در داخل لوله ها وجود داشته باشند. آنها معمولاً در خانه هایی رخ می دهند که شیرها برای مدت طولانی باز نمی شوند یا طراحی ضعیفی دارند و به آب اجازه می دهند بی حرکت بنشیند.

علاوه بر این ، اگرچه لوله سرب در سال 1986 در سراسر کشور ممنوع شد ، اما اگر در خانه قدیمی زندگی می کنید و لوله کشی به روز نشده است ، خطر آلودگی آب به سرب وجود دارد.

EPA توصیه می کند قبل از تصمیم گیری برای انجام آزمایش آب ، چند عامل را در نظر بگیرید. سوالات مربوطه عبارتند از:

 • نزدیکترین منبع آب به سیستم سپتیک خانه شما چقدر است؟
 • ترکیب لوله کشی خانه شما چگونه است؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس ناراحتی کرده اید؟

مجدداً ، اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی شما به خطر می افتد ، از اداره بهداشت شهرستان خود درخواست آزمایش کنید. همچنین می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، ممکن است لازم باشد سرمایه گذاری در فیلتر آب خانگی را در نظر بگیرید.

عوامل اضافی

برخی از افراد می توانند از سرمایه گذاری در فیلتر آب صرف نظر از مکان و لوله کشی بهره مند شوند. این افراد معمولاً بیشتر مستعد تأثیرات منفی آلاینده ها هستند.

نمونه ها عبارتند از:

افرادی که آب خود را از منبع آب خصوصی مانند چاه خانه جمع آوری می کنند ، باید فیلتر آب را نیز در نظر بگیرند. صاحبان خانه های خصوصی دارای مسئولیت تصفیه و آزمایش منابع آب خود هستند.

در نهایت ، افرادی که از طعم آب لوله کشی لذت نمی برند و یا می خواهند استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را محدود کنند ، می توانند از فیلتر آب استفاده کنند. دستگاه های تصفیه نیز می توانند به کاهش طعم کلر در آب لوله کشی کمک کنند.

مردی که آب شیر فیلتر شده را می نوشد تا هیدراته و سالم بماند

در فیلتر آب شیر به دنبال چه چیزی باشید

بر اساس گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از واحد تصفیه آب خانگی استفاده می کنند. با وجود گزینه های زیاد در بازار ، محدود کردن گزینه های شما می تواند چالش برانگیز باشد.

هنگام خرید فیلتر آب چند نکته را باید به خاطر بسپارید ، مانند عملکرد ، هزینه ، تعمیر و نگهداری و گواهینامه ها. بسته به مدل ، فیلترهای آب می توانند از کمتر از 20 دلار تا صدها متغیر باشند. نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه هایی است که باید در نظر گرفته شود.

نوع و هزینه

دستگاههای ساده شده مانند فیلترهای آب مصرفی یا مستقیماً به شیر آب متصل می شوند ، زیر سینک ظرفشویی قرار می گیرند یا در یک پارچ قرار دارند. آنها گزینه های خوبی برای کسانی هستند که به دنبال فیلتر کردن آبی هستند که برای نوشیدن و آشپزی استفاده می کنند. در مقایسه با فیلترهای پیشرفته آب ، نسبتاً ارزانتر هستند و هزینه آنها بین 20 تا 500 دلار است.

از سوی دیگر ، آب نقطه ورودی می تواند گرانتر باشد. این فیلترها با اتصال به خط اصلی آب ، کل سیستم آب خانه را تصفیه می کنند. ایده آل برای خانه هایی که بیش از یک محل توزیع آب دارند. این فیلتر آب که یک مدل پیشرفته تر است ، بسیار شلوغ است و بین 500 تا 3000 دلار متغیر است.

گواهینامه ها

اطمینان حاصل کنید که به دنبال فیلتر آب لوله کشی هستید که دارای گواهینامه مطابقت یا فراتر از استانداردهای آب آشامیدنی EPA باشد.

سه برنامه گواهینامه معتبر توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) وجود دارد. مطمئن شوید که در برچسب فیلتر به آنها توجه کنید:

 1. برنامه صدور گواهینامه دستگاه تصفیه آب NSF
 2. آزمایشگاه های متعهد
 3. انجمن کیفیت آب

خط پایانی

در پایان ، نوشیدن آب لوله کشی در بسیاری از مناطق ایالات متحده نسبتاً بی خطر تلقی می شود ، اما کیفیت آن بسته به محلی که در آن قرار دارید ممکن است متفاوت باشد.

اگرچه برای اکثر مردم ضروری نیست ، فیلترهای آب لوله کشی مزایای زیادی را ارائه می دهند. حفاظت اضافی در برابر آلودگی ها و افزایش طعم H2O ممکن است دلایل قانع کننده ای برای سرمایه گذاری در فیلتر آب لوله کشی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *