آرژانتین ۳-۲ آلمان غربی؟ پرواز عالی دیگو به سوی جاودانگی / جام جهانی در چنین روزی


جام جهانی در ماه های نوامبر و دسامبر (نوامبر و دسامبر) در اولین جام جهانی خاورمیانه در قطر آغاز می شود.

دفاع جزئی جام جهانی در چنین روزی و با کمک حسین خسروی مسابقات جام جهانی را به صورت تقویمی مرور خواهیم کرد. در این روز ۲۹ ژوئن (۸ ژوئیه) مسابقات مختلفی از جام جهانی ۱۹۵۰ تا ۲۰۱۴ برگزار شد.

۲۹ ژوئن در تاریخ جام جهانی

آمریکا ۱-۰ انگلیس؟ زمانی که آماتورهای آمریکایی قهرمان بریتانیا را شکست دادند

انگلیس به عنوان یکی از قوی ترین تیم های جهان، یکی از مدعیان جام جهانی ۱۹۵۰ برزیل بود و شانس اول شدن آنها یک به سه تخمین زده می شد، اما در عمل آمریکایی ها با ضریب یک به ۵۰۰-. ست های برنده و آماتور بازیکن، باخت و حذف شد. آمریکایی ها گروهی از آماتورها شامل پستچی، نقاش، پیشخدمت و زباله سوز را به برزیل فرستاده بودند. سه نفر از هم تیمی های آنها جان سوزا (بافنده)، هری کیو (پستچی) و دروازه بان فرانک بورگی (راهنمای بافنده) بودند. نیویورک تایمز دو پاراگراف را به این خبر اختصاص داد و به گفته آلتر باهر، یکی از معدود بازماندگان مسابقات، همه اینها به دلیل عدم علاقه رسانه های آمریکایی به فوتبال بود. در طول دو دهه بعد، تنها دو بار با او مصاحبه شد. انگلیس و آمریکا در جام جهانی ۲۰۱۰ نیز به مصاف هم رفتند که پس از ۶۰ سال، سه شیرها نتوانستند انتقام شکست تلخ ۱۹۵۰ را بگیرند و مبارزه یکی یکی کشیده شد تا داستان نتیجه نگرفتن انگلیس در برابر آمریکا و ادامه یابد. باهر و دوستانش خاطرات خود را به مدت نیم قرن به یاد می آورند. قبل از.

ایتالیا ۲-۱ آرژانتین؟ مارادونا در زندان جنتیله

مرحله گروهی دوم جام جهانی ۱۹۸۲ بدون شک مرگبارترین گروه تاریخ این مسابقات است. آرژانتین از عنوان قهرمانی دفاع کرد، برزیل بیشترین برد را برد و ایتالیا به دنبال سومین عنوان قهرمانی خود بود. در اولین بازی این گروه ایتالیا به مصاف آرژانتین رفت و می توان گفت مهار کلودیو جنتیله در مارادونا نتیجه بازی را رقم زد. آتزوری ۲ بر یک پیروز شد.

کلودیو جنتیله و دیگو مارادونا – جام جهانی ۱۹۸۲

آرژانتین ۳-۲ آلمان غربی؟ جام جهانی مارادونا

دیگو مارادونا با زدن پنج گل کشورش را به فینال جام جهانی ۱۹۸۶ رساند که دو گل آن که به گل قرن و دست خدا معروف است در حساس ترین بازی و یک چهارم نهایی مقابل انگلیس به ثمر رسید. در فینال چشم همه آرژانتینی ها به پیراهن تیم ملی بود تا از سد آلمان قدرتمند به رهبری فرانتس بکن باوئر عبور کنند تا دومین ستاره تاریخ آلبی سلسته را ثبت کنند. شاگردان مارادونا در یک دیدار تماشایی با ۲ گل در دقیقه های ۲۳ و ۵۵ براون و والدانو پیش افتادند اما این آلمانی که به خاطر بازگشتش شناخته می شود در ۷۴ و ۸۰ رامنی و فولر به بازی برگشت. .، بازی را مساوی کرد. همه انتظار داشتند که ورزشگاه تماشایی آزتکا که ۱۱۴۰۰۰ تماشاگر داشت به وقت اضافه برود، اما سرنوشت چیز دیگری رقم زد و تنها سه دقیقه پس از تساوی منچستریونایتد، بوراچاگا دوباره برای کارلوس بیلاردو گل زد تا بازی را کامل کند. در همان ۹۰ دقیقه

دیگو آرماندو مارادونا در جام جهانی دوم درخشش بی نظیری داشت و تیم کشورش قهرمانی را بر دوش او برد تا گامی بلند در راه جاودانگی در آرژانتین و هر ستاره پس از او از جمله آریل اورتگا، پابلو آیمار، خوان رومن بردارد. ریکلمه و لیونل مسی با شماره ۱۰ افسانه ای هواداران فوتبال این کشور مقایسه می شوند. هنوز هیچکس نتوانسته موفقیت بزرگ دیگو را تکرار کند. حتی مارادونا به عنوان اولین مربی در سال ۲۰۱۰ نتوانست به چنین موفقیتی دست یابد و خیلی زود مسابقات را ترک کرد.

هواداران مارادونا پس از مرگ ناگهانی دیگو در سن ۶۰ سالگی وارد ورزشگاه آزتکا شدند.

کره جنوبی ۲-۳ ترکیه؟ مهمان ناخوانده سوم و چهارم

کره جنوبی و ترکیه پس از یک دوره سخت و البته شکست در نیمه نهایی ۲۰۰۲ سقوط کردند و هر دو با انگیزه کامل برای کسب سکوی جام جهانی رقابت کردند. این دیدار با سریع ترین گل تاریخ جام جهانی توسط هاکان شکر آغاز شد و در نهایت این شاگردان شنول گونش بودند که با نتیجه ۳ بر ۲ حریف خود را شکست دادند و به مدال برنز جام جهانی دست یافتند.

بخوانید در مورد: پادشاه در تبعید بیست سال از سریع ترین گل تاریخ جام جهانی می گذرد

اسپانیا ۱-۰ پرتغال او با گل های مشکوک تا رده چهارم پیش رفت

اسپانیا در سال ۲۰۱۰ به عنوان قهرمان اروپا به آفریقای جنوبی رفت و پرتغال به عنوان تیم چهارم در سال ۲۰۰۶ زیر نظر کارلوس کی روش به آنجا رفت. در دقیقه ۶۳ داوید ویا با پاس پشت پای ژاوی، دروازه ادواردو را به زمین زد و تیمش را به جمع ۸ تیم برتر رساند. گل مسابقه بسیار مشکوک بود و خیلی ها روی صحنه معتقد بودند که گل اسپانیا آفساید است اما در آن زمان خبری نشد و شاگردان دل بوسکه به ماجراجویی خود در آن مسابقه ادامه دادند.