آمریکا با فروش موشک های هوا به هوا به ژاپن موافقت کرد


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، پس از اقدامات دولت های مختلف آمریکا برای ایجاد مسابقه تسلیحاتی در جهان و فروش تسلیحات عظیمی که تولید می کند، واشنگتن موشک های جدیدی به توکیو می دهد.

بامداد سه شنبه، وزارت دفاع آمریکا از موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش حدود ۳۰۰ میلیون دلار موشک هوا به هوا به ژاپن خبر داد.

به گزارش سایت رایانانیوز، در اطلاعیه پنتاگون آمده است که فروش احتمالی موشک های پیشرفته هوا به هوای میان برد (AIM-120C-7/8) به ژاپن به ارزش ۲۹۳ میلیون تایید شده است.

پنتاگون اعلام کرد که اسناد توافق احتمالی به کنگره آمریکا ارائه شده است و این قرارداد به درخواست طرف ژاپنی برنامه ریزی شده است که می خواهد ۱۵۰ موشک هوا به هوا پیشرفته و سه واحد هدایت برای آنها بخرد.

بر اساس این گزارش، این قرارداد همچنین شامل تامین کانتینرهای موشک AIM-120 برای واحدهای کنترل و تجهیزات مربوطه، قطعات یدکی و همچنین خدمات فنی و لجستیکی است.

وزارت دفاع آمریکا توضیح داد: این توافق با حمایت از بزرگترین متحد آمریکا که کاتالیزوری برای ثبات سیاسی و رشد اقتصادی در منطقه آسیا و اقیانوسیه است، به سیاست خارجی و اهداف امنیت ملی آمریکا کمک خواهد کرد.

این وزارتخانه همچنین اضافه کرد که تحویل بیشتر موشک هایی که ژاپن در حال حاضر در زرادخانه خود دارد «توانایی آن را برای پاسخ به تهدیدات فعلی و آینده برای دفاع و حفاظت از ارتش آمریکا در منطقه بهبود می بخشد».

دیروز بود که آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن اولین آزمایش موفقیت آمیز پرتاب موتور موشک مافوق صوت را در اقدامی بالقوه تنش زا اعلام کرد.

این موتور با استفاده از موشک “S-520” به فضا پرتاب شد. این آزمایش در ۲۴ ژوئن (۳ ژوئیه ۲۰۲۲) از مرکز فضایی اوچینورا در کیوشو، جنوب ژاپن پرتاب شد. موتور این موشک با رسیدن موشک اس-۵۲۰ به ارتفاع ۱۶۸ کیلومتری از بدنه موشک جدا شد. آزمایش سوختگی نیز در هنگام فرود انجام شد.

پیشتر علیرغم هشدارهای پکن، پنتاگون اعلام کرده بود که وزارت خارجه آمریکا فروش ۱۰۸ میلیون دلار کمک فنی نظامی به تایوان را تایید کرده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید