آغاز ثبت نام گزینش صادرکننده نمونه ملی در سال ۱۴۰۱


آغاز ثبت نام گزینش صادرکننده نمونه ملی در سال 1401

ثبت نام گزینش نمونه صادرکننده ملی از سال ۱۴۰۱ در سایت رسمی سازمان توسعه تجارت ایران آغاز شد و صادرکنندگان می توانند با مراجعه به این سایت فرم های ثبت نام لازم را به صورت آنلاین تکمیل کنند.


به گزارش ایلنا از سازمان توسعه تجارت، با توجه به اینکه در تقویم رسمی کشور نهم مهرماه به عنوان روز صادرات (ملی) نامگذاری شده است و بر اساس مصوبه هیأت وزیران، سازمان توسعه تجارت ایران موظف به تشکیل ویژه نامه است. کارگروه متشکل از نمایندگان بانک هر ساله. مرکزی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون ایران، وزارت جهاد کشاورزی، گمرک ج.ا.ا.، سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص تعیین ارزیابی شاخص ها و انتخاب استانداردهای صادرکننده ملی و واردات در روز ملی صادرات انجام می شود، فرآیند ثبت نام صادرکنندگان آغاز شده است.


سامانه ثبت نام متقاضیان بر روی درگاه رسمی سازمان توسعه تجارت ایران به نشانی tpo.ir/expo1401 فعال است و صادرکنندگان معتبر کشور می توانند تا ۱۴ تیرماه در این رویداد ملی ثبت نام کنند.


مهم ترین شاخص های انتخاب در هر گروه، آمار صادرات و رشد آن، تنوع بازارهای هدف صادراتی، برند و کیفیت کالاهای صادراتی، سطح فناوری و ارزش افزوده محصولات صادراتی، حضور در جوینت ونچرهای صادراتی، اشتغال مولد و دائمی و مهارت های فنی است. و شرکت های صادراتی در بازاریابی و صادرات تخصص دارند.


در سال جاری بیش از هفتاد گروه کالا و خدمات در زیر مجموعه‌های کشاورزی و صنایع غذایی، محصولات صنعتی، معدن، خدمات فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و … به رقابت پرداختند و در نهایت بر اساس تعداد متقاضیان و صادرکنندگان عملکرد سال ۱۴۰۰ به صورت گروهی حداکثر ۵۰ صادرکننده نمونه ملی انتخاب می شوند.


انتهای پیام/