آمریکا بزرگترین صادرکننده LNG جهان شد


اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده اعلام کرد که ایالات متحده در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به بزرگترین صادرکننده LNG جهان تبدیل شد.

بزرگترین مدعی الانجی جهان شدبزرگترین مدعی الانجی جهان شد

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده اعلام کرد که ایالات متحده در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به بزرگترین صادرکننده LNG جهان تبدیل شد.

به گزارش ایلنا از خبرگزاری رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا با استناد به داده های موسسه سیدی گاز (CEDIGAZ) اعلام کرد که پس از افزایش عرضه گاز به اروپا به دلیل تنش بین مسکو و کی یف، ایالات متحده آمریکا اقدام خواهد کرد. تبدیل شدن به بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی در نیمه اول سال ۲۰۲۲. تبدیل به مایع (LNG) شد.

صادرات LNG ایالات متحده در سال های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است زیرا کشورهای سراسر جهان به دنبال اضافه کردن نیروگاه های زغال سنگ هستند، با این حال، ساخت تاسیسات جدید چندین سال طول می کشد و انتظار نمی رود ایالات متحده حداقل تا سال ۲۰۲۴ ظرفیت جدید قابل توجهی را اضافه کند. .

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده اعلام کرد که حدود ۷۱ درصد از صادرات LNG ایالات متحده در پنج ماه اول سال جاری به اتحادیه اروپا و بریتانیا بوده است.

اروپا در تلاش است تا پیش از زمستان گاز طبیعی کافی را در تاسیسات خود ذخیره کند، زیرا روسیه خطوط لوله به این قاره را در پی تحریم های ایالات متحده و متحدانش علیه مسکو به شدت محدود کرده است.

ظرفیت صادرات LNG ایالات متحده از نوامبر ۲۰۲۱ حدود ۱.۹ میلیارد متر مکعب در روز افزایش یافته است.

برآوردهای اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده نشان می دهد که ظرفیت مایع سازی ژوئیه به طور متوسط ​​۱۱.۴ میلیارد متر مکعب در روز بوده و در کوتاه مدت به حداکثر ۱۳.۹ میلیارد متر مکعب در روز رسیده است.

در ماه ژوئن، ایالات متحده ۱۱ درصد کمتر از میانگین ۱۱.۴ میلیارد متر مکعب LNG در پنج ماه سال ۲۰۲۲ پس از آتش سوزی تعطیلی تأسیسات صادراتی Freeport LNG صادر کرد.

پایانه صادرات LNG Freeport انتظار دارد تا اوایل اکتبر سال جاری عملیات مایع سازی کم حجم را از سر بگیرد و تا پایان سال جاری به تولید کامل بازگردد.