آلودگی پلاستیکی در اقیانوس در حال افزایش است – در اینجا می توانید کاری انجام دهید


پایداری بخشی جدایی ناپذیر از چشم انداز نام تجاری HUM است. ارزش تعهد ما برای پیشبرد طرح ها و استراتژی های جدید با متحدان همفکر ماست.

همانطور که در روز زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را به 100 درصد پلاستیک دریایی تبدیل می کند تا آلودگی پلاستیک و تأثیر خود ما بر محیط زیست را کاهش دهد.

اکنون ، ما هیجان زده هستیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrider ، یک سازمان مردمی و غیر انتفاعی که به حفاظت از اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما از طریق یک شبکه فعال قدرتمند اختصاص داده شده است ، اعلام کنیم. با هم آگاهی خود را از مضرات آلودگی پلاستیک و راه هایی که می توانید برای ایجاد تغییرات مثبت انجام دهید ، افزایش می دهیم.

در مورد مضرات مختلف آلودگی پلاستیکی و نحوه مشارکت در حفاظت از اقیانوس و به طور کلی محیط زیست بیشتر بدانید.

آلودگی میکروپلاستیک در تمیز کردن ساحل سرفایدر

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل تجمع مواد پلاستیکی در محیط است که می تواند بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد. پلاستیک ها زیست تخریب پذیر نیستند ، به این معنی که تقریباً تمام پلاستیک هایی که تا کنون تولید شده اند امروزه نیز به نوعی وجود دارند – بیشتر آن به شکل آلودگی است.

تولید مداوم پلاستیک های بکر همراه با افزایش غلظت این مواد منجر به بدتر شدن نتایج در طول زمان می شود – به همین دلیل است که اطلاعات بیشتری در مورد این مسئله و اقدام از آن ضروری است.

چرا آلودگی پلاستیکی در اقیانوس اهمیت دارد؟

این یک چیز است که بدانید آلودگی پلاستیکی در اقیانوس یک مسئله جدی است – اما مواجهه با آمار واقعی پشت این مشکل یک چیز دیگر است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • اقیانوس 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و بیش از 96 درصد از منابع آبی آن را در اختیار دارد. با این وجود ، سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس می شود که 80 درصد زباله های دریایی را تشکیل می دهد و حیات و بقای گونه های اقیانوس را تهدید می کند.
 • هنگامی که پلاستیک به محیط طبیعی وارد می شود ، به جای تجزیه بیولوژیکی ، تجزیه شده یا به قطعات کوچکتر و کوچکتر تجزیه می شود – حتی کوچکتر از آنچه چشم غیر مسلح می بیند. این میکروپلاستیک ها سپس در هوا ، خاک و حتی منبع آب ، غذا و بدن ما به پایان می رسند.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن جمع می شوند ، دانشمندان معتقدند که می توانند خطرات سلامتی مانند اختلال در غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی ، خطرات برای اندام های حیاتی و سیستم عصبی ، نقص عملکرد سیستم ایمنی ، مسائل مربوط به باروری و موارد دیگر را در پی داشته باشند.

همانطور که خواهیم دید ، جریان آلودگی پلاستیکی به شکلی که امروزه وجود دارد ، ناپایدار است زیرا یک اثر دومینو ایجاد می کند که محیط زیست ، عرضه جهانی غذا و آب و سلامتی خود را به خطر می اندازد. بر اساس گزارشی در سال 2020 ، در صورت عدم اقدام شدید ، میزان آلودگی پلاستیکی در دریا تا سال 2040 سه برابر می شود.

خبر خوب این است که نه تنها می توانیم اقیانوس خود را نجات دهیم و مشکل آلودگی پلاستیک را کاهش دهیم ، اما اگر اکنون اقدام کنیم ، در دسترس است. سازمانها و افراد به طور یکسان این قدرت را دارند که با ایجاد تغییرات وسیع که می توانند عواقب بزرگی را در پی داشته باشند ، تغییر ایجاد کنند.

