آیا شرکت کنندگان ” ارشد” پاسخ را می دانند؟به گزارش پایگاه خبری صراط به گزارش مهر، آریا طاهری مجری برنامه «هوش برتر» از ساخت فصل جدید این برنامه که از شبکه نسیم پخش می شود خبر داد و گفت: تیم طراحی بازی بازی های جدیدی را برای این فصل طراحی کرده است. که با بازی های قبلی متفاوت است. زیرا شرکت کنندگان این مسابقه بسیار باهوش هستند و می توانند به سرعت راه حل هایی برای پاسخ به این سوالات و بازی ها پیدا کنند اما تیم طراحی همیشه یک قدم جلوتر است و تغییراتی را در مسابقه ایجاد می کند.

وی افزود: در ابتدای هر فصل «هوش برتر» همیشه یک آزمون برگزار می شود و افراد خاصی بر اساس تعداد افراد مورد نیاز انتخاب می شوند. من هم علاقه دارم هر بار در این آزمون شرکت کنم و خودم را محک بزنم. افراد منتخب مدتی را در اتاق های تمرین ما می گذرانند تا روی مدلی از بازی های مشابه تمرین کنند.

طاهری درباره تغییرات ساختاری نیز گفت: در مراحل مختلف بازی نیز تغییری در حذف و هدایت شرکت کنندگان ایجاد شده که انگیزه را برای تیم ها افزایش داده است. مسابقه “هوش برتر” برای مخاطبان و شرکت کنندگان بسیار جدی است و ما به این جدیت برای اجرای عدالت کامل احترام می گذاریم.

مجری «هوش بالا» با شبهه ای درباره این مسابقه تصریح کرد: شرکت کنندگان این مسابقه بازی های سختی انجام می دهند و یکی از سوالاتی که همیشه از من می پرسند این است که آیا سوالات در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد و اصلا چطور ممکن است فردی می تواند به چنین سوالات دشواری خیلی سریع و مستقیم پاسخ دهد. اما اصلاً اینطور نیست و مطلقاً هیچ کس در استودیو نیست که جواب را بداند. در واقع، تنها کسی که پاسخ ها را می داند کامپیوتر است. چون اکثر این بازی ها طراحی شده و مدل های آنها به کامپیوتر ارائه می شود و جواب را کامپیوتر می دهد و هیچکس جواب را نمی داند. این موضوع به چالشی برای عموم مردم تبدیل شده است که مدام در مورد آن از من سؤال می پرسند، که می خواستم توضیح دهم.

طاهری ادامه داد: چون جواب را نمی دانم برای من هم یک چالش است که در هر بازی، مسابقه و مرحله ای همزمان تماشاگر شرکت کنندگان هستم و باید برنامه را اجرا کنم.

مجری در پایان ساخت و پخش یک سوپرکاپ برای «هوش برتر» را نشان داد و گفت: در پایان این فصل از «هوش برتر» یک سوپرکاپ برای سورپرایز نگه داشتن آن برگزار می شود و سپس این سوپرکاپ خواهد بود. اعلام می شود چه کسانی در این امر شرکت خواهند کرد. این سوپرجام برای افرادی که در آن شرکت می کنند بسیار جذاب است.