آغاز طرح دروار از صبح ۳ تیر/ پرداخت های جهانی ثابت است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر عین اللهی، وزیر بهداشت در گفت و گوی تلویزیونی گفت: اعیاد قربان و غدیر خم مبارک باد. ممکن است من می گویم. پس از اجرای موفقیت آمیز طرح کنترل بیماری کرونا، تولد دولت مردمی، یکی از طرح هایی که در حال اجرا هستیم ارتقای سطح بیمه است.

وی افزود: این طرح ارتقای بیمه با بیمه همگانی آغاز شد و امسال شش هزار میلیارد دلار برای آن در نظر گرفته شده و بالغ بر شش میلیون نفر بیمه شده اند.

وزیر بهداشت گفت: از سوی دیگر پنج هزار میلیارد دلار برای تامین بیماران خاص به وزارت بهداشت داده شد.

و ادامه داد: طرح آتی که از امشب صبح ۳ تیرماه آغاز می شود، طرحی کامل و مستمر است و به آن طرح می گویند. داروساز نام برده شده است.

عین اللهی خاطرنشان کرد: در این طرح علاوه بر بیمه همگانی، تعداد داروهای تحت پوشش افزایش یافته و ۱۰۰ داروی پرمصرف از بیمه خارج شده اند. م مانند داروهای سرماخوردگی و ایبوپروفن.

وزیر بهداشت گفت: همچنین در این طرح داروهایی که زودتر تحت پوشش قرار نگرفته اند تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و بالغ بر ۳۵۰ نوع داروی ضروری که برای بیماران مزمن مصرف می شود تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

و ادامه داد: هدف اصلی ما افزایش پوشش بیمه ای داروهاست بر اساس با دستور رئیس جمهور مقرر شد این طرح در سراسر کشور اجرا شود و هدف کاهش هزینه های بیماران است.

عین اللهی گفت: پیرو این طرح سعی می کنیم برای اکثر داروها پوشش بیمه ای ایجاد کنیم و مردم تغییری در پرداخت هزینه دارو نداشته باشند.

وی افزود: هدف کلیدی این طرح ثابت نگه داشتن پرداخت از جیب بیماران است و در بخش داروسازی تلاش می کنیم هزینه های مربوط به داروهای بیماران توسط دولت تامین شود.