پروبیوتیک HUM Gut Instiot در بطری پلاستیکی دریایی پایدار

تعهد HUM برای کاهش آلودگی پلاستیکی

با گذر ما به استفاده از بسته بندی های پلاستیکی دریایی ، هدف کوتاه مدت ما این است که معادل 6 میلیون بطری را تا پایان سال از آلودگی نجات دهیم. در آگوست 2021 ، ما خوشحالیم که گزارش می دهیم که 3،810،773 بطری ذخیره کرده ایم و در مسیر رسیدن به این نقطه عطف هستیم.

سپس ، تا سال 2025 ، هدف ما این است:

 • از ورود معادل 50 میلیون + بطری آب به اقیانوس جلوگیری کنید
 • حذف پلاستیک بکر و حذف کامل پلاستیک یکبار مصرف در زنجیره تامین ما

پلاستیک دریایی در 30 مایلی خطوط ساحلی یافت می شود که فاقد زیرساخت بازیافت رسمی است و بنابراین خطر بالایی از آلودگی اقیانوس ها وجود دارد. به بیان ساده ، ساکنان محلی برای جمع آوری این زباله ها به کار گرفته می شوند ، که پس از آن برای تولید مواد اولیه تحت یک فرآیند بازیافت شدید قرار می گیرند. نتیجه: بطری های پلاستیکی قابل بازیافت که به دریا متصل می شوند و نیاز به تولید پلاستیک خام را کاهش می دهند.

همانطور که می دانیم اکثر پلاستیک های تولید شده در اکوسیستم باقی می مانند ، انتقال ما به استفاده از پلاستیک های دریایی تنها با جایگزینی پلاستیک بازیافتی در بسته بندی ، رد پای ما را کاهش می دهد.

در عین حال ، ما مشتاق هستیم که با بنیاد Surfrider همکاری کنیم تا اهداف تعهد و پایداری خود را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfrider همکاری می کنیم

با توجه به علاقه متقابل ما در محافظت از اقیانوس در برابر آلودگی پلاستیکی ، طبیعی بود که برای پیشبرد این اهداف مشترک به بنیاد Surfrider بپیوندیم.

شبکه ملی سراسری سرفایدر از طریق پاکسازی ساحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و رویدادها داوطلبان را در جوامع سراسر کشور مشارکت می دهد تا به آموزش مردم کمک کند و درنهایت تغییر سیاست را برای حفاظت از منابع طبیعی ما در سال های آینده ایجاد کند.

مری هربرانسون ، مدیر مشارکت ها در Surfrider می گوید: “تأثیر تجمعی ایجاد شده توسط شبکه فعال Surfrider نشان دهنده قدرتی است که افراد برای ایجاد تغییرات بهتر دارند.” فلسفه HUM مبنی بر توانمندسازی افراد برای “شروع از درون” یک ابزار م effectiveثر است که به همه ما کمک می کند تا در مورد ردپای محیطی خود و روش هایی که می توانیم سبک تر حرکت کنیم ، فکر کنیم و درک کنیم. بنیاد Surfrider خوشحال است که این همکاری جدید را با HUM Nutrition برای افزایش آگاهی از تهدیدات اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما آغاز می کند و ما مشتاقانه منتظر مشارکت جوامع مشترک خود در فعالیت ها و فعالیت های حفاظتی هستیم. ”

زنی که درپوش بطری را در دست دارد که در نهایت پلاستیک را در دریا آلوده می کند

چگونه می توان آلودگی پلاستیکی را برای اثر ماندگار کاهش داد

در اینجا چند نکته نهایی در مورد چگونگی مقابله با آلودگی پلاستیکی برای محافظت از اقیانوس ، کره زمین و یکدیگر آمده است:

این نکته به اندازه کافی ساده است ؛ پس از همه ، شما قبلاً اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

1. درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بدانید

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیک چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، به احتمال زیاد گام های بزرگی در ابتکارات پایداری خود بر می دارید. علاوه بر این ، ممکن است از شما الهام گرفته شود که یافته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا تأثیر قوی تری از آگاهی و فعالیت ایجاد کنید.

البته نمی توان عظمت این موضوع را در یک پست پوشش داد. با این حال ، ما شما را تشویق می کنیم تا اطلاعات و آمار آلودگی اضافی را بخوانید و منابع معتبری مانند Surfrider را برای پیگیری تحولات و کسب اطلاعات بیشتر جستجو کنید.

2. استفاده از پلاستیک یکبار مصرف را کاهش دهید

روشهای بی شماری برای ادغام این توده در زندگی روزمره شما وجود دارد. اگرچه ساده است ، اما می دانید که این شیوه ها می توانند تأثیر بسزایی در طول زمان داشته باشند.

در اینجا برخی از نکات ما برای محدود کردن استفاده از پلاستیک یکبار مصرف ذکر شده است:

 • سعی کنید کیسه های خرید چندبار مصرف خود را در مواد غذایی و سایر سفرهای خرید خود بیاورید.
 • در صورت امکان ، محصولات و محصولات بدون بسته بندی را در بسته بندی شیشه ای یا آلومینیومی در مقابل پلاستیک خریداری کنید. شما حتی می توانید کیسه های چندبار مصرف برای محصولات موجود در میوه ها و سبزیجات تازه خریداری کنید. جمع آوری اقلام خشک از سطل های فله نیز به همین ترتیب است. (پاداش: احتمالاً حتی در این فرآیند پس انداز خواهید کرد!)
 • از بازار کشاورزان محلی خود خرید کنید تا همزمان رد پای پلاستیک و کربن خود را کاهش دهید.
 • برای آبرسانی روزانه یک بطری آب قابل استفاده مجدد انتخاب کنید. برای نوشیدن آب تمیز بدون نیاز به خرید بطری یکبار مصرف ، روی فیلتر آب لوله کشی سرمایه گذاری کنید.
 • در صورت امکان ، نی های پلاستیکی را کنار بگذارید یا آنهایی را که قابل استفاده مجدد هستند بخرید.
 • لیستی از پلاستیک های موجود در خانه خود مانند کیسه های یکبار مصرف ، پلاستیک و سایر وسایل را تهیه کنید. آنها تا جای ممکن با جایگزین های قابل استفاده مجدد ، قابل شستشو و غیر پلاستیک جایگزین می شوند.
 • از مارک هایی که ابتکارات سازگار با محیط زیست دارند حمایت می کنند و از اقدامات خود حمایت شما را اعلام می کنند. به همین ترتیب ، با مارک های مورد علاقه خود تماس بگیرید تا آنها را تشویق به اولویت پایداری کنند.

3. مشارکت در مقیاس بزرگتر

نکته آخر اینکه اینجا می توانید فعالیت خود را به سطح بعدی برده و تغییرات بزرگی را به صورت گروهی ایجاد کنید:

 • با پیوستن به پاکسازی با بخش Surfrider محلی خود ، آلودگی پلاستیکی را در ساحل یا آبراه محلی خود کاهش دهید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما ، از جلسات آتی تمیز کردن HUM x Surfrider مطلع شوید و دوستان خود را بیاورید یا در رویدادی نزدیک خود دوستان جدید ایجاد کنید! اگر فصل Surfrider یا ساحل در نزدیکی خود ندارید ، می توانید با تمیز کردن حوضه آبریز محلی خود و گزارش یافته های خود به پایگاه داده Surfrider ، نقش خود را ایفا کنید.
 • از سیاست ها و قوانین حمایت کنید که به کاهش آلودگی پلاستیک با تماس با مقامات منتخب خود در مورد مسائل مربوط به آلودگی اقیانوس و ضایعات پلاستیکی در منطقه شما کمک می کند. Surfrider به آسانی می توانید آن را از رایانه خود در مرکز Action Alert دریافت کنید.
 • با مثال راهنمایی کنید. به یادگیری بحران آلودگی پلاستیک ادامه دهید و آنچه را که یاد می گیرید با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش آلودگی پلاستیک نقش داشته باشیم. با Surfrider ، ما مشتاق آموزش و الهام بخشیدن به جوامع مشترک خود و دعوت شما برای پیوستن به جنبش هستیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